Kako ojacati gsm signal?

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Pa za vsakega operaterja moraš imeti drugo anteno in repetitor
sprasujem se.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
o reptitorjih smo že govoril na alterju. z ebaya dobiš za 100€. samo moreš bit pozoren na katerih frekvencah lovi kater signal.
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Dones sistem postavljen...rezultat sledeč : cela hiša polni signal za telefonijo in mobilnega signala H+...lte signal pa itak sam oddajnik še ne podpira

Se je najdel repetitor kateri podpira od mobitela 900 in 2100 omrežje !

Notranja antena katera oddaja signal



repetitor






ter zunanja sprejemna antena



Rezultat na telefonu kje prej ni bilo nobenega signala, ne za navadno telefonijo, ne za mobilno...



Torej več kot zadovoljen
cheer.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Jaz sem menjal operaterja po 13 letih. V umagu je sicer to precej težje, ampak....
Zakaj imam občutek da lahko po globoko v sloveniji spremljam tuje radijske postaje, samo da morje zagledam z AC mi že italijani voščijo dobrodošlico na Sms....v izoli na plaži tudi ne ve ali bi bil na SLO ali it omrežju....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Jaz sem menjal operaterja po 13 letih. V umagu je sicer to precej težje, ampak....
Zakaj imam občutek da lahko po globoko v sloveniji spremljam tuje radijske postaje, samo da morje zagledam z AC mi že italijani voščijo dobrodošlico na Sms....v izoli na plaži tudi ne ve ali bi bil na SLO ali it omrežju....

Ali smo tudi slovenci tako vsiljivi v tujini?
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
36
Ne smemo bit ker nam lahko kaka multinacinalka takoj skensla roaming (smo le majhna riba), medtem je nam njihov roaming zelo pomemben in teh igric ne smemo it....
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Pa sej je to full DOBER speed test. Net ti dober leti. Koliko je oddaljenost : od antene do bazne, približna ? Pa imaš to v meniju pod network ali omrežje: na dvojno - dual ali samo 3G ?
 
Nazadnje urejeno:

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Ta speed test je na mobilnih podatkih telefona...

Je pa jeba in oddajna antena še ni na fiksno postavljena saj ne sme biti repetitor in antena v vidnem polju (se medsebojno tepeta) in še zmerom točno ne vem kam jo bom postavil da se ne bo videlo kabla in da se ne bosta tepla med seboj...so pa v škatli 4 ojačevalci..

Lovim pa odboj signala in je sprejemna antena obrjena stran od mobitelovega oddajnika in je bilo razlike skoraj za polovico močnejše kot pa če bi bila antena usmerjena v oddajnik...oddajnik je stran okoli enega kilometra vendar je pri meni jeba dolina in ga signal preprosto preleti čez.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Dobr si to upedenov, lepo. Boljš kot pa kakšen adsl.
nahrung002.gif
. Cena je pa visoka. Si pa pridobil full velik in boljš
 
Nazadnje urejeno:

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Ping mi pada...pride pa jutri zunanja antena višje postavljena in lahko pričakujem tam okol 20 mega prenosa..

eF75oiY.png
 

cvinga

Fizikalc
10. feb 2014
1.830
1
36
Ta deluje na samo 900 Mhz...

Jst sem hotel da imam še mobitelove 2100 po bajti...čeprov imam povsod wifi.