R e t r o telefoni in zbirke.

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Bom v nekaj dneh pripravil še nekaj telefonov ki pa se še urejajo.
Med njimi sta tudi dva znamke Trium za katere verjetno nekateri niste slišali ima pa izvlečljivo anteno, izdelovalec Mitsubishi.
2547122-mitsubishi-trium-galaxy-foto-bild-57769222.jpg
 

Priponke

  • 2547122-mitsubishi-trium-galaxy-foto-bild-57769222.jpg
    2547122-mitsubishi-trium-galaxy-foto-bild-57769222.jpg
    32,8 KB · Ogledi: 236
Nazadnje urejeno:

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Bom v nekaj dneh pripravil še nekaj telefonov ki pa se še urejajo.
Med njimi sta tudi dva znamke Trium za katere verjetno nekateri niste slišali ima pa izvlečljivo anteno, izdelovalec Mitsubishi.

Gumbi številčnice izgledajo isto kot na starem Ericssonu
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Malo brskanja po različnih mestih:
2547274-SiemensS6,NMTBenefonDavid,Nokia3310,etc.jpg
 

Priponke

  • 2547274-SiemensS6,NMTBenefonDavid,Nokia3310,etc.jpg
    2547274-SiemensS6,NMTBenefonDavid,Nokia3310,etc.jpg
    143,1 KB · Ogledi: 226

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Zbirateljsko ohranjena sta bila ocenjena na 780 eurov. Oba delujta sta originalno zapečatena in delujoča sicer z slabšima baterijama ki pa sta originalni. Z enim polnilcem.

Nekaj mi povej: kaj pomeni konkretno to,da sta bila ocenjena na 780 eurov? Koliko se dejansko da dobiti za tak telefon?
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Odvisno od ohranjenosti-do 600 evrov z kompletno embalažo in navodili, kar pa je misija nemogoče.Moj je ocenjen z oceno 7 od 10 možnih.RC 815-380 eur .MC827 -400eur ker ima zraven polnilec.Sicer polnilec paše v oba.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Danes uspel malo pobrskati po zbirki starih GSM, ki so se uporabljali v familiji (kar jih mladina ni zgubila ali pa založila).
Nekateri so še v delujočem stanju, a s slabo baterijo.

 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
kje ti pa ponujajo tolk dnarja??

Pri zbirateljskih telefonih moraš ločiti med ocenjeno in prodajno ceno aparata. Pri takih aparatih ki jih dejansko težko najdeš in so delani za določen trg cena samo še narašča odvisno je tudi od serije ali je prva ali zadnja itd, kaj pa vem koliko jim bo narasla cena v prihodnjosti slabše primerke ki sem jih tudi imel in sem jih prodal samo zaradi poškodb ali katerih drugih anomalij, nekompletnosti, itd, so dosegali vrednost od 20 pa do --- tako da je v zbirateljstvu smisel če veš kaj želiš.. nekoč ob neki debati sem zapisal da sem imel zbirko preko 70 Noki-j ki so bile kompletno ohranjene in v serijah to sem silom prilike prodal ker sem rabil sredstva za druge reči, sedaj pa me zadeva zopet privlači.
write.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.277
23
38
Murska republika
Citat:
Uporabnik Frenckie pravi:
Danes uspel malo pobrskati po zbirki starih GSM, ki so se uporabljali v familiji (kar jih mladina ni zgubila ali pa založila).
Nekateri so še v delujočem stanju, a s slabo baterijo.


Sony CM-DX1000 ,če je delujoč in imaš tudi embalažo bi dobil za njega tudi 160 eur, v takem stanju z futrolo od 60-80eur imaš še dva dobra primerka Ericsona in tipkovnico zanje, od 30-40 eur če imaš embalažo.Za ostale od 15-25eur se kar lepo prodajo.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
še vedno mi nisi odgovoril kdo ti ponuja toliko denarja...
na bolhi, na ebayu, na nekih tretjih straneh, v slo, v tujini, poznaš ljudi osebno... Imaš izkušnje, da res nekdo da toliko denarja za star telefon, ali so samo neke virtualne cenitve?
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
še vedno mi nisi odgovoril kdo ti ponuja toliko denarja...
na bolhi, na ebayu, na nekih tretjih straneh, v slo, v tujini, poznaš ljudi osebno... Imaš izkušnje, da res nekdo da toliko denarja za star telefon, ali so samo neke virtualne cenitve?

To je kot numizmatika ali filatelija. Obstajajo krogi ljudi, ki jim je to strast, lahko tudi hobi in so pripravljeni vložiti denar v svojo zbirko.
Seveda se taki ljudje tudi posvetijo izdelavi, količini izdelane serije GSM, kateremu trgu je namenjena določena serija itd.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Ja tale Sony CM-DX1000 ima kar posebno zgodbo. Je najtežji GSM v moji uporabi. Bil je najden nekje v Ljubljani v vrečki z etuijem in napajalnikom. Opremljen je bil z italjansko SIM kartico. Zamenjal sem s svojo SIM in je normalno deloval ene dve leti in kar naenkrat mrknil. Deloval je zelo dobro v zakotnih krajih, kjer drugi GSM sploh niso imeli signala.
Ostali so bili kupljeni pri Mobitelu, a žal starejši nimajo več embalaže. Napajalniki so pa še vsi v eni škatli.
Bilo je še nekaj primerkov GSM, ki jih je mladina zgubila ali pa kje pozabila.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Citat:
Uporabnik Frenckie pravi:
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
še vedno mi nisi odgovoril kdo ti ponuja toliko denarja...
na bolhi, na ebayu, na nekih tretjih straneh, v slo, v tujini, poznaš ljudi osebno... Imaš izkušnje, da res nekdo da toliko denarja za star telefon, ali so samo neke virtualne cenitve?

To je kot numizmatika ali filatelija. Obstajajo krogi ljudi, ki jim je to strast, lahko tudi hobi in so pripravljeni vložiti denar v svojo zbirko.
Seveda se taki ljudje tudi posvetijo izdelavi, količini izdelane serije GSM, kateremu trgu je namenjena določena serija itd.

Torej še sedaj nisi povedal, lahko potem prodaš za tist dnar v 2-4 tednih od sedaj?