R e t r o telefoni in zbirke.

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citat:
Uporabnik rawr pravi:
,,,moji najljubši telefoni. Najdražji in najboljši za svoj čas pa je definitivno bil SL45 (799 eur leta 2001) in še vedno deluje kot nov.

Edina slabost tega telefona za današnjo uporabo je ta, da ima samo CSD povezavo na splet in ne vsaj GPRS. Čeprav se je nekje pisalo, da bi naj omogočal GPRS - KLIK

Namreč tudi sam sem si ta telefon privoščil 1 leto nazaj - popolnoma novega iz tovarne
grin1.gif


Ta je bil en izmed prvih, ki je omogoča spominsko kartico do 32MB (z današnjim FW do 2GB) in prvi, ki je imel mp3 predvajalnik in prvi, ki je omogočal snemanje klicev
wink-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik map pravi:
Ko smo ravno pri retro zadevah. Kaj kdo ve, kaj se je zgodilo z podjetjem ki je izdelovalo PALM dlačnike. Spomnim se da so bili pionirji dlančnikov, predhodnikov in takrat top zadeva. Še obstaja, se dobi kje?

Imam še Palm dlančnik, ki deluje, sem menjal baterijo oziroma gre za Ique 3200 iz leta 2005. Vse še deluje, tudi karte še lahko uporabljam, pač OSM.

MIslim, da je Palm popapal HP...
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Palm je bil top shit. Sploh, ko si se enkrat navadil kracat tiste grafite z žirafo. Palm je realno šel pod vodo še pred letom 2000. Po obetavnih začetkih niso imeli ravno nekih top produktov. Imam nekje še vedno tudi PalmPilot (ima še US Robotics logo gor, ker je bil takrat v njihovi lasti). Pa mnogo kasnejši Palm Zire se mi mora tudi nekje še valjati.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.931
2.405
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:

Včasih smo stalno menjali, danes pa telefoni kar držijo oziroma napredek ni več tak da bi kar nabavljal.

Se nikakor ne strinjam s tole izjavo. Ti si sicer res dal dolg spisek telefonov, ki si jih zamenjal ampak jaz te številke še dolgo ne bom dosegel čeprav imam vedno samo zastarele telefone. Od prvega do danes sem zamenjal 5 mobilnih telefonov, vse razen trenutnega sem kupil rabljene. Trenutno imam Motorolo W181, kot je na sliki, rad imam majhne telefone s tipkami ter osnovnimi funkcijami, Telefon in MSM ostalo je zame nepotrebna neumnost.
74motorolaw181.jpg


Imam ga že najmanj 5 let pa še kar dela brez problema in upam stavit, da je 90% mobilnih uporabnikov v tem času že vsaj trikrat zamenjalo svoje super duper najnovejše telefone. Bodisi zaradi okvare ali pa samo zato, ker je novi model prišel na trg.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
ki kupite take telefone. sam iščem nokio 8800 gold, ali carbon. kaj obstaja kje to še novo za dobit?
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ga628 leta 1998...in nato
nokia 6150 (brez antene)
nokia 6210
nokia 6310i*
nokia 6250 (preklopnik)*
nokia e60*
nokia 5800*
nokia 701*
samsung s2+*
samsung s4
* se še valja nekje doma
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Imam ga že najmanj 5 let pa še kar dela brez problema in upam stavit, da je 90% mobilnih uporabnikov v tem času že vsaj trikrat zamenjalo svoje super duper najnovejše telefone. Bodisi zaradi okvare ali pa samo zato, ker je novi model prišel na trg.
Sam sem v zadnjih petih letih zamenjal 2 telefona. Na Omnio 7 sem šel zaradi lažjega dela z maili, itd. nazadnje pa na Lumio 925 zato, ker mi je s tem odpadla potreba, da s seboj vlačim fotoaparat. Zelo težko bi bi mi bilo, če bi moral biti še vedno na E61-ki, recimo. Čeprav full querty tipkovnica je bila zakon. Bom pa zelo verjetno kmalu še malce ''upgrade-al'' zadevo, predvsem zaradi napredka na fotoaparatu. In upanja, da mi bo baterija zdržala čez dan.
evil.gif

Itak je pa to fajn, vsakemu svoje.
cheer.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.931
2.405
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik zino pravi:
ki kupite take telefone. sam iščem nokio 8800 gold, ali carbon. kaj obstaja kje to še novo za dobit?

Kje dobiti točno željen model za normalno ceno ne vem. Tale Nokia je res draga, ne vem zakaj, očitno se še vedno najde dovolj kupcev. Jaz sem za mojega šel v prvo tgovino z mobilniki in vprašal kaj imajo najcenejšega in z navadnimi tipkami. Pokazal mi je omenjeno motorolo, cena 20eur, kupil.


Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Imam ga že najmanj 5 let pa še kar dela brez problema in upam stavit, da je 90% mobilnih uporabnikov v tem času že vsaj trikrat zamenjalo svoje super duper najnovejše telefone. Bodisi zaradi okvare ali pa samo zato, ker je novi model prišel na trg.
Sam sem v zadnjih petih letih zamenjal 2 telefona. Na Omnio 7 sem šel zaradi lažjega dela z maili, itd. nazadnje pa na Lumio 925 zato, ker mi je s tem odpadla potreba, da s seboj vlačim fotoaparat. Zelo težko bi bi mi bilo, če bi moral biti še vedno na E61-ki, recimo. Čeprav full querty tipkovnica je bila zakon. Bom pa zelo verjetno kmalu še malce ''upgrade-al'' zadevo, predvsem zaradi napredka na fotoaparatu. In upanja, da mi bo baterija zdržala čez dan.
evil.gif

Itak je pa to fajn, vsakemu svoje.
cheer.gif

OK ti padeš v tistih 10%, ki je v tem času zamenjalo samo dva telefona
wink-1.gif
.
Drgač pa itak, vsakemu svoje. Nimam niti najmanjšega namena tukaj predavati kakšen telefon bi moral kdo imeti, kdor ima veselje do teh digi dagi gadgetov, just go for it. Spotaknil sem se samo ob izjavo, da so stari telefoni bolj kvarili in bili večkrat menjani zaradi novega modela čeprav je danes glede tega popolnoma enako. Oziroma imam vsaj jaz občutek, da ljudje zdaj še pogosteje menjajo telefone.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
To se pa strinjam. Starejši telefoni so imeli precej manj težav (razen izjem, recimo T100, itd.), verjetno je pa bil tudi čas menjave daljši. Čeprav vsaj pri mojih znancih, kolegih ta čas ni tako kratek tudi danes, recimo tam na dve leti v povprečju, bi rekel.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Saj to je nekako logicno... Tudi starejsi avtomobili so imeli manj moznost okvar kot danes... Ze samo ce pogledas pod havbo motorja, je ponavadi vse nabasano polno, ce pa pogledas pod havbo enega 20 let starega avtomobila, pa je prostora notri na voljo toliko, da bi lahko skoraj se en motor zraven vgradil
smile-1.gif
...

Zaslon v velikosti tamale postne znamke je veliko manj obcutljiv na padce kot pa zaslon v velikosti polovice malega zvezka
smile-1.gif
...
 

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:

Naslednji, ki mi je bil najboljši pa je bil Siemens S35i. Najboljši poslovni telefon tistega obdobja.

Tale Siemens je bil daleč od najboljšega poslovnega telefona tistega časa. Takrat je kraljevala Nokia 6150 in za njo Nokia 6310(i) (best phone ever). Sicer je moj spisek tak:
Nokia 5110
Nokia 3210
Nokia 6310
Nokia 6310i
Nokia 6610i
Nokia 6230
Nokia 6230i
Nokia E65
Nokia N95
Samsung i9000 Galaxy S
Samsung i9300 Galaxy S3
Nexus 5

Od teh bi izpostavil samo 6310i in N95.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik map pravi:
Ko smo ravno pri retro zadevah. Kaj kdo ve, kaj se je zgodilo z podjetjem ki je izdelovalo PALM dlačnike. Spomnim se da so bili pionirji dlančnikov, predhodnikov in takrat top zadeva. Še obstaja, se dobi kje?

Kupil jih je HP, ki je kmalu za tem ukinil blagovno znamko "palm". Ekipa se je po tem ukvarjala z WebOS, ki pa se ga je HP čez čas tudi odrekel. Razvojni del je kupil LG (za smart tv-je), blagovno znamko pa nex start-up.
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.282
23
38
Murska republika
Popularnost starejših modelov in njihova uporaba strmo narašča verjetno je to nek nov modni trend ki pa pri nas še ni tako razširjen, sin ki dela v angliji mi je omenil da se je ta uporaba starih v kombinaciji z novejšimi znamkami tammzelo razširjena ,s sabo nosijo po dva telefona v starejših znamkah kar tekmujejo kdo bo na mizo polek novejšega položil tudiretro telefon, priznam da tudi sam nosim v žepu 2 telefona trenutno Motorolo v3 -letnik 2004 torej serijo BLACK ki ima plastičen pokrov in je začetni telefon v seriji motorola v 3 ima zelo močan signal tako da se moja <Nokia lumia 920 lahko skrije, Tu v Olimijah je signal tuša tako slab da ga v prostorih hotela ne gre uporabit, kar pa Motorola v3 z lahkoto in polnim signalom tudi v kletnih postorih terapije nadoknadi, in ko sva z enim od gostov ki sem ga spoznal govorila o tem zakaj imam tak star telefon v uporabi mi skoraj ni verjel dokler mu nisem prižgal Nokie lumie , in takrat je dojel situacijo.
Torej nekaj je tisto kar pravijo da si šik s starim telefonom drugo pa je njegova praktična uporaba tudi v slabših pogojih ko novi odpovejo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ja, če je telefon ohranjen in če je kak posrečen model zna biti kar kul. Moja N95 je žal fizično razpadla, če ne bi jo z veseljem še kdaj vzel s sabo. Še raje pa bi kako 6310i. Kolega pravi da jih še zdaj na autocommercu sprašujejo če se dobi telefone (do pred par let so se še in to za velike denarja, pa so vseeno šli).

Saj če tako pogledaš, telefon je zdržal brez problema 10 dni, danes sem pa prav vesel ker mi iPhone 6s+ zdrži 3 dni (v primerjavi z Note-om, ki mi je zdržal slab dan).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ufff nekateri se spomnite vseh, ki ste jih imeli? Vsaka vam čast... Spomnim se prvega - Siemens SL10, najbolj ponosen sem bil verjetno na Benefon Q, s katerim sem se frajerišil, ko so ostali razne reglje, čukece in belke kazali naokoli. Še zdaj mi je po videzu en izmed top telefonov.

Kaj me dandanes mika? Verjetno kaka Motorola V3, čeprav je tipkovnica znala postat slabo odzivna, pa tečaj se je zmigal čez čas.
 

Alioth

Pripravnik
8. avg 2007
469
7
18
Retro, a nisi bil ti včasih prekmurska podružnica za Prestigio?
Sicer pa rumen Mobičuk, ne vem, če so že naredili telefon z boljšim radijskim vmesnikom. Vleče bolje kot Miša
smirk-1.gif