Lokator za Android

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Samsung na Android telefonih je implementiral *#0011#, pri LGju je potrebno namestit en program, da vidiš to informacijo, za HTC še nisem našel načina. Na Nexusih, ki je čisti Android, naj ne bi bilo USSD niza ali programa za pridobitev podatka.

hekat bo treba :D Druge rešitve ni
smile-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
jakost signala.

Jakost je lahko med -51 (najboljše) in -113 dBm (najslabše).

Ponavadi je v telefonih med -51 in -85 dBm 100% signal, od -85 do -113 dBm pa se linearno zmanjšujejo. Jaz sem se odločil da bo v mojem programu linearno zmanjševanje od -51 do -113 dBm.
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
OK, po zaslugi tega programa mi je jasno, zakaj imam včasih sredi Ljubljane slab sprejem. 500 m do bazne postaje in jakost signala -100 dB
smile-1.gif
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
živjo,
hvala ti za tole zanimivo aplikacijo.
Mene pa zanima, glede na to, da imaš skoraj vsakodnevne posodobitve, koliko časa traja, da Google Play "odda" naprej posodobitev, ko jo ti oddaš v GP? Takoj ali traja nekaj časa?

Hvala.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
hvala.

Ponavadi od 1 do 3 ure traja, da je nova verzija vidna na strani Google Play.

Sedaj so bili popravki za Si.mobil ter zaradi širitve v tujino (1 etapa: države bivše Yuge, Luxemburg). Trenutno tudi zamenjujemo star sistem z novim, da bo še več podatkov v prihajajočih aplikacijah SI Lokator 4.0 in SI Zemljevidi 2.0.

Recimo prikaz števca baznih postaj v realnem času prihaja. Nato naprimer če ima bazna HSPA, HSPA+ itd... Ne vem če mi bo ratalo ampak prikaz baznih postaj na zemljevidu tudi izven Slovenije (ko boste šli na Hrvaško si pred odhodom pogledate če ima določen operater tam pokrito z UMTSom), Samo ne vem če bi bo to ratalo pred poletjem 2013.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vsa čast, zelo se trudiš s tem programom. Zakaj meni pri Menu, About piše, da je verzija 3.05?
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Vsa čast, zelo se trudiš s tem programom. Zakaj meni pri Menu, About piše, da je verzija 3.05?
Ker je taka verzija
smile-1.gif


Verzija 1: je bila prikaz imena in lokacije bazne postaje
Verzija 2: olepšan grafični design
Verzija 3: razširitev v tujino (imena baznih + lokacija bazne)
------------------------------------------------------------------------------------
Verzija 4 (prva polovica 2013): več novih informacij (SLO in tujina)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Mene pa zanima zakaj mi pri približno vsaki drugi verziji noče pokazat ostalih baznih in njihov signal?
misliš na prikaz sosednjih Cell ID-jev, ko si povezan na eno bazno? To je odvisno o proizvajalca, ki implementira Androida. Samsung tega ne zna implementirat. Do sedaj se videl da je samo na telefonih Sony Ericcson delal, pa še to samo na GSMu.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Dobro, da si to s Sony Ericssoni omenil. Sem probal in meni tudi na UMTS ne dela, na GSM pa mi je zdaj pokazalo sosednje bazne postaje (in sosednjo celico).
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
načeloma naj bi delalo samo na GSM omrežju, ker UMTS naj tega ne bi omogočal (že v standardu). Naj bi na enem proizvajalcu telefonov tudi na UMTS delovalo, samo ne vem na katerem.

Ne vem kako je sedaj na Nexusih. Pred enim letom tudi Google ni pravilno implementiral te funkcije.
smile-1.gif
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.087
2.437
113
Tudi meni ne kaže nobene sosednje celice na S2, mi je pa sam program izjemno uporaben. Zelo zanimivo je, ko vidiš, da si povezan na UMTS bazno 23 kilometrov stran
smile-1.gif
ali pa od kje loviš signal, ko je domača bazna offline.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
southpark: v dokumentaciji Androida piše, da ta funkcija, ki jo uporabljam vrne sosednje celice samo na GSM omrežju. Tole je uradna zadeva od Googla, po mojem se da neuradno pridobit (shekat)
smile-1.gif


daniel: ker maš samsunga
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Aha torej funkcija Androida, ker nekak mi je logično, da tudi pri UMTS spremlja sosednje bazne, saj bi drugače med vožnjo prekinilo. Samo zakaj bi ta info skrivali? Zahteva operaterjev?
 

Bush

Fizikalc
19. okt 2008
1.735
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Aha torej funkcija Androida, ker nekak mi je logično, da tudi pri UMTS spremlja sosednje bazne, saj bi drugače med vožnjo prekinilo. Samo zakaj bi ta info skrivali? Zahteva operaterjev?
Nimam pojma, ampak verjetno se UMTS bazne odločijo, na katero bodo preklopili klienta. Torej bazna si izbere, ali bo sprejela klienta in ne katero bazno si bo izbral klient.