Nižje cene gostovanja v EU in konec v 2017

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
A prosti trg je samo še floskula? Sicer bo pa tole zanimivo vsaj za tiste, ki živimo toliko blizu meje, da lahko ujamemo tudi kakšen čezmejni signal.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Mimogrede: kolikor berem besedilo drafta, je 90 dni na posamezno državo, ne 90 dni vse skupaj. Poleg tega zgleda, da bodo morlai operaterji, ki bodo hoteli dodatno zaračunava, v vsakem primeru posebej zaprosit za dovljenje in iti skozi cel postopke.
Skratka, za tiste, ki res roamajo (ne pa, da bi hoteli v eni državi vzet nek paket zato, da bi ga stalno uporabljali v drugi), praktično nobenih omejitev.
Je pa res,d a so s tem šli mimo ideje prostega trga - je pa to logično, drugače bi bilo kar precej crknjenih operaterjev po nekaterih državah in s tem povezanih ekonomskih posledic v njih ...
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Ob neomejenem roamingu bi se hitro našel kakšen operater iz obrobja EU (npr. Slovenija ali Grčija ali Romunija...) in bi z nizkimi (dumping) cenami dobil ogromno naročnikov, stroške omrežja, energije, administracije... pa bi nosili operaterji držav, iz katerih bi ti naročniki bili.
Menim, da je za veliko večino državljanov EU to lep korak na boljše. Za popolnoma odprt trg pa bo mogoče potrebno predvideti možne anomalije (eno sem navedel zgoraj) in to ustrezno rešiti (mogoče z nekimi kompenzacijami med operaterji).
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Tudi to je OK če greš 4x na leto na dopust za 10 dni je to 4x8=32 dni. Kot razumem se prvi in zadnji dan ne štejeta ker si v domačem in tujem omrežju. se pravi za 10 dni se šteje 8 dni. Če pa vmes še v nekajkrat v Samobor na čevape skočiš se pa spet ne šteje, ker si isti dan v domačem in tujem omrežju.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik map pravi:
Tudi to je OK če greš 4x na leto na dopust za 10 dni je to 4x8=32 dni. Kot razumem se prvi in zadnji dan ne štejeta ker si v domačem in tujem omrežju. se pravi za 10 dni se šteje 8 dni. Če pa vmes še v nekajkrat v Samobor na čevape skočiš se pa spet ne šteje, ker si isti dan v domačem in tujem omrežju.

Za 32 dni gredo na dopust itak samo javni sektor, ki pa je dobro plačan tako da je vseeno kakšna je cena gostovanja.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik map pravi:
Tudi to je OK če greš 4x na leto na dopust za 10 dni je to 4x8=32 dni. Kot razumem se prvi in zadnji dan ne štejeta ker si v domačem in tujem omrežju. se pravi za 10 dni se šteje 8 dni. Če pa vmes še v nekajkrat v Samobor na čevape skočiš se pa spet ne šteje, ker si isti dan v domačem in tujem omrežju.

Khm - tole, da se "prvi pa zadnji" ne štejeta je trenutno samo predvidevanje.

Ampak kot je SJTV1 povedal in če res drži 90 dni po državi (in ne vsota dnevov v vseh držav "gostiteljicah") se za normalnega uporabnika ne spremeni. Na udaru s(m)o bolj tisti, ki s(m)o drugače veliko po tujini - in seveda evroposranci.

Če pa te malo speče sem pa rade volje kolateralna žrtev.
evil.gif

[/jamer mode]
 

Azgard

Pripravnik
5. feb 2011
688
0
16
Če bomo imeli srečo bo ta regulatorski push sprožil da bomo dobili tudi kake širše pakete(ala Simobil paket za mlade, kjer je recimo med drugim tudi internet na Tajskem pokrit). Ker ko se EU operaterji enkrat navadijo, da si med seboj zaračunavajo poceni(oziroma drug drugemu krijejo omrežje) bodo morda te navade razširili.

Je pa blo jasno da operaterji sami po sebi niso imeli takih ciljev in je bilo nujno potrebno tole rešit z regulacijo, ker je bilo stanje katostrofalno.
 
22. jul 2007
12.770
1.300
113
123
No je vsaj še malo kančka pameti v Bruslju, pustimo se presenetiti tokrat v pozitivni smeri.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
No je vsaj še malo kančka pameti v Bruslju, pustimo se presenetiti tokrat v pozitivni smeri.

Kaj pa vem, meni se je zdel ta predlog zelo dober. Močno dvomim, da bodo lahko naredili kaj boljšega.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ocitno je bil predober za rajo in preslab za operaterje... Ker sedaj gremo skozi na slabse... Opcija EU neskoncno je bila prej pri Si.mobilu recimo 2,99€ na dan... Sedaj pa je 4,99€ na dan... Edino zraven so dodali se Srbijo in Makedonijo... Meni je bila tista opcija prej bolj ustrezna... Za takrat, ko sem recimo sel za dan ali dva nekam v tujino (EU)...
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Eu neskončno pri Mobitelu je še kar 2.90 eur.Brez tega paketa bi bil moj račun krepko čez jurja
grims-1.gif
 

natko45

Fizikalc
1. nov 2010
1.017
3
38
Telemach ni spreminjal in ima še vedno opcijo za EU&ZDA za 3€ na dan oz. 10€ na mesec. Kar je velik boljše kot simobil, ki je šel dvigovat cene
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ravno danes sem se nečesa spomnil - kaj pa 'domači roaming'? Nameravajo tu tudi kaj reda naredit? Ker zdaj je urejen roaming, če si v domačem omrežju, te pa lahko operater pri klicu v tujino lupi kolikor mu paše. Že zdaj je žalostno, da je v večini primerov klic recimo v Avstrijo cenejši, če gostuješ v Hrvaškem omrežju
bonk.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.870
1.321
113
To je tudi za moje pojme ena večjih neumnosti, ki bi ji morali narediti konec.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.096
2.448
113
Tudi sam se za klice čez mejo prijavljam v Hrvaško omrežje, ker je ceneje. Te kar na rit vrže, ko vidiš koliko računajo iz domačega omrežja.