Novo pri T2 III.

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
To že par mesecev priklapljajo na različnih lokacijah. Do naselja potegnejo optiko, ali brezžični link, potem pa naprej preko Mikrotik point to multipont WiFi-jev do doma.
 

hazlhof

Pripravnik
25. sep 2007
88
0
6
Ali lahko ročno preklopiš na Mobitelovo omrežje in si ves čas samo tu, in si v bistvu kot Mobitelov naročnik ali si kot naročnik T2 malo prikrajšan? Kakšne izkušnje s tem?
 

alesn

Pripravnik
19. jun 2012
386
12
18
Lahko si ves čas na Telekomovem omrežju. Ni razlik v storitvah in ceni, če si na novih paketih.

Lp,
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Ni res, da je ista uporabniška izkušnja. Na službenih mobitelih imamo T-2 in lahko povem sledeče, ko imaš ročno nastavljeno na Mobitel omrežje:
- pozabi na LTE v Mobitel omrežju
- signal konstano ven meče, ko preklaplja na drugo bazno postajo. Govorim o tem, da znaš biti po cca 15s nedosegljiv, preden zopet vzpostavi povezavo.
- glede na to, da T-2 gostuje v Mobitel omrežju, je po tem takem tudi logično, da si kot T-2 uporabnik med zadnjimi v vrsti, če je bazna postaja obremenjena. Mobitelovi uporabniki imajo vedno prednost. Pri pogovorih se to nekako niti ne občuti, pri internetu pa še kako, ko si v "čakalni vrsti". Vsi sodelavci jamrajo nad internet povezavo, tako da nisem osamljen primer.

Tako da se pač moraš sprijaznit s tem, da kolk dnarja tok muske.... zato pa so tut storitve cenej.
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Me prov zanima, kdaj prideš na vrsto za LTE... dokler se vsi Mobitelovci zvrstijo, he he
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Ja sej to verjamem, da dela. Jst sam hočem obrazložit to tistim, ki se ne spoznajo tok na mobilna omrežja, kako stvar deluje v praksi. To ti je podobna zadeva, kokr k prideš k zdravniku nenaročen, pa ti reče, gospod, kar vsedite se v čakalnico, takoj ko bo kakšna luknja, vas sprejmemo
wink-1.gif


P.s. - sam sem bil pozoren predvsem v LJ na LTE, pa ga do sedaj še nisem zasledil na ekranu, kljub temu, da imam v mobiju naštiman 4g
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Če je tako kot pri ostalih operaterjih, potrebuješ dovolj novo SIM kartico (U-SIM). Sicer pa primerjava z zdravnikom ni na mestu... ker čakalne vrste niso na uporabnika, temveč na paketke... torej ni treba T-2 uporabniku čakat, da bodo vsi Telekomovi postreženi... bo pa predelanih manj paketkov kot za Telekomovega uporabnika v istem času... ampak na LTE ima tako ali tako večina omejene hitrosti...
 

SE_P1i

Pripravnik
7. feb 2008
887
0
16
Kokr sem bral, t-2 trdi da ni potrena zamenjava simke... razen če so zdej v tem času kaj spremenili.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Oj

s storitvami na splošno sem zadovoljen, me pa zanima, zakaj je njihov odzivni čas na določeno vprašanje tako dooolg? recimo, pošljem vprašanje po mailu, odgovor šele čez nekaj dni. Ko kličeš, pa čakaš kot nor...

A samo mene ignorirajo?
evil.gif