IP camera (Hofer - Maginon)ne dela wifi

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Kupil sem omenjeno IP kamero. Vse dela ok edino na wifi se ne moremo povezati z njo. ne najde nobenega omrežja. Kolikor sem prebral na netu so to pogoste težave. Jo je komu uspelo povezati preko wifi? Direktno na router gre brez težav glede wifi pa se zadeva ustavi...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
KdoZ: Maginon kamer iz Hoferja sem namontiral in skonfiguriral sigurno že najmanj deset, prav tako sem "pogruntal" že veliko težav in kako jih odpraviti. Praviš, da se povežeš s kamero preko LAN kabla, greš v nastavitve kamere in potem pod "Brezžične nastavitve"? Ko daš kljukico na "Uporaba brezžičnega LAN" in klikneš gumb "Iskanje" ti potem, ko bi moral pokazat razpoložljiva omrežja kamera dostikrat ne pokaže nič, kot da ni nobenega omrežja. Pri meni je pomagalo, da sem parkrat zaporedoma kliknil "Išči znova" potem je pa kamera kar naenkrat našla omrežja. Je pa tako, da je tudi možno, da bi ti na določeni lokaciji telefon ali prenosnik lovil wifi, kamera pa ne, žal. V tem primeru bi jaz v bližino kamere dal kak wifi extender, ki ti podaljša brezžični signal, kar sem pri eni kameri tudi moral naredit in je pomagalo, potem je kamera našla omrežje in tudi lepo dela sedaj.
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
ne dela.. stisnil scan že 100x... za popizdit.. prav živčnega me dela zadeva... ne vem kaj je narobe.. IP je preko kabelske in je statičen.. Kaj je potrebna nadgradnja SW kamere ali kako?
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
KdoZ: pa vključi kamero meter stran od ruterja, se konektaj nanjo pa poišči signal. Če ti ga tu ne najde, potem je pa nekaj s kamero narobe, druge ni.
 

KdoZ

Pripravnik
28. maj 2011
364
2
16
Sem jo postavil zraven routerja + se prenosni WIFI preko mifi... ne zazna nič...
frown-1.gif
Tako da izgleda da bo šla kar nazaj v Hofer.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Lahko da je res kaj narobe.
Sam imam nek kitajski ponaredek, pa sem tudi že skor obupal, predno je zagrablo wifi. Kaj sem naredil, pa nimam pojma. Sam povem, da ne boš obupal prehitro:))
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik GSMobil pravi:
KdoZ: Maginon kamer iz Hoferja sem namontiral in skonfiguriral sigurno že najmanj deset, prav tako sem "pogruntal" že veliko težav in kako jih odpraviti. Praviš, da se povežeš s kamero preko LAN kabla, greš v nastavitve kamere in potem pod "Brezžične nastavitve"? Ko daš kljukico na "Uporaba brezžičnega LAN" in klikneš gumb "Iskanje" ti potem, ko bi moral pokazat razpoložljiva omrežja kamera dostikrat ne pokaže nič, kot da ni nobenega omrežja. Pri meni je pomagalo, da sem parkrat zaporedoma kliknil "Išči znova" potem je pa kamera kar naenkrat našla omrežja. Je pa tako, da je tudi možno, da bi ti na določeni lokaciji telefon ali prenosnik lovil wifi, kamera pa ne, žal. V tem primeru bi jaz v bližino kamere dal kak wifi extender, ki ti podaljša brezžični signal, kar sem pri eni kameri tudi moral naredit in je pomagalo, potem je kamera našla omrežje in tudi lepo dela sedaj.

Ali si jih morda že kar priklopil na NAS naprave konkretno Synology:
http://www.synology.com/dsm/dsm_app.php?lang=us#SurveillanceStation
http://www.synology.com/support/camera.php?lang=us
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Tudi sam imam en problem... WEB vmesnik dela, vse nastavitve lahko naredim, ampak videa pa ne pokaze. Stalno pise "Povezava se vzpostavlja". Se celo zvok dela.. Kamera se obraca sama od sebe. Kaksna ideja?
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Tudi sam imam en problem... WEB vmesnik dela, vse nastavitve lahko naredim, ampak videa pa ne pokaze. Stalno pise "Povezava se vzpostavlja". Se celo zvok dela.. Kamera se obraca sama od sebe. Kaksna ideja?
Po pravici povedano razen tovarniškega reseta ali servis ne vidim drugega...
 

tdidario

Zelenc'
28. jul 2014
2
0
1
Ker sem slab za nastavitve sem včeraj vse nastavil, razen email. naslov nisem nikakor uspel, ko dam testno pošlji ne gre skozi.
Verjetno nisem pravilno izpolnil vseh polij. A mi lahko napišete kaj vnesem notri v polja. Imam naslov na Gmailu.
Pa še nekaj obstaja kak program ki bi mi snemal dogodke ko se kaj zgodi. Hvala LP
sprasujem se.gif
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.817
113
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Reset naredil ze nestetokrat. Nekaj sem se igral tudi s FW, ampak neuspesno. Ocitno bo treba na servis.
frown-1.gif

Tako da si držal reset tipko, vklopil kabel v elektriko in držal reset še 30 sekund?