Novo pri Izimobilu

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Citat:
Uporabnik Breyton pravi:
Nove cene dohodnih klicev v tujini

Nove cene dohodnih klicev v tujini Izimobil

Hočem gnar nazaj. So me nategovali skoraj celo leto.
jezen.gif

Citat:
1.8.2007 ob 0.00 bo IZI mobil d.d. vsem svojim uporabnikom vključil nižje cene dohodnih in odhodnih klicev med gostovanjem v državah EU.

Ogo
 

jedan_i_jedini

Pripravnik
3. dec 2007
35
0
6
S 1. 7. ima izi kar nekaj novosti:

- nižja cena eurotarife od 1.7 do 31. 8. 2008
dohodni klic= 26 € / min
izhodni klic- 55 €/ min

- podaljšanje akcij:
Spar izi pakte do 31. 8. 2008
Brezplačni prenos številke do 31. 12. 2008

- Izi mobil d. d. uvaja novo storitev, ki bo olajšala polnjenje predplačniškega računa

2. 7. 2008 - Izi mobil je prvi slovenski operater, ki je s pomočjo tehnologije Margento pričel s poskusnim uvajanjem direktnih polnitev predplačniških računov. Storitev izimobilovim uporabnikom omogoča enostavno polnjenje predplačniškega računa brez vtipkavanja 16-mestne kode.

Storitev smo poimenovali "Prisloni ga na izi
wink-1.gif
". Gre za najenostavnejšo in najvarnejšo obliko direktnega polnjena računa preko sistema Margento terminalov, kar v praksi pomeni, da iziuporabnik pokliče na brezplačno številko 128, prisloni mobilni telefon ob terminal in njegov predplačniški račun je napolnjen. Kot potrditev prejme SMS obvestilo o polnitvi. Preko tega terminala iziuporabnik lahko polni tudi iziračun drugega iziuporabnika.

V prvi fazi bo storitev na voljo od 1. julija dalje na šestnajstih prodajnih mestih (lokacije so objavljene na www.izimobil.si in 051 800 800), kasneje pa bomo storitev ponudili tudi drugim prodajnim mestom.

izimobil
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Danes tudi velike novosti:

iziUMTS

Paketni prenos podatkov preko sistema UMTS

Sistem UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) omogoča, v primerjavi z obstoječimi GSM tehnologijami (npr. GPRS/EDGE, CSD), veliko hitrejši prenos podatkov, vse tja do 512 kbit/s. S tem omogoča uporabo visoko kakovostnih, vsebinsko bogatih avdio in video storitev ter pošiljanje in sprejemanje multimedijskih vsebin nekajkrat hitreje, kot to omogoča sistem GSM.

Kako postanem uporabnik iziUMTS-a?

S paketnim prenosom iziUMTS podatke prenašate veliko hitreje, wapanje je bolj učinkovito in udobno. Hitreje lahko pregledujete in urejate svojo elektronsko pošto ter še marsikaj.



izičakajoči klic

Čakajoči klic (CW) je brezplačna storitev, ki vas med pogovorom opozori, da še nekdo želi govoriti z vami. Po zaključenem pogovoru se vam klic izpiše kot neodgovorjeni klic. Čakajoči klic lahko prevzamete, samo če predhodno zaključite prvi klic.

Za vklop storitve:

• v nastavitvah mobilnika izberite opcijo čakajoči klic in možnost vključi ali
• vtipkajte ukazni niz *43# in pritisnite tipko kliči.

---------

Definitivno ostajam pri njih, mesečni račun še nikoli nisem imel tak nizek.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Paketni prenos podatkov preko sistema UMTS

A je komu ze uspelo vkljuciti prenos podatkov pri Izimobilu na Nokii 6151 ali njenem bliznjem sorodstvu (series 40) ?
 

jedan_i_jedini

Pripravnik
3. dec 2007
35
0
6
Meni je uspelo na večih Nokia phonih (S40) nastavit iziGPRS da deluje.

Za aktivacijo pošlji izigprs na 1918.

Pol pa v telefonu nastavi podatkovni račun po teh navodilih:

Pojdi na izimobil in v prvem oknčku izberi GPRS, nato v drugem NOKIA in nazadnje še model telefona 6151...in voila...ročne nastavitve prav za tvoj model
wink-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Dobil sem povratni SMS, da je GPRS vklopljen, podatke (proxy, username, password, itd.) sem vpisal tako, kot je tam navedeno, in ko hocem iti recimo na nokia.com ali Home (bliznjice, ki so ze v telefonu) napise Packet Data Connection not avaliable in takoj nato se Link not avaliable.

Ocitno sem prevec butast za tista navodila ali pa tam kaj manjka
frown-1.gif


Si ti z Nokiine strani zahteval tiste nastavitve preko SMSa ali mora to delati tudi brez njih ? Poskusil sem oboje, pa ni nobene razlike.
 

Mirror

Pripravnik
29. okt 2007
273
0
16
A mobilnik si po prejemu smsa o vklopu storitve izključil in vključil?
Drugače pa se postavi na račun Izimobil in izberi možnosti in aktiviraj ali pa vključi.
wink-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Seveda, ob vsakem poskusu (tistih SMSov sem poslal ze kar precej).

Drugega stavka ne razumem - kje to najdem ?
 

Mirror

Pripravnik
29. okt 2007
273
0
16
Pojdi:
Meni
Nastavitve
Nastavitve konfiguracije
Osebne nastavitve konfiguracije
Postavi se na "Izimobil" (ne izberi ga) in izberi možnosti na levi ter vključi ali aktiviraj.
 

jedan_i_jedini

Pripravnik
3. dec 2007
35
0
6
Točno tako...kot ti je Mirror napisu. Skreiran podatkovni račun moraš obvezno izbrat za privzeti račun.

Poglej, če ti kljub temu ne bo šlo, pa če si iz LJ, pridi v stegne 11 - na IZImobil, pa ti bomo z veseljem tam nastavili terminal
wink-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Upam ,da govorimo o isti stvari. Tisti "niz/personal acct." vrste "splet/web", ki ga dodam po navodilih z zgoraj omenjene strani, sem seveda aktiviral. Med temi "personal accts." je naveden samo ta, ni nobenega access pointa ali cesa drugega, kar je - predvidevam - pravilno, glede na to, da je izbrano da ne uporablja default access pointa in da je vse nastavljeno se naprej (access point settings), kakor pise v navodilih.

Telefon sicer ni moj (jaz sem samo antitalent, ki ga tudi ne zna nastimat, navodilom navkljub) ... Bom ob priliki, ko bom kolovratil po Ljubljani prinesel s seboj. Pri SEjih je to silno preprosto, tukaj sem pa ze diplomiral, pa ni nobenega haska.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ni ravno novost, ampak vseeno... Pri Izimobilu delajo kratko anketo (samo 4 vprašanja) - če boste šli skozi vam bodo podarili 5 min brezplačnih klicev (ne vem sicer ali v stilu dobroimetja ali kako).
 

george

Zelenc'
17. feb 2008
16
0
1
Drugače pa je ta Margenta zakon. Pri prodajalcu lahko lahko celi družini nafilam bonus, samo njihove številke jim povem. Babi je vesela kot bi na lotu zadela, ko dobi sms, da ima napolnjen račun. IZI kar tako naprej, pa držite se mobitelovega omrežja. Sedaj boste dobili veliko TUŠEVIH uporabnikov, ko bojo LJ izklopili pri Tušu.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
No, ce pogledas objektivno, je zadeva precej preprosta:

Prednost Izimobila je dobra infrastruktura (zakupljena) in nizje cene pod dolocenimi pogoji (Spar)

Prednost Tusmobila (prepaid) je (bojda - na nasem koncu ni Tusevih trgovin, zato sklepam po reklami) v dodatnih minutah, ki jih dobis, ce kupujes v njihovih trgovinah

Brez teh popustov (trgovine Spar oz. Tus) ostane samo se bolsje omrezje Izimobila, pri enakih cenah. Mislim, da george ni bil nic otrocji, taka so pac dejstva. Nekomu, ki zivi na stajerskem in redno kupuje v Tusu, se lahko tisti nakupi ogromno poznajo, pa se roaming bo tam dlje ostal. Nekomu z gorenjske ali Ljubljane to morda ne pomaga nic, ker je vseeno blizje Spar in pride ceneje skozi, ob tem je pa tudi omrezje bolj solidno.
 

george

Zelenc'
17. feb 2008
16
0
1
Ne pozabite tudi, da vam v tujini IZI dela v vseh državah in pri vseh operaterjih, ki imajo roaming pogodbe z Mobitelom, kar za Tuš ne velja. Tukaj je IZI v bistveni prednosti.
 

MobiForum

Zelenc'
6. okt 2008
16
0
1
Citat:
Uporabnik george pravi:
Ne pozabite tudi, da vam v tujini IZI dela v vseh državah in pri vseh operaterjih, ki imajo roaming pogodbe z Mobitelom, kar za Tuš ne velja. Tukaj je IZI v bistveni prednosti.
od pomembnih držav Tuš nima roaminga trenutno v ZDA, Mehiki, Portugalski, Veliki Britaniji, Danskem, Tuniziji in Švedskem. V pomembnih državah pa roaming že je. malo poglejte tuševo stran, saj se roamingi vklapljajo vsak mesec na novo
wink-1.gif


Tuš je tudi v prednosti če vzameš naročniški paket Tušmobil5 kjer dobiš 50 brezplačnih minut, in se potem pogovarjaš za 10 centov potem ko že porabiš minute. Pa še brezplačne minute v tušu lahko dobiš
wink-1.gif
plus če si naročnik lahko iz tujine kličeš tudi za 20 centov ceneje.
 

george

Zelenc'
17. feb 2008
16
0
1
Se strinjam, sploh ta paket TUŠ 5 je res ugoden. Vse je ok, paketi so ugodno naravnani, ampak za dober roaming ni dovolj le en operater iz vsake države. V velikih državah je npr. en operater "pokrit" samo v enem delu države, v drugem delu države pa ga sploh ni in tam si brez omrežja. Tak primer je BIH ali pa ZDA...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.505
289
83
Citat:
Uporabnik george pravi:
Se strinjam, sploh ta paket TUŠ 5 je res ugoden. Vse je ok, paketi so ugodno naravnani, ampak za dober roaming ni dovolj le en operater iz vsake države. V velikih državah je npr. en operater "pokrit" samo v enem delu države, v drugem delu države pa ga sploh ni in tam si brez omrežja. Tak primer je BIH ali pa ZDA...

kej ti tukaj vidiš zA BIH da je eden samo jst vidim tri
wink-1.gif


http://www.tusmobil.si/index.php?option=com_content&task=view&id=50&rid=95&Itemid=95