Novo pri Telemachu II.

22. jul 2007
12.767
1.299
113
123
Citat:
Uporabnik Faconetel pravi:
Pri pregledu vaših opravljenih storitev, smo ugotovili, da ste v mesecu juliju pred zakupom dodatnega paketa opravili skupno 864MB GPRS prenosa podatkov in s tem, dne 12.7.2017, presegli dodeljene bonitete v paketu »Najbližji M« za 364MB, kar smo vam zaračunali v znesku 59,59€.


Ljudje, Telemach je nategator, ne it na limnice! :D Vsak komentar na prilepljen post je seveda dobrodošel.

O čem ti to
sprasujem se.gif
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik Faconetel pravi:
Pri pregledu vaših opravljenih storitev, smo ugotovili, da ste v mesecu juliju pred zakupom dodatnega paketa opravili skupno 864MB GPRS prenosa podatkov in s tem, dne 12.7.2017, presegli dodeljene bonitete v paketu »Najbližji M« za 364MB, kar smo vam zaračunali v znesku 59,59€.


Ljudje, Telemach je nategator, ne it na limnice! :D Vsak komentar na prilepljen post je seveda dobrodošel.

O čem ti to
sprasujem se.gif

Glede na besedilo ima se stari Tusmobilov paket “Najblizji M”, ki vkljucuje 500 MB podatkov... pa je to kolicino ocitno presegel in sedaj je operater tisti “tagrdi” pa “nategator”...
bonk.gif


najblizji-tusmobil.jpg
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
A ni Telemach kak mesec nazaj zastonj vse stare pakete premaknil na nove, ki so precej bolši?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Evo jaz sem šaltal iz a1 lte domačega interneta na telemach. Dan in noč. Po dveh letih mam spet notmalno delujoč internet
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Iz tega vidika je vukojebina ja. Sem 150m od nove centrale za optko( že pol leta neprikloplene), 500m od telemah kabla, 500 m od telekom optike, ki so jo nehali polagat. Adsl max 1mega brez tv. Okoli 50 bajt lačnih kabla. Samo se nobenemu ne splača omrežja nardit očitno. In smo obsojeni na ario za tv in lte za net
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Samo kle v SLO smo res eni kljukci. Nič ne znamo narediti tako kot je treba. Samo poglejmo zdej ta Styer. Sam živim v stanovanjski soseski na robu mesta. Celo mestno jedro in praktično celotno mesto je bilo na optiki, samo naša soseska ne, pa je telekom prekinil polaganje optike cca 50 metrov pred sosesko. V tej soseski je na dobrem hektarju cca 350 stanovanj, na dodatnem hektarju pa še ogromno vrstnih hiš, v glevnem strošek optike bi bil minimalen glede na število gospodinjstev. V glavnem budale, pri nas res ni nobeden več za biznis. Po nekaj letih se nas je končno T2 usmilil in potegnil optiko v soseski.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Nekoč se je dalo današnji ekvivalent 2000 EUR in 200 udarniških ur dela za bakren drat / telefonski priključek. Pa ekvivalent današnjih 15 EUR naročnine samo, da je telefon pri miru stal in si ga gledal na mizi.

V ekonomiji padajočih cen pač kratko potegnejo tisti, ki so na margini izplačljivosti novih investicij za operaterje. Dobro pa tisti, ki so bili že pokriti, še posebej tam, kjer je izplačljivost visoka (recimo stolpnica sredi Ljubljane).

V Ameriki je kolega za telefonski priključek, na katerega je prišel še DSL, v vukojebini dal 25000 USD. Ker je loaded z denarjem, je to odcingnjal, ker rad živi v vukojebini. TV seveda preko satelita. Tam so pač operaterji za vukojebine pripravljeni dati tudi takše ponudbe. Pri nas si to itak nihče ne upa.

Če je priključnina nad 100 EUR, je že ajoj. Isto je pri nas v manjšem mestu. Ker je operater hotel colat denar za razpeljavo optike po bloku, je vse padlo. Tako imamo optiko lepo 5 m od bloka.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No saj ni vse tako črno: mi smo na bloku delali fasado in pozvali vse zainteresirane operaterja, da lahko izvedejo optiko po zunanji strani bloka do stanovanj in posl. prostorov.
Odzvala sta se Telekom in Telemach in oba potegnila svoji optiki do vsakega stanovanja (skozi isto luknjo v steni not in škatlico na steno - luknja v obstoječi kabelski dozi); do sedaj koax od Telemacha in parice od Telekoma.

Največji "vic" pa je, ko smo hoteli priklopiti optiko od Telemacha, pa pravijo, vi ja hiše še nimate povezane v omrežje - se slišimo čez kaki dve leti.

Aja vse to brezplačno in brez obveznosti za lastnike.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Tudi v mojem manjšem kraju se je kopalo od hiše do hiše, je tudi par blokov in stolpnica. Smo se obrnili na operaterje, pa se je Telemach odločil, da potegne optiko, Telekomu pa ni bilo v interesu. Sedaj sem čisto zadovoljen na Telemachu. Je pa res, da ima Telekom porihtan baker in je tudi to delalo vredu. Optika je pa le optika...

Glede Avstrije pa ne vem, če so ravno tako napredni. Ker, ko se peljem skozi Graz maš na stolpnicah nastreljane satelitske antene kot gobe po dežju. Pa so velike stolpnice in očitno ni optike not, vprašanje kakšen je tudi baker...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Nekoč se je dalo današnji ekvivalent 2000 EUR in 200 udarniških ur dela za bakren drat / telefonski priključek. Pa ekvivalent današnjih 15 EUR naročnine samo, da je telefon pri miru stal in si ga gledal na mizi.

rekli so nam 1000€ po hiši pa nardijo. To pa lahko kar pozabijo dokler je LTE

@goran ne pozabi da majo švabi ogrono kanalov na satelitu
 
Nazadnje urejeno:

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.056
-904
83
Kaj je s tem: moj.telemach.si ?

Strežniška napaka
Oprostite. Prišlo je do napake na strežniku. Upamo, da jo bomo kmalu rešili.
Do takrat se vrnite na prejšnjo stran.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Meni deluje. No vsaj logiram se lahko, pregledujem razmerje, račune itd. Kakšnih sprememb pa res nisem šel delat.
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.056
-904
83
Citat:
Uporabnik Tim pravi:
Meni ne dela že nekaj mesecev, ista fora kot pri tebi.
Od danes mi spet dela: moj.telemach.si
Nič nisem naredila , samo preverila, sem če je že kaj. Lep dan