Novo pri Telemachu II.

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Vsak vikend so odlične akcije, tako da predlagam spremljanje
smile-1.gif
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Zaplet...je posredovano naprej na call center, bomo vidl če se bo kaj rešilo.

Dve leti sem že Telemachov narocnik, imam glavno številko in dodatno sim. Pred kratkim se je iztekla vezava za glavno številko, zato sem se odločil glavno št. prekiniti (31.7 bo dokončno prekinjena), dodatna pa pač preide v normalno naročniško razmerje, kar je čisto logično.

In zdaj pride zaplet: ta vikend sem, kakor je že nekdo zgoraj omenil, izkoristil vikend akcijo, in na dodatno št. naročil mobitel in izbral paket še več. Nakar danes dobim odgovor, da je naročilo zavrnjeno, ker gre za dodatno sim. Pa mi ni jasno kako, sej lepo piše "v košari", če želim nadgraditi obstoječi paket.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
KSZ

Kako d3go gledat na hrvaškem?

mi lahko nekdo napiše kakšen postopek, da bi ta stvar delala hvala?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Odvisno kaj imaš na voljo. Rabiš dostop s slovenskim naslovom IP. Jaz uporabljam OpenVPN preko TCP porta 443 (lahko bi tudi uporabljal privzeto opcijo UDP@1194, ampak je pri TCP@443 večja vrjetnost, da deluje v omrežjih kjer morda kaj blokirajo), pri čemer mi OpenVPN strežnik teče doma na virtualnem usmerjevalniku pfSense. Klienta imam pa na iPhoneu uradnega od OpenVPN (če gledam na telefonu ali streamam na AppleTV) ter na Macu TunnelBlick (če gledam v brskalniku). VPN uporabljam sicer tudi za druge namene, ampak tudi za D3GO pride prav
smile-1.gif


Kako vse skupaj vpostavit, je precej odvisno od platforme, kjer imaš možnost postavit strežnik ter na drugi strani klienta, kjer misliš zadevo uporabljat. Če imaš doma kak usmerjevalnik, kamor lahko naložiš OpenWRT, DD-WRT ali kak drug alternativni FW, priporočam kar uporabo OpenVPN. Lahko pa uporabiš tudi kak drug VPN (IPSec IKEv2, PPTP, ...) ali SSH tunel, samo pri manj varnih opcijah ala PPTP bi jaz omejil dostop samo do spleta in ne tudi do (domače) mreže. Nekateri usmerjevalniki (tudi domači) imajo možnost VPN strežnika že v uradnem FWju. Če imaš kje kak strežnik, kamor lahko zadevo postaviš, še boljše. Opcij je precej. Če ne drugega lahko uporabiš kar mobilni internet s slovensko SIM v roamingu, če imaš dovolj prenosa v paketu.

Če uporabljaš iPhone, lahko poizkuš brezlačno opcijo: icyCafe (VPN projekt od slovenskega laboratorija za telekomunikacije): Ne vem, pa če kaj slučajno blokirajo . Tudi z drugimi ponudniki VPN, ki imajo Slo IPje načeloma nimam izkušenj, tako da težko predlagam. Nekateri v ta namen uporabljajo kar služben VPN, je pa vprašanje, če bo firma to tolerirala (če sploh omogoča).
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Probaj zagnati na mobilnem omrežju , slo kartica potem pa zadaj vklopi wifi


cheer.gif
dobra. sprobam pa javim če deluje
 

Stancek

Pripravnik
25. jul 2011
83
1
6
Slovenske Konjice
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:
Zgleda ni več Smrkca... Kaj pa te matra Stancek?

Na Telemachu so , kar počasni pri njih sem že naročnik že lep čas ampak sem od njih prenesel številko na A1 pri tem pa ohranil naročniško razmerje seveda številka se je normalno prenesla plsu tega sem bilnaslednji dan aktiven pri obeh operaterjih z enako številko.
Kličem Telemach obrazložim stanje pošljejo oddelku, ki se s tem ukvarja in uredijo v dveh dneh potem je pa še druga stvar to številko, ki je bila dodeljena pri Telemachu mi jo sedaj ne zazna pri registraciji moj. telemach izpiše, da številka ni veljavna stanja tudi ne morem preverjati pod 123 pošljem sms nazaj dobim, da ni možno preverjanje za predplačniško številko.
Tretja stvar je pa ta tista številka, ki je bila prenešena na A1 sem za foro dal registracijo za moj. telemach in kaj se zgodi lahko registriram in vidim vse storitve, ki jih imam pod paket Največ pri Telemachu ta številka se sploh ne bi smela registrirat pri Telemachu, če pa je na A1 HALO kaj jim ni jasno.

Upam, da boste razumeli kaj želim povedati

LP
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Nič novega, po faceliftu strani jih ta na veliko z...a.
In kaj zdaj rabiš mojtelemach, če si šel stran od njih
sprasujem se.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Če rabiš moj telemach za to številko, je verjetno edina rešitev, da jih pokličeš in jim razložiš.
Koliko dni nazaj pa si prenesel številko? Morda se še podatki niso posodobili...
 

Stancek

Pripravnik
25. jul 2011
83
1
6
Slovenske Konjice
Citat:
Uporabnik natko45 pravi:
Če rabiš moj telemach za to številko, je verjetno edina rešitev, da jih pokličeš in jim razložiš.
Koliko dni nazaj pa si prenesel številko? Morda se še podatki niso posodobili...

Sem šel gledat po papirjih moja pomota prenesena je bila pred 16 dnevi tolk koliko mam Bob paket pa saj to nebi smelo igrati nobene vloge
 
Nazadnje urejeno:

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Imam dve naročnini na paketa Še več. Ker mi gre Telemach (predvsem zaradi nakupa POP TV-ja) na ku...c bom zamenjal operaterja. Če prav sklepam je najbolje naročnino prekiniti konec meseca (npr. 28-30.) saj imam za tisti mesec že plačano naročnino?
 

Stancek

Pripravnik
25. jul 2011
83
1
6
Slovenske Konjice
Citat:
Uporabnik milos621 pravi:
Imam dve naročnini na paketa Še več. Ker mi gre Telemach (predvsem zaradi nakupa POP TV-ja) na ku...c bom zamenjal operaterja. Če prav sklepam je najbolje naročnino prekiniti konec meseca (npr. 28-30.) saj imam za tisti mesec že plačano naročnino?

Prekini pred 20 v mesecu, če ne boš plačal polno naročnino še za drugi mesec !!

tak je blo pri meni LP