Novo pri Debitelu

Mirror

Pripravnik
29. okt 2007
273
0
16
Nove udodnosti pri Debitelu:

- vsi, ki bodo od 1. marca 2008 do 30. junija 2008 sklenili novo naročniško razmerje pri Debitelu, bodo oproščeni plačila priključne takse.

- vsi, ki bodo od 1. marca 2008 do 30. junija 2008 prenesli mobilno številko od drugega operaterja k Debitelu, bodo deležni popusta na pogovore v višini 5 €. Popust na pogovore v višini 5 € bo veljal v naslednjem mesecu po sklenitvi novega naročniškega razmerja (ko bo mobilna številka prenesena).


Nov naročniški paket Poslovni Pomp:

Namenjen je izključno vsem pravnim osebam in samostojnim podjetnikom. Prednost paketa je v zelo nizki mesečni naročnini in ugodnimi tarifami med vsemi omrežji. Že s samo tremi naročniškimi paketi Poslovni Pomp lahko oblikujete skupino orkester, kar pomeni, da se uporabniki skupine med seboj kličejo po še posebej ugodni ceni 0,011 EUR.
Pri naročniškem paketu Poslovni Pomp ni možna kombinacija z drugimi naročniškimi paketi.

Več na: debitel.si
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
da vidimo, ce se mi splaca zamenjati razmerje v poslovni pomp
smile-1.gif


Hm, to pa sploh ni slabo.

Kaj ste pri Debitelu razmisljali, da bi za dodatne narocniske stevilke v obliki "duet pop" podali enake cene klicev kot za nosilni paket? Tako bi lahko ceno narocnine osnovnega paketa podrazili, ljudem bi se pa "splacalo" it na visji paket (npr JAZZ).

Sicer kalkulacij nimam oz jih ne morem narediti, ker nimam stevilk. Mislim pa, da bi bila to dobra reklamna poteza, s katero bi ljudi prepricali v nakup drazjega paketa narocnine
 
Nazadnje urejeno:

genius

Zelenc'
4. jun 2008
4
0
1
A je še kdo dobil od debitela domov pošto za luksuzno potovanje ob 10. letnici debitela, pa bon za 200€? Men se to niti ne zdi tolk pocen, glede na to, da greva naprimer s partnerjem in otrokom ( ta ima sicer zastonj) koncec novembra na križarjenje z neko ladjo po jadranu, pa te to pride cca 900 € na osebo, torej 1.800, - 200 € bon + 150 € pristojbin na osebo.

Pol sm pa pogledala na net, stane pa isto potovanje v istem terminu na isti ladji 949$, kar je precej manj kot tole, kar oni ponujajo. Sicer je moja angleščina mal slabša, sam cifre pa vseen znam seštevat. Link: http://www.msccruisesusa.com/crociere/cruise.asp?id=7745
Me zanima, če je kdo tudi dobil to ponudbo, ali smo res samo izbrani dobili? Se vam to zdi
ugodno?
 

Matejka

Pripravnik
26. feb 2008
152
0
16
Mogoce ve kdo, ce se v Debitelovih telefonih da uporabljati Mobitelovo sim kartico?
 

jaka33

Pripravnik
5. sep 2007
281
0
16
Tudi jaz sem dobil ta bon - ko sem odpiral pošto, sem mislil
da nudijo zastonj križarjenje za eno osebo. Se pa strinjam - ni
ne vem kako ugodno.
Sem pa njihov naročnik skoraj od njihovega začetka - mislim da okrog decembra 2000.
 

genius

Zelenc'
4. jun 2008
4
0
1
Tudi sama sem naročnica praktično od začetka. Ta njihova ponudba za zvestobo se mi ne zdi ugodna. 2.000€ za potovanje, če greva oba z možem in pa seveda še kakšnega tisočaka za na ladjo je zajeten strošek. Sploh če računam da se konec oktobra tudi kopat ne moreš več in si praktično cel teden na krovu ladje. Verjetno bi drugač mislila, če bi blo to organizirano v času turistične sezone. Ne vem no. Za desetletnico bi se lahko kej drugega spomnil. Kak zastojn telefon npr. al pa zastojn pogovore. Če se ne odločiš, da ne greš na "poceni" potovanje, nimaš za to, ker si 10 let pri njih čisto nič. Sicer razmišljam, da bi vse številke prestavla k Tušu al pa Simobilu, ker Debitel sploh ni več pocen tud če plačam za 4 številke sam eno naročnino, pa še aparati so vsaj za 1/3 dražji kot drugje. Jst sm absolutno razočarana.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Tudi jaz sem dobil to ponudbo. Odprl sm jo pa sele prejsnji vikend, ko se je rok ze iztekel
smile-1.gif
V vsakem slucaju mislim, da ponudba ni bila konkurencna. Boljse, ce je sploh ne bi posiljali...

Debitelov narocnik sem od konca leta 1999 oz zacetka leta 2000.

LP
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Hja vsi smo dobili to ponudbo.. Naj mi prosim nekdo pove zakaj bi človek bil pri Debitelu? Prosim samo za en razlog, ne rabim več razlogov? Hvala

Lp
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Evo ena izmed prednosti: Ena narocnina 4 €, na katero lahko vezes se 5 stevilk.
nahrung002.gif

Bo dovolj ?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.505
289
83
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Evo ena izmed prednosti: Ena narocnina 4 €, na katero lahko vezes se 5 stevilk.
nahrung002.gif

Bo dovolj ?

ne...kolk pa je cena pogovorov tukaj pa se ustavi...oz pri sam naročnini se ustavi od ugodnosti...
evil.gif
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Pogovori zelo podobne cene kot pri Mobitelu. V omrežje Mobitel 0,10 €, v ostala omrežja 0,15€. Res pa da cene ne moreš primerjati z Itak paketom. Tega pa tudi pri Mobitelu žal ne morem več koristiti.
 

genius

Zelenc'
4. jun 2008
4
0
1
Jst sm bla v sredo pri Simobilu na Šmartinski. Moji povprečni računi za zadnje leto so pri Debitelu znašal za dve številke (jaz in mož) 133€ na mesec . Mela sva ogromno medsebojnih klicev, cca. 40% v omrežje simobil, velik sms-ov, mms-ov, mal gprs-a in to je to. Dve naročnini Premium kar znese 10 € mesečno (prej sva mela brez naročnine, ker smo mel neke ugodnosti v službi, pa so me lansko leto klical, da nej spremenim paket, ker bo cenejš in je tudi blo).
Na Simobilu so mi naredili izračun in sicer so mi ponudili Smart20 ter tisto opcijo, da kličeš v omrežje mobitela cenejše. Za obe številki bi plačevala 44€ skupaj, s tem da ti dajo 1000 minut pa celo goro smsov v ta znesek. Izbrala sva si dva mobilnika Nokia 5310 za katerega bi plačala 40€ za enega. Pri Debitelu je isti gsm144€. Že samo pri telefonih prišparam 208 € pri pogovorih pa na leto cca. 1050€. Kličem na Debitel in jim povem za ponudbo Simobila. Pred kakima dvema letoma sem dobila po takem klicu sedanji gsm bistveno cenejše. No in so mi oblubl da me pokličejo nazaj. Pred kako uro me je klicala ena ženska (so rabl 5 dni, da pokličejo) in je rekla, da mi dajo celih 20€ popusta na gotovino za gsm. In to sam za enga. Druzga pa po normalni ceni. Me je tolk razkurla, da sm ji povedala svoje. Dons popoldne grem na Simobil in prenesem številke. Za skor deset let zvestobe, redna plačila brez enga samga opomina "dobim" potovanje, ki je bistveno cenejše, če se sama prijavim preko direktnega ponudnika pa 20 € popusta na en telefon, ki je že v štartu dražji za 100€. Mi reče, da imajo pa samo eno leto vezave. Butara. A ni mogla v računalnik pogledat in vidt, da sm od leta 1999 na vsako številko kupila točno 3 telefone. Torej imam vsakega tri leta v povprečju. Hvala lepa za take "ugodnosti". In pol na njihovi spletni strani piše Ekskluzivni dogodek desetletja. Samo za povabljene. Bi mogl dodat samo za naivne. Besna in razočarana. Nočem več opravka z njimi. Sicer sem si sama kriva, ker se za cene nikol prej nism zanimala. Bolje pozno kot nikoli.
Edina pohvala na njih gre, da sm lani prvič dobila okrog novga leta klic z njihove strani, kao sm boljša stranka in so me vprašal, če sm zadovoljna z njimi. Ker nism nič rabla, so rekl, da ko pa bom rabla, nej jih pokličem. Rezultat klica sm že napisala. Brez da bi takrat hotl kej od mene, so mi poslal v paketu nek čaj pa majčko, za novo leto pa še voščilnico. To se mi je zdel pozitivno. Zdej, če pa potegnem črto mi je pa jasno, da so me na pocen foro dobil. Glede na to kolk preplačam pogovore pa telefone bi mi za zvestobo mogl dat vsaj en telefon zastonj al pa bistveno cenejš. Ne pa 20€ popusta. Od ugodnosti se kar kadi.

Btw. Sem še Tuš pogledala in pri paketu 30 dobim skoraj pol manj pogovorov in ostalega kot pri Smart20. Sem slučajno kej spregledala? Da se ne zaletim v Simobil brez potrebe.

Se opravičujem, če sm predolga. Jeza mora ven. In ko nekdo zgoraj sprašuje kakšne so še prednosti Debitela, jih jst ne vidm več. Predragi so in brez pravega odnosa.
 

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Gospa Genius...

Vsak klic v druga mobilna omrežja - četudi boš plačala že 20 EUR naročnine za Smar20 ti bodo obračunavali z 0,10 EUR na minuto. To se mi ne zdi najbolj ugodno (glede na konkurente), saj verjetno ne moreš reči, da boš klicala le mobilne številke na Simobilu.

Za 20-30 EUR pakete dobiš največ pri Tušu, da zanesljivosti omrežja v primerjavi z Simobilom sploh ne omenjam, pri čemer tudi predpostavljam, da bi uporabljala Mobitelov roaming, ki ga ponuja Tuš in ga je potrebno samo nastaviti v aparatu.

In še... Izogibaj se hitrih odločitev v navalu jeze, da ne bo storjena nepotrebna škoda.
smile-1.gif
Vsekakor pa podpiram ukrepe racionalizacije v mejah ohranitve kakovosti. Pazi tudi na uporabo v tujini - če se ne motim, ima Debitel gostovanje v tujin prek Mobitela, Tuš ali Simobil pa na tem področju peljeta svojo politiko (za katerega od uporabnikov slabšo).
 
Nazadnje urejeno:

Zenaj4

Pripravnik
5. nov 2007
171
0
16
Genius, jaz sem naredil hiter pregled ponudbe zakupljenih paketov v SLO.

Simobil
Opcija Mobilni internet Osnovni (6€)
Za to dobiš:
1000min klicev&videoklicev v Simobil, nadalje 0,05 €/min
1000min klicev v stacionarna omrežja v Sloveniji, nadalje 0,20 €/min
1000 SMS, nadalje 0,10€ SMS
100MB GPRS prenosa (6€/mesec); 10GB za 15€/mesec, nadalje 0,41€/10MB; ali neomejen volumen za 19€/mesec
0 MMS, cena MMS je 0,10€

1000 minut = 16.67 ur
500 minut = 8.33 ur

(pri Smart20 ni "Opcije mobilni" k paketom SmartI/II/III/Orto za 2€ mesečne naročnine s katero kličeš v ne-Tušmobil po 0,10€ minuto; v Smart20 je tudi za v Tušmobil po 0,10€/min)

Tušmobil
Za Tušmobil 30 dobiš (30€):
500 minut klicev v vsa mobilna in stacionarna omrežja v Sloveniji, nadalje 0,10€min
300 SMS, nadalje 0,08€
30 MMS, cena nadaljnjega MMS je 0,10€
0 MB GPRS, cena za 20MB je 5€, za 50MB 10€, za 100MB 20€, nadalje 4.3€/10MB

Tušmobil 50 je isto (50€), razen da dobiš
1000 minut klicev v vsa mobilna in stacionarna omrežja v Sloveniji, nadalje 0,10€min
500 SMS, nadalje 0,08€
50 MMS, cena nadaljnjega MMS je 0,10€
0 MB GPRS, cena za 20MB je 5€, za 50MB 10€, za 100MB 20€, nadalje 4.3€/10MB

Tušmobil paketi
Tušmobil - nezakupljene storitve

Mobitel
Mobitelovi paketi Povezani 11/33/55 ( Mobitel Povezani 11/33/55 )
so v redu, če kličeš skoraj izključno v Mobitelova omrežja, zraven dobiš pa še 1GB podatkov za Povezani 33 in 5GB podatkov za Povezani 55.

Primerjava
Če veliko kličeš v Simobil, potem se ti izplača Simobil, pa tudi drugi Simobilovci te poceni kličejo. Kakšna je kvaliteta zveze, pa lahko sama slišiš, ko kličeš v Simobil omrežje.
Prenesi številko na Simobil, poizkusi Smart20 in Internet Osnovni (6€) in čez mesec ali dva uporabe se šele zaveži za 2 leti (če rabiš nov telefon), če ti je všeč.

Tušmobil sicer gostuje v Mobitelovem omrežju, vendar ni čisto ziher koliko časa bodo in pod kakšnimi pogoji. Poleg tega te
bo večina Simobilovcev (s paketi I, II, III & Orto) v Tuš klicala kar drago (višja tarifa 0,2503 EUR/min, nižja tarifa 0,1669 EUR/min)
Tušmobil 30/50 te ne pride nič ceneje za klice v SLO mobilna omrežja, ko pokuriš kvoto svojih 8/16 ur na mesec. Če kličeš pod 8/16 ur na mesec, potem se ti splača razmisliti od teh dveh paketih za 30€/50€, vendar moraš k tej ceni prišteti še 5, 10 ali 20€ za 20MB/50MB/100MB podatkov. Brez zakupa megabajtov, te pride prenos GPRS (ali prekoračitev zakupa) po 4.3€/10MB

glede na Debitel
Glede na Debitel Pop Premium, ki ima klice po 0,13/0,25/0,25 v višji tarifi in tudi Debitel Solo, kjer kličeš po 0,15/0,25/0,20 sta ta dva operaterja bolj ugodna.
Pri Solo se nižja tarifa začne že ob 16h (kao Mobitel Vesna), pri Premium Pop ob 18h (kao Mobitel Prosti čas). Glede, da je Mobitel aprila ukinil ta paketa, bo mogoče tudi kmalu Debitel ponudil kaj bolj ugodnega.
 
Nazadnje urejeno:

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.505
289
83
jst sem že eno leto pri si.mobilu in do sedaj me niso razočarali ..klici v omrežju si.mobil so odlični jst ne vidim da bi bilo slabše kot v mobitelu al debitelu oz. v Tušmobilu... Tko da gospa sami se odločite kam boste šli....
wink-1.gif