Bluetooth slušalka

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.569
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
za v avto bi si nabavil eno bluetooth slušalko, se mi zdi še najbolj praktična za uporabo med vožnjo.

ker se na te slušalke prav nič ne spoznam, na kaj moram biti pozoren pri nakupu? če imam Samsung telefon, je dobro imeti Samsung slušalko? gledam tja do 30€ max ...
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Slušalka iste znamke ne bo delala nič bolje kot druge. Če imaš v telefonu Bluetooth 4, je dobro vzet tudi slušalko s 4. Sicer dela s vsemi verzijami nazaj, vendar 4 porabi najmanj energije za komunikacijo.

Glede znamk pa so v vrhu Parrot, Jabra, mogoče še Plantronics.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.569
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
na kaj moram biti pa med posameznimi modeli pozoren? vem, da je dobro, da ima nek "noise reduction", ampak to je pa to, potem se moje znanje konča ...
tongue-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Saj nekih drugih funkcij skoraj ni pri slušalkah. Mogoče edino število gumbov, da nimaš samo za dvignit klic (ali pa še tega ne).

Zakaj pa nebi imel prostoročno napravo? Imaš pogovore za katere nočeš, da jih drugi v avtu slišijo?
 

Breyton

Majstr
2. avg 2007
1.438
100
63
40
Malo tu,malo tam :)
Kupil Bluetooth slušalko Plantronics M55 dobiš jo za nekje 35-40€ Ima super anatomijo ca 10 ur pogovora zdrži nekje 2 dni v SB ima tudi A2DP ..dela na 2 napravah hkrati npr GPS in telefonu kar zna biti včasih dobro če iščeš kaj v mestu ali ko se voziš. Zraven dobiš še avtopolnilec za BT slušalko. Če potegnem črto dobra slušalka za soliden denar .

Imaš pa BT slušalke že od 15€ dalje
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Citat:
Uporabnik Breyton pravi:
Kupil Bluetooth slušalko Plantronics M55 dobiš jo za nekje 35-40€ Ima super anatomijo ca 10 ur pogovora zdrži nekje 2 dni v SB ima tudi A2DP ..dela na 2 napravah hkrati npr GPS in telefonu kar zna biti včasih dobro če iščeš kaj v mestu ali ko se voziš. Zraven dobiš še avtopolnilec za BT slušalko. Če potegnem črto dobra slušalka za soliden denar .

Imaš pa BT slušalke že od 15€ dalje

Jaz sem pa vzel M25, ki je na prvi pogled cenejša verzija M55 (malce drugačna barva ohišja in oskubljena škatla). Dela pa presenetljivo dobro z BB9900. Pravzaprav še nisem imel slušalke, ki bi se tako lepo ujela s telefonom
smile-1.gif
. Ja, dobiš pa zraven samo en nastavek za uho, do sedaj je bilo še vedno kaj v škatli, tukaj pa šparajo...

Ja, jaz že nekaj let prisegam na slušalko brez loka (recimo Jabra 2050), sedaj gledam tudi na to, da ima za vklop stikalce in ne gumba. Tako lahko slušalko hitro ugasnem ali vključim oziroma mi ni treba gledati na lučke, v kakšnem stanju je... In to M25 in M55 imata. Priporočam tudi jaz.

Jernej
 

brlje

Pripravnik
24. jul 2011
281
0
16
Ljubljana
Plantronics M20 imam in sem zelo zadovljen, povezava do 2 napravi ceprav tega
ne potrebujem, 30 evrov je cena pa se lepo zgleda
Nima sumov
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.622
6.382
113
Ker sam uporabljam dva telefona ( službeni in privat ) in sem non stop v avtu, bi bila tale Plantronics M25 verjetno primerna zame? Namreč sedaj uporabljam starejšo Plantronics bluetooth slušalko, ki sem jo kupil pred cca. 6 leti in se ne more povezati z dvema napravama. Deluje pa še vedno BP! Všeč sta mi tudi tisti dve Plantronics Voyager, ampak ne vem ali opravičita toliko višjo ceno za povprečnega uporabnika? Kako je kaj s sevanjem teh slušalk v primerjavi z mobiteli?
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Sam prisegam na klik
sem se ful navadil na ta mini etui z dodatno baterijo kar lahko le pohvailm (gor je tudi mini display ki kaže napolnjenost baterije in tudi slušalke če je pritisnjena zraven v režim polnjenja), ni vajante da bi zmanjkalo energije
cool-1.gif

Pa poveže se z dvemi napravami kar tudi pogosto koristim, ali macbook ali pa drugi gsm.
Aja, pa na uradni strani je kr draga, če pogledaš na ceneje.si se tam najde po bolj "kulturni" ceni.

Lp.
 
Nazadnje urejeno:

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.345
383
83
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Jaz imam najboljse izkusnje s Plantronicsovimi slusalkami...

Plantronics, vsaj njihovi boljši modeli, so zelo dobra izbira. Imam pa zanimivo izkušnjo z njihovim cenejšim modelom, ki je enostavno crknil(!) po povezavi na določeno napravo. Ali je bil telefon ali usb bt dongle sem pozabil, stvar se je povezala in... crkot. Ok, menjava za novo in zgodba se je ponovila
shocked-1.gif


Potem je nesrečni kupec slušalko zamenjal za drug (dražji) model in stvar še danes funkcionira.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.622
6.382
113
Sam sem svojo staro Plantronics poizkusil uporabiti pri Skype-u, vendar ni delovalal. Ima kdo izkušnje s tem in lahko potrdi da deluje na Skypeu in to BP?
 
Nazadnje urejeno:

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Sam sem svojo staro Plantronics poizkusil uporabiti pri Skype-u, vendar ni delovalal. Ima kdo izkušnje s tem in lahko potrdi da deluje na Skypeu in to BP?

Moja dela na skypu, preverjeno na macu in pc-ju, tudi na radioamaterskh aplikacijah bp
cool-1.gif

...edino kar me je kdaj je**** je na nokia E90 garmin vodenja nisem mogel nikakor spraviti preko speakerja, ne glede v katerem zaporedju sem povezal al prvo slušalko in potem odprl aplikaciji ali obratno, probal vse živo...,no pri note II lepo govori preko speakerja tudi ko je povezan
cheer.gif


Lp.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.339
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
V sluzbi imam Plantronics Voyager... in ta deluje tudi za Skype... Povezano imam na iMac preko vgrajenega BT... Zraven slusalke je tudi BT donlge, ce slucajno racunalnik nima vgrajenega BT ...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.622
6.382
113
Glede sevanja le teh pa ne ve nobeden nič? Predvidevam da ga je manj kot pri mobilnih telefonih!?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
271
83
Jaz sem imel plantronicsovo (neko mini, kot svinčnik jo daš notri, baterija za chargat, en discovery - pozabil model), pa sem jo nadomestil z noname kitajcem iz DX-a, ki ima a2dp in dela hitrejše kot ta. Cena je bila pa 60eur vs 5eur. Aja, še zdej uporabljam noname iz DX-a. Manjša, boljša. Aja, dela s Skype-om bp - jo spariš s PC-jem pa v skypu izbereš kot napravo - simpl k pasulj.
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
Glede sevanja le teh pa ne ve nobeden nič? Predvidevam da ga je manj kot pri mobilnih telefonih!?

Zagotovo ga je manj kot pri običajni uporabi telefona, poglej na KLIK
Telefon lahko v območju odlične pokritosti dela z zelo majhno močjo, ko se premikamo pa le-ta hitro lahko skoči do tistih max 2w cca, to je pa že precej a ne? To se kaj hitro zgodi ko se nahajamo sicer blizu bazne a je vmes večja ovira ali stopimo med pogovorom v kak hodnik, garažo...


Lp.