Lokator za Android

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ima od Si.mobilovcev, ki uporablja mojo aplikacjo SI Info enake težave s povezovanjem na spletni strežnik (napaka "pridobivanje podatkov").

Težavo imam pri enem uporabniku, ko vstavi Telekomovo SIM kartico mu aplikacija dela ok (poveže se na moj spletni strežnik za pridobitev podatkov).
2.png


Ko pa doda v telefon Si.mobilovo SIM kartico pa se nikakor noče pridobiti podatkov o bazni postaji (omogočen internet, ...). V Si.mobilu so jo tudi že zamenjali, dali svojo testno SIM kartico in nič bolje:
1.png


No če ima še kdo tako težavo naj se mi javi. Ker tole mi ni čisto jasno ...
 

Tim

Pripravnik
9. sep 2007
79
1
8
Tudi meni ni delalo z Si.mobilovo SIM, z zadnjo nadgradnjo pa dela ko šus. Še vedno pa ne dela aplikacija SI Zemljevidi. Ko klikneš na ikono "SI Zemljevidi" se izpiše "Aplikacija še ni dobila seznam zemljevidov iz spletnega strežnika. Poskusite kasneje!". Drugače pa prek povezave WiFi dela kot mora, tako kot je pred zadnjo nadgradnjo delala tudi aplikacija SI Info.

Lp
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Hvala za informacijo. Pri zadnji verziji sem eksperimentiral in uporabil drugačno knjižnico za pridobivanje podatkov pa dela. Zanimivo.

Nova verzija SI Zemljevidov bi morala tudi delovati.

PS: Kateri telefon in verzijo Androida pa imaš? Ker me zanima na podlagi česa ni delalo. Nastavitev na omrežju/SIM kartici?
 
Nazadnje urejeno:

Tim

Pripravnik
9. sep 2007
79
1
8
Evo, zdaj mi delata obe aplikaciji. Imam Samsung Galaxy S3 mini ( v. 4.1.2). Sem pa probal pri kolegih na še enem S3 mini, Samsung Galaxy Trend in na HTC One (M7). HTC One je imel takrat naložen KitKat, po nadgradnji na Lollipop pa se nismo več spomnili, da bi probali če dela. Drugače pa imam v tel. USIM kartico, HTC One tudi, za ostale pa ne vem.

Hvala za odlični aplikaciji in Lp
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Si.mobil kot kaže spet spreminja Cell ID-je na LTE-ju. Upam, da se bo sedaj dalo razbrati ime bazne in frekvenco.

Zaznana je bila celica 5000 1 (bazna A05000). Zaznana je bila Šmartinski, tako da upam da je to bazna LJ000, celica 5001 1 pa da bi bila LJ001... Čeprav sem glede tega skeptičen