Lokator za Android

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.020
117
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik TUPLI pravi:
Tušmobil umts900 nese dlje in je bolj zanesljiva od Si.mobila umts900.

A to kar tako na pamet hehe
smile-1.gif
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
@Gamero. Ne. S testiranjem Tušmobil, Si.mobil, Mobitel, baze, antene, prenosi, oddajanje, itd.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
SI Lokator Diana D. (>= Android 4.0): Slikanje in pošiljanje slik baznih postaj še nikoli ni bilo tako enostavno
posiljanjeslik.png


Ko pošljete dobim sporočilo jaz ter če ste napisali email tudi vi tak mail:
sislika.png


Na emulatorju izbira in pošiljanje slik deluje. Upam, da dela tudi na živih Androidih brez težav. Če ne deluje, pa veste kam mi težavo sporočite.
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Tvoja želja je predvsem odvisna od nove implementacije zbiranja podatkov o baznih postajah za Android (ki podpira tudi prikaz podatkov o LTE baznih postajah). Ta je na voljo od Androida 4.1, vendar ne dela na nobenem telefonu. Pri tej novem pridobitvi podatkov bo mogoče pridobiti tudi Cell ID baznih sosednjih operaterjev.

Tvojo željo lahko prikaže le od 10-20% Androidov ...

Torej čakam kaj bo prinesel Android 5.0 in kakšne informacije bo mogoče pridobiti na LTE omrežjih. Na tem se bo v prihodnosti gradilo.

PS: kaj pa bi bilo, če bi naekrat vse sprogramiral
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
Tvojo željo lahko prikaže le od 10-20% Androidov ...

Sem torej srečni izbranec, kot sva že ugotavljala
wink-1.gif
Sicer pa bi moral vsak telefon imet podatke o sosednjih oddajnikih, drugače bi povezava med premikanjem padla. A pri ostalih je pa do teh podatkov nemogoče prit?

Kateri pa še pokažejo podatke? Nexusi s stock androidom?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Samo pri GSM omrežju telefon izbira na katero bazno se bo prijavil. Pri UMTSu se mi zdi, da jedro omrežja izbira na katero bazno naj se prijavi telefon in ne več telefon sam. Zato naj bi ta funkcija prikazovala sosednje celice le na GSM omrežju in ne na UMTS-u.

Več o tem si preberi v poglavju 3.3 Metodo na mobilnem omrežju (stran 23-25).
http://eprints.fri.uni-lj.si/1972/

Vsi Samsungi ne omogočajo tega podatka (se mi zdi tudi Samsungovi Nexusi ne). Če proizvajalci želen podatek pravilno implementirajo v Android potem lahko preko Android funkcij do tega podatka možno priti, sicer ne.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Naj bi bil zaradi tega, da omrežje preklaplja telefon, bil UMTS manj baterijsko požrešen kot GSM? (Imam deja vu ali sva se res o tem že pogovarjala?)

Sicer pa zanimivo branje, bom ob priliki prebral celotno delo.
 

TUPLI

Fizikalc
12. jul 2010
4.703
0
36
All World
Mene motijo novice, ko je kaj novega pokaže z rdečo barvo, kliknem pogledam, potem gre v normalno plavo in še zmeraj piše 1 obvestilo, nikakor umakniti to. Drugače pa pohvale nad to aplikacijo in avtorju tudi.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Gamero:
Ena verzija ima lahko nekaj podverzij. Naprimer verzija Diana F. ima builde od 4050 do 4059. Če pride do poprave napak v aplikaciji (zaradi sesutja aplikacije) se izda podverzija in ne nova verzija naprimer na Diana G. build 4060.

Zadnji build je sedaj 4053. Ga imaš? Popravek je bil zaradi Si.mobilovega Cell IDjev 8 xxxx pri katerih ne znam definirati imena bazne postaje.

TUPLI:
To je namen, da je prikazano
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Zanimiva ideja je to v najnovejši verziji, ko je med obvestili kaj je 'treba' preverit. Če bi bila katera iz mojega konca bi šel z veseljem preverit kot zahvalo za tvoj trud.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
To obvestilo sem trenutno dal le Tušmobilovim uporabnikom, ker je neznanih baznih zelo malo.

Na Lokator bodo v bližnji prihodnosti prišle tudi statistike:
- koliko ima vsak operaterjev baznih postaj
- katere bazne so nove
- katere bazne je treba preverit.
- verjetno tudi nekaj zemljevidov na to temo iz SI zemljevidov

Prav tako razmišljam o aplikaciji, ki bo iz vnosa mobilne porabe, krajev katere obiskujete ter želeno hitrost prenosa izračunal vaš "najugodnejši" paket.