telemach Unifi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Citat:
Uporabnik kontrakarambolmatica pravi:
super.... sam še geslo povej
evil.gif
Uporabnik unifi, geslo unifi <- to ne dela več?

Ne dela več. Moraš najti naročnika, da ti zaupa up. ime in geslo.
 
22. jul 2007
12.790
1.310
113
123
V čem je težava, telefon note 4, android 5.1.1 in dobiš info kot spodaj na sliki?
shrani.si
[/URL][/img]
 

Premik

Zelenc'
12. nov 2016
6
5
3
Oj,

meni pa vleče Telemachov signal UNIFI doma od njihove poslovalnice, ki je oddaljena kakšnih 200 m od stanovanja. Signal je bolj šibak, včasih se celo izgubi. Ker nisem ravno doma na tem področju, me zanima s čim in kako bi torej ta UNIFI signal izboljšal. Bi kakšna naprava pripomogla k izboljšanju in katera.
Imam njihov mobilni paket VEČ, nisem pa koristnik fiksnih storitev od nobenega ponudnika.

Hvala.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Da bi ti wifi nesel 200m ne verjamem. Verjetno imaš v neposredni bližini ali celo v tvojem bloku kakšnega uporabnika fiksnih storitev, ki ima omogočeno deljenje unifi povezave.
 

dinos77

Pripravnik
2. nov 2010
589
1
18
Slovenija
Citat:
Uporabnik Premik pravi:
Oj,

meni pa vleče Telemachov signal UNIFI doma od njihove poslovalnice, ki je oddaljena kakšnih 200 m od stanovanja. Signal je bolj šibak, včasih se celo izgubi. Ker nisem ravno doma na tem področju, me zanima s čim in kako bi torej ta UNIFI signal izboljšal. Bi kakšna naprava pripomogla k izboljšanju in katera.
Imam njihov mobilni paket VEČ, nisem pa koristnik fiksnih storitev od nobenega ponudnika.

Hvala.

Glej, tega signala posebej ne plačuješ, ampak ga dobiš v brezplačno uporabo. Zato ga ne moreš ti neposredno izboljšati.
Če želiš boljši signal pojdi na kater paket fiksnih storitev.
Se pa strinjam z zgornjim komentarjem, dvomim, da 200m daleč lovi signal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kje pa, zadnjič mi v Sl. Bistrici 50m na parking ni hotelo povezat njihov UNIFI. Signal 2 črtici.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Imaš "namenske" antene, ki bi bolje prejemale tak WiFi in ga potem lahko ti uporabljaš doma

google is your friend
 

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
In kako bi si jaz doma lahko ojačal UNFI signal ? Da bi mi vsaj Unifi delal po celi hiši.
 
Nazadnje urejeno:

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
V samem modemu ga ne moreš ojačati
Lahko bi naredil Wifi točke po stanovanju (če ni preveliko stanovanje, bi dodal še en router, ki bi bil nastavljen kot wifi točka in bi pokrival mesta v stanovanju, ki sedaj niso pokrita)

Pazi samo da kupiš tak router, ki bo kompatibilen z modemom (da bo delala ta wifi točka-povezava)
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.320
3.416
113
Ne gre, ker je nek čuden protokol ki ga repetiterji ne podpirajo.
Razen z kakšnimi drugimi Firmware om, nisem se poglabljal.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Čuden protokol?
smile-1.gif
Gre za klasičen wifi (802.11b/g/n/(ac)) z EAP-SIM oziroma EAP-PEAP avtentikacijo. Je pa res, da ne moreš kar postavljat dodatnih dostopnih točk po svoji volji, ker nimaš dostopa do njihovega Radius strežnika, preko katerega se avtenticirajo uporabniki.

Zdaj, če imaš UniFi doma, ker si naročnik fiksnih storitev, je potem bolj logično, da svoje lastno omrežje razširiš po hiši z večimi APji, ne vem zakaj bi se matral z UniFi. Če pa nisi naročnik fiksnih storitev in se hočeš šlepat na drugi UniFi dostopni točki, bi pa teoretično lahko imel router v client modeu povezan na UniFi in zadaj svoje omrežje, ki ga poljubno razširiš. Se moreš pa zavedat, da se mobilni uporabniki na UniFi avtenticirajo s SIM kartico (EAP-SIM) in načeloma v napravi, ki se povezuje na UniFi, potrebuješ Telemachovo SIM kartico. Da se sigurno, vprašanje pa če ima smisel. Če ne drugega, lahko na androidu z ustreznim SWjem in malo iznajdljivosti shareaš tudi WiFi connection....
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Premik pravi:
Oj,

meni pa vleče Telemachov signal UNIFI doma od njihove poslovalnice, ki je oddaljena kakšnih 200 m od stanovanja. Signal je bolj šibak, včasih se celo izgubi. Ker nisem ravno doma na tem področju, me zanima s čim in kako bi torej ta UNIFI signal izboljšal. Bi kakšna naprava pripomogla k izboljšanju in katera.
Imam njihov mobilni paket VEČ, nisem pa koristnik fiksnih storitev od nobenega ponudnika.

Hvala.

Tak mobilni UNIFI lahko sprejema le mobitel z dotično SIM kartico.
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.463
113
Lahko poveš kaj več o tem Sharanju WIFI na Androidu? En čas nazaj sem se trudil okrog tega, pa nisem uspel usposobiti.
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Citat:
Lahko poveš kaj več o tem Sharanju WIFI na Androidu? En čas nazaj sem se trudil okrog tega, pa nisem uspel usposobiti.

Da bi prav WiFi sharal, tudi meni ni uspelo, gre pa čisto OK sharat na Androidu wifi povezavo preko bluetooth.
Torej tvoj telefon se poveže na Wifi da ima internet in potem se na ta telefon priklopi še kaka naprava preko bluetootha in uporablja internet.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
pep, meni Samsung Galaxy s6 javi, če imate vklopljen Wifi, deljenje internet povezave ni mogoče.
smile-1.gif


In v resnici ne deluje. A ti to kar na pamet?

Kaj pa sedaj?