Lokator za Android

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
To je logično, Si.mobil na podeželju uporablja 900 MHz, Telekom pa 2100 Mhz za UMTS.

Za LTE pa je podobna situacija. Trenutno Telekom bolj kot ne uporablja za LTE 1800 MHz, medtem ko Si.mobil 800 MHz.
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
To je pa lepo slišat pa čeprav od bivše stranke...
Si.mobilove aktivnosti se kljub vsenu opazijo...
b
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Citat:
Uporabnik SvetIdej pravi:
To je logično, Si.mobil na podeželju uporablja 900 MHz, Telekom pa 2100 Mhz za UMTS.

Za LTE pa je podobna situacija. Trenutno Telekom bolj kot ne uporablja za LTE 1800 MHz, medtem ko Si.mobil 800 MHz.

Polsedično Simobil potrebuje nekoliko manj baznih, a hkrati to pomeni, da je bazna bolj zasedena in so lahko (pač odvisno od obremenjenosti) prenosne hitrosti nižje. Za hitro pokrivanje je to OK, kasneje pa bo Simobil moral dodati še kakšno novo bazno in priklopiti še kakšno optično povezavo, ker sicer bo LTE hitrost precej šepala.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Si.mobilova taktika je boljša: Najprej pokriti z 800 MHz, če bo hitrost šepala pa dodati na bazno še 1800 MHz in LTE-A.

Telekom pa se mi zdi, da postavlja 1800 MHz tam, kjer bo tudi v prihodnosti na bazni 800 MHz. Trenutno je glede na pokritost Telekomov LTE neuporaben.

Zame je trenutno edino Si.mobilovo LTE omrežje pravo LTE omrežje.
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
Telekom bo na bazne kjer je LTE 1800 dajal 800, ko bo uvajal LTE-A oz. morda bo uporabil celo 700, če ne bomo na te frekvence čakali 2 leti.

Kar pa se tiče uporabnosti. Simobil in TS si pri meni delita stolp in imata 800 (S) in 1800 (TS), hitrost pa je pri TS korenito višja, ko je omrežje bolj obremenjeno. Tako da v mojem primeru se TS-ju splača imet 1800.

Se pa strinjam s tabo, da to s sabo potegne slabšo pokritost. Tukaj tudi tiči razlog zakaj si je Simobil upal napovedati 85+% za konec leta 2015, Telekom pa zgolj 80+%. Pa Telekom trenutno še vodi z LTE pokritostjo. http://www.blog.uporabnastran....isno-od-potreb/
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Telekom je glede "fiksnega interneta" 1800 MHz super zadeva, za telefone (naprave, ki se gibajo) ni (slabša pokritost, večje kurjenje baterije). Tudi pri nas v vukojebini je Telekom postavil 2 bazni z LTE 1800. Zelo presenečen sem bil takrat. Ni logike.

Res, da ima Telekom 77% LTE pokritost, za LTE 800 pa se mi zdi, da še ne dosega 25% (trenutno 32 baznih postaj).
smile-1.gif
Skoraj vse bazne 800 MHz ima Telekom na RTV stolpih (oziroma na hribih).
 

Uporabna_Stran

Pripravnik
25. nov 2011
410
0
16
LTE 800 pri Telekomu ni v prvem planu. Kje je razlog tudi meni ni povsem jasno, a kot kaže so začeli s 1800 in bodo s tem tudi nadaljevali. Tistih 25% v letu 50% v 2 in 75% v 3 na LTE800 bodo izpolnjevali in najverjetneje to posledično pomeni uvajanje LTE-A-ja, kar pa niti ni tako slabo.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Moje mnenje je, da so prejšnje leto izpolnjevali plan, ki so si ga zadali pred podelitvijo frekvenc 800 MHz.

Letos napovedujejo povečanje pokritosti iz 77% na 80%. Edina logična razlaga mi je, da bodo letos bazne LTE 1800 nadgrajevali na LTE 800/1800 ali LTE 1800/2600. In se potem hvalili z največjim LTE-A omrežjem.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Po raziskovanju sem ugotovil, da je možno pridobiti sosednje bazne na UMTS-u in LTE-ju. Če imate na Androidu možnost pridobivanja prek CellInfo lahko s PSC oziroma PCI številko ugotovite za katero sosednjo bazno gre
wink-1.gif


Z novo verzijo aplikacije SI Info se vam bo pri sosednjih baznih prikazal tudi PSC ali PCI (če vaš telefon to omogoča). Ko bom PSC in PCI dovolj razumel in ugotovil ponovljivost pa bo aplikacija znala iz PSC in PCI številke tudi izračunati bazno in prikazati jih na zemljevidu
wink-1.gif
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Iz mojih opažanj:
Citat:
Od Androida 4.4 nekateri telefoni omogočajo novo pridobivanje podatkov iz telefona CellInfo, ki je zamenjal stari način pridobivanja podatkov CellLocation.

Če želite, da imate podatke o PSC, PCI, pravilnejši prikaz jakosti signala, sosednje celice si morate izbrati telefon enega od naslednjih proizvajalcev telefonov:
- Google Nexus (vsi)
- LG
- HTC
- Sony (delno)

Stari sistem še vedno uporabljajo naslednji proizvajalci:
- Samsung (vsi)
- Prestigio

Pozabil sem povedati še to, da če je na bazni zavedena PSC in PCI je v opisu bazne postaje na Android aplikaciji SI Info tudi zavedena!
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
CellInfo ti dela. PSC baznih si lepo poindeksiral za Sevnico
wink-1.gif


Sosednjih pa ti verjetno ne pokaže, ker nimaš nobenih sosednjih.

Imaš pravi telefon
aplauz.gif


Drugače je še en bonbonček. Sosednje UMTS bazne so vidne tudi na zemljevidu v aplikaciji SI Info
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.959
321
83
www.svetidej.com
Ta teden sem testiral sosednje UMTS bazne v Novem mestu. Vsaj glede Tušmobila jih je UMTS sosednjih zelo malo v primerjavi z GSM.

Pa še ponavadi so največkrat sosednje UMTS bazne sosednje celice iste bazne.