Novo pri Telemachu II.

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
897
6
18
Zagotov strošek je ukinitev glavne številke

Dodatno pa odvisno ali imaš kakšno vezavo, boš delal prenos številke...?
 

Dare1

Pripravnik
20. jul 2007
524
1
18
ksz...
Gledam malo SI info (Svetidej) pa vidim, da je velika večina na novo vklopljenih Telemachovih LTE baznih postaj sedaj na 1800MHz. A ni bilo s strani Telemacha prej razglašano kako je 800MHz oh in sploh??
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Nižje frekvence imajo večji doseg (so boljše na podeželju za doseganje večje pokritosti). Višje frekvence so boljše na bolj poseljenih področjih (mestih) za višanje kapacitete omrežja (da imaš lahko na istem območju več baznih postaj oz. manj uporabnikov na bazno). Skratka prednosti in slabosti. Potem je pa vse skupaj še odvisno od tega, katere frekvence je operater zakupil.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ja sam onda sa sela.
smile-1.gif
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
897
6
18
Torej 11,90€ bi znašal tvoj strošek, če bi samo prekinil to glavno številko
 

dasVR46

Zelenc'
11. okt 2014
29
0
1
Pozdravljeni, mene zanima kaj rabim, če želim vzeti telefon na obroke. Davčno številko, kakšne druge papirje? Imam naročnino brez vezave, telefona nisem pa še nikoli kupil pri kakem operaterju. Pri Telemachu sem že od začetka, ko so prevzeli tušmobil. Sprašujem predvsem zato, ker sem študent brez rednih prihodkov, ali bo to predstavljalo kakšno težavo?

Še drugo vprašanje, če zdaj vzamem telefon na obroke, čez pol leta pa dobim denar, ki mi ga bivši delodajalec, ali lahko čez pol leta odplačam telefon v enkratnem znesku, kolikor je še ostalo do konca vezave in naprej plačujem le znesek naročnine? (pri čemer vezava za 2 leti ostane, to mi je jasno)
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
dasVR46: To da nimaš rednih prihodkov ne bo noben problem. Glede drugega vprašanja pa se mi zdi, da ni mogoče po pol leta odplačat celoten telefon. Sicer pa če plačuješ po obrokih ne plačaš nič več kot v celotnem znesku. Ni obresti.

SE_P1i: Če boš ukinil primarno simko na Še več, se ti bo sekundarna (oz. dodatna) avtomatsko spremenila na ta isti paket. Torej ne boš plačeval 10€ (dodatna simka), ampak 12/15€.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Verjetno je rešitev praktično na dlani. Paket VEČ, v Telemach omrežju dela vse OK - 2G, 3G, 4G. Ko pa preklopim v omrežje Telekoma pa internet ne deluje. Tudi če na androidu vklopim opcijo internetnega gostovanja. Kje je hak'lc?
crazy1.gif
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Na HD-ju sem dobil razlago, da v Ljubljani omogočajo samo 2G gostovanje v Telekomu in da zato ne deluje. Saj ne, da bi v LJ bil slab signal od Telemacha, bolj me firbec matra kako v praksi izgleda to gostovanje.
cool-1.gif
Naj napiše kdo, če tudi njemu v LJ ne deluje data, ko gostuje v Telekomu.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Na HD-ju sem dobil razlago, da v Ljubljani omogočajo samo 2G gostovanje v Telekomu in da zato ne deluje. Saj ne, da bi v LJ bil slab signal od Telemacha, bolj me firbec matra kako v praksi izgleda to gostovanje.
cool-1.gif
Naj napiše kdo, če tudi njemu v LJ ne deluje data, ko gostuje v Telekomu.

Pa si preveril, če imaš pravilno nastavljen APN? Na 2G ti drugače deluje data v gostovanju?

Z napačno nastavljenim APN ti ne bo delalo ne na 2G ne na 3G niti nikjer v tujini, sicer bi ti moralo po mojem delati tako na 2G kot 3G. Nastavitve najdeš na njihovi strani, recimo za Samsung, .... Marsikdo ne opazi, da ima napačne nastavitve, ker na njihovem omrežju deluje tudi brez pravih nastavitev, v roamingu pač ne. Na nekaterih telefonih je možno, da moreš vključiti tudi data roaming, na iPhoneu dela prenos podatkov v nacionalnem roamingu tudi brez tega.

Ne vem, kakšno je uradno stališče, ampak meni tudi v ljubljani dela 3G v Telekomovem roamingu (če recimo za test prestavim ročno na Telekom). In tudi data mi takrat deluje BP seveda s tisto omejitvijo 1Mbps. Smo že debateriali o tem v tej temi.
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Hvala! Pa sem danes popoldne še gledal te nastavitve.
evil.gif
Ko sem vnesel APN iz linka mi sedaj deluje internet tudi v omrežju Telekoma in to v 3G oz. H+. Opažam, da tale support na Telemachovem HD-ju je izredno slab. Ko sem prvič klical mi je ženska na drugi strani rekla, da če mi dela v Telemach omrežju imam sigurno vklopljeno blokado za gostovanje in naj jo z *121# in nadaljnimi navodili izklopim. Jaz to naredim in mi izpiše da imam že itak izklopljeno. Pokličem še enkrat in mi tip reče da nimam nobenih blokad in da če se nahajam v Ljubljani, da mi net ne bo delal, ker omogočajo samo 2G in naj uporabljam Telemachovo omrežje.

Končni epilog: Oba svetovalca sta mi dala napačne podatke
bonk.gif
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.633
489
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Na HD-ju sem dobil razlago, da v Ljubljani omogočajo samo 2G gostovanje v Telekomu in da zato ne deluje. Saj ne, da bi v LJ bil slab signal od Telemacha, bolj me firbec matra kako v praksi izgleda to gostovanje.
cool-1.gif
Naj napiše kdo, če tudi njemu v LJ ne deluje data, ko gostuje v Telekomu.

A UniFi ne pride v poštev. Je kar dosti točk po LJ