Novo pri Telemachu II.

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Popravite me, če se motim... ampak pred leti Tušmobil ni več imel roaminga pri Telekomu na celotnem področju Slovenije (tam, kjer so ocenili, da je njihov lasten signal dovolj dober... npr. Ljubljana). A se je sedaj pod Telemachom to spremenilo?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Ljubljana..

Zdej če je še kak kraj pa naj pove kdo drug
wink-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Ljubljana..

Zdej če je še kak kraj pa naj pove kdo drug
wink-1.gif

Na splošno za Ljubljano sigurno ni res, zato me zanima kje točno.

Živim v Ljubljani in sem doma za test že parkrat preklopil ročno na Telekom in dela BP tako klici, sms kot data (seveda z omejeno hitrostjo). Tudi v strogem centru Ljubljane mi je že preklopilo na Telekom v neki kleti in je ravno tako delalo. Pa na Brdu v Ljubljani sem probal ročno in dela. Na Viču istu. Ne trdim da dela čisto povsod, ampak povsod, kjer sem probal do zdaj ročno preklopit ali pa je preklopilo avtomatsko mi je delovalo.

O tem smo že debaterali, ampak nekateri še kar trdijo, da v Ljubljani roaming ne dela, zato mi ni jasno kje jim ne deluje.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Edino če ni Telemach nazaj vklopil roming tudi za Ljubljano. Vem da vroča debata je bila o tem v letu 2009 v začetku leta. A sam roming v Ljubljani je bil izklopljen decembra 2008.

Če pa je sedaj kaj Telemach spremenil tega pa nevem.
wink-1.gif
 

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Vsi imajo proizvajalčevo preobleko. Če želiš "tapravi" android, kupi rabljen Nexus ali pa nov Google pixel (750€).

Samsung J7 imaš za 140€, Sony XA za 90€ (v kolikor je sploh vreden denarja). Ali pa Aliexpress in kitajc za 100€.

Bestbuy za denar pa je trenutno pri Telemachu Huawei honor 8 ali pa P9 v akciji.
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
33
Res majo vsi? Če niso vsi taki kot EMUI bi se dalo preživet. Mati imajo G3 S, ki je "klasičen" Android in hočem, da se s fotrom skupaj učita.
smile-1.gif
Ker Huawei je potem čisto nekaj drugega kot to, sem ga imel v roki in to je daleč od Androida kot ga večina pozna. Tujina in Ali me ne zanimata, v poštev pride samo TM. J7 ni švoh, ampak prevelik (max 5,2"). Huawei odpade, vzrok napisan zgoraj. XA ustreza kriterijem, še kaj drugega? Par € gor ali dol.
 
Nazadnje urejeno:

vomedo

Pripravnik
9. dec 2016
168
10
18
Res. Klasičen android (7.1) je to: https://www.youtube.com/watch?v=fSe6civoXt8 in tega proizvajalci predelujejo za svoje nepotrebne potrebe.

Če misliš kot klasičen, da imaš možnost menija, po novem to omogoča tudi huawei (nekje v videu) https://www.youtube.com/watch?v=h-sqrU18Fjw

Samsung J7: http://telemach.si/oec/single-mobile-device/7861/samsung-galaxy-j7/2
Sony XA: http://telemach.si/oec/single-mobile-device/7869/sony-xperia-xa/2
HTC še mogoče: http://telemach.si/oec/single-mobile-device/6925/htc-desire-530/2

V vsakem primeru pa bo treba iti v poslovalnico in vzet zadeve v roke in se odločit.
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Meni osebno je HTC-jeva verzija androida bližje, kot Sony-jeva. Zato bi dal prednost 628 pred XA.

Sicer pa se priporoča, da greš v poslovalnico, vzameš oba telefona v roko, ju potestiraš. Nakup pa raje naredi preko spleta, da dobiš še en mesec brez naročnine.

Edit: typo
 
Nazadnje urejeno:

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
589
113
čestitke telemachu za resnost in ažurnost!

pa to so taki loleki, da večjih ni.

13.12 sem podpisal pogodbo in prejel njihovo simko (dpd dostavil in odpeljal podpisano pogodbo), po tolkem času, še vedno nisem priključen na telemach, razlog, ker nimajo dostavljene podpisane pogodbe.
ajde dober, se zgodi, pošljite mi novo podpišem še enkrat, pa gremo dalje, ne nadzornik ne dovoli, je potrebno počakati. Čakati kaj? Ja gospod, da se vrne pogodba. lahko pa vam dam številko dpd-ja pa pokličite kje je. Ma jz bom klical okol kje je vaša pogodba. Ma kaj so resni al kaj! jim napišem sočen ampak prijazen e-mail z zahtevo po pisnem odgovoru na email. še vedno ne duha ne sluha.

verjetno bom skenslu vse pa ostal na mobitelu. zgleda, majo preveč naročnikov, pa jih boli še zraven dva naročnika dobit. amaterji.

edit: glih kar prejel e-mail telemacha, da so prejeli moje e sporočilo in so ga poslali v pristojni oddelek na preverbo. točno 49ur od poslanega sporočila.
 
Nazadnje urejeno:

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
33
Ne rabiš sploh govort. Imamo pri njih celotno storitev-doma komplet, na firmi komplet. Iz prehoda štirih mobilnih številk iz Simobila na Tušmobil smo eno številko prenašali od januarja do aprila 2014. Trenutno podaljšujem 4 mobilne anekse že en mesec, ker nobeden ne zna povedat na katere pakete so mi dodelili bone, pridem v poslovalnico pa boni sploh niso vnešeni, potem mi razlagajo stvari, ki sem jih slišal že 100x in vem o njih več kot oni tam. Potem pa tista študentka tam, ki nima blage veze postane nesramna in mi je snelo kapo in sem povzdignil glas in naredil sceno, da je gledal cel Tuš. Prvega skrbnika sem se losal, ker se ni javljal na telefon, če se pa je, mi je rekel naj pokličem na klicni center za vsako stvar. Drugi je sicer nekoliko boljši, ampak je večino časa v avtu in mi tudi ne zna razložiti stvari oz. zelo počasi ali pa posreduje zadeve naprej v pisarno. Potem me kliče en iz pisarne in se kar dere name kaj mi ni jasno in kaj izsiljujem.
stupid-1.gif
Jest bom odklopil komplet vse doma in v službi, ko jih jebe, takega žaljivega, jebivetrskega odnosa še nisem doživel v poslovnem svetu in je škoda mojega časa in živcev. Raje dam Simobilu ali Telekomu več denarja, je vsaj odnos na ravni ljudi in ne prašičev v štali.

Edini, ki ti lahko kakšno stvar reši pri TM je @Smrkc, ki pa žal ni več toliko dejaven na forumu.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
Prideš na Si.mobil podpišeš pogodbo, čez 5 min aktiven, naslednji delavni dan aktiven...
D