Telefon za starejše

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Za tasta in taščo potrebujem telefon, velike tipke, velike črke na zaslonu in da je res GLASEN.
wink-1.gif
Brez vse ostale šare.
Kakšen predlog?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.325
113



Se je tega kot dreka...

Old people cellphone daš na ebay-u. Potem pa dalje iščeš.
 
Nazadnje urejeno:

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Vem, gledal sem tudi pri nas razne Alcatele. Po obliki izgledajo uredu, me pa zanima kako glasni so.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Misliš da ima glasnejše zvonenje in glasnejši zvočnik kot normalni mobiteli? Če je tako, ga bomo nabavili. Hvala
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
Ne bi mogel ravno reči da je bolj glasen kot ostali, pač nevem. Sem pa enkrat govoril prek njega in je dovolj glasen, pomoje tud za rahlo naglušne. Zvonenje je tud dovolj glasno. Pač telefon je namenjen starejši populaciji
wink-1.gif
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Za mamo sem kupil Alcatel 2000.Vse lepo in prav toda problem je ker se z pritiskom na zgornjo meni tipko(puščica navzgor)vklopi radio.Če hočeš radio izklopit moraš it v meni pod FM radio in ga izklopit drugače telefon šumi.To je za enega 70 letnika kar problem,ker se ji velikokrat naredi da pomotoma pritisne tisto tipko potem pa ne zna izklopit radia.O tem sem že veliko bral toda nikjer ne najdem kakšne rešitve kako recimo izklopit to funkcijo.Ali obstaja kakšna rešitev recimo da se pride v kakšen recovery mode ali skriti meni kjer bi se to dalo izklopit.
 

Leon2007

Fizikalc
12. mar 2011
1.649
28
48
58
Horjul
Ni potrebno iti v meni, samo dvakrat pritisneš tipko za sprejem klica (zelena tipka) in prekineš predvajanje radia.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
22
38
MB
Da malo obudim temo in če je kaj novega preverjenega na trgu za starejše.
Torej potreboval bi en simpl telefon za očeta. Ne rabi nič fancy...samo klicanje, pa da so solidno velike tipke
Hvala
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
Ko boš izbiral, pazi na sredinsko navigacijsko tipko. Tako, kot je ima npr. Nokia, da je ena sama tipka za potrditev in navigacijo gor-dol-levo-desno, odvisno ali pritisneš na sredino ali na katerega od robov. Ne vem kako tvoj oče, ampak marsikateri starejši občan ima velike težave, da pravilno pritisne takšno tipko (tremor, pomanjkanje feeling za "nežen" pritisk, začetek Parkinsona, ipd.)