Novo pri Debitelu

pipiloka

Zelenc'
7. avg 2015
3
0
1
Ali kdo ve, če Debitel pripravlja kakšno akcijo. Razmišljam o prehodu na Debitel in na paket EnotniD2000 pa ravno ugotavljam, da sem zamudil akcijo za polovično naročnino za pol leta za nove naročnine.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Debitel bo kmalu pripojen Telekomu in ga najbrž v takšni obliki ne bo vec. Zato morda velja pohiteti. Ali počakati.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Debitel ima zopet akcijo za paketa EnotniD 2000 in D2000.
"Akcija traja od 01.10. do 31.12. 2015. 50% popust na redno ceno paketov velja prvih 6 mesečnih zakupnin za nova naročniška razmerja z vezavo za 24 mesecev."
 

nuvi3790

Fizikalc
30. jan 2012
1.669
6
38
Rogaška Slatina
Debitel: Uporabniki bodo le pridobili

Družbo Debitel komunikacije, ki mobilne storitve v Sloveniji zagotavlja približno 90 tisoč uporabnikom, bo še naprej vodil dozdajšnji direktor Borut Razdevšek.

"Debitel bo svoje poslanstvo – biti najbolj prijazen, transparenten in prilagodljiv ponudnik mobilnih komunikacij v Sloveniji – kljub prevzemu s strani Telekoma Slovenije uresničeval pod svojo blagovno znamko," je v izjavi za javnost poudaril Razdevšek.

Direktor družbe Debitel komunikacije dodaja, da bodo njihovi paketi storitev še naprej konkurenčni, naročnikom pa bodo lahko zdaj ponudili še nekatere druge ugodnosti, ki jih svojim uporabnikom omogoča Telekom Slovenije.

Nič ne piše kaj bomo pridobili ali jaz ne znam prebrati
ne-ne-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Telekom je brez vsake potrebe zagonil 16 milijonov evrov, da je izplačal kolege v Debitelu.

Tega posla ne bi smela dopustiti niti AVK saj se je s tem poslom še dodatno znižala konkutrenca na našem trgu.
 

Kekezzo

Zelenc'
20. avg 2013
21
0
1
KSZ

Kaj je sedaj s to združitvijo? Razmišljam, da bi iz Telekoma šel na paket D2000, pa sem malo v skrbeh, da bo novi lastnik ukinil Debitelove pakete in avtomatsko prevedel na Telekomove, v tem primeru nisem naredil ničesar.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Zakaj bi šel na Debitel, ki ima samo za mišji kur.. cenejše pakete kot sam Telekom???

So pa zanj zagonili 16 milijonov evrov našega denarja, za kar bi mogli vsaj ene par odgovornih zapret.

Če že menjaš paket pojdi vsaj na IZI ali ŠPAR mobil, ki imata ravnotako Mobitelovo omrežje pa še dva do trikrat cenejša sta.
 

Kekezzo

Zelenc'
20. avg 2013
21
0
1
Mogoče pa res.
Glede na to, da naj bi izi ponudil LTE, bo verjetno ta. Edini hakeljc je, da je obračunski interval za podatke 50kb. Ima kdo kako predstavo, koliko se to v praksi pozna, ker nimam predstave, kako veliki paketki se prenašajo?
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Ogled ene strani na netu je cca 500 kb, tako, da 50kb interval ni problematičen.

Je pa po enem mesecu treba izklopiti paket izimesec3000 in naročiti izimesec 1500(če ti seveda to zadošča), ker sicer ti bodo 3000 enot računali tudi naslednji mesec, če boš imel dobroimetje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Aja zgolj za info ko se že "nekateri" navdušujemo glede prehoda iz Mobitela na Debitel... vseeno mi zadnjič ni dalo miru zakaj je Debitel toliko ugodnejši no... in sem na njihovi strani izbrskal da imajo dost bolj neugodno intervale zaračunavanja pri minutah ter pri prenosu podatkov in sicer:

Mobitel: V kolikor imaš minute in klice neomejene potem itak ni pomembno ampak npr. kjer imaš določeno število enot se šteje interval 60/1 torej prva minuta se šteje v celoti, dalje se gleda sekundni interval. En MMS/SMS je ena enota, pri porabi podatkov pa je obračunski interval 1KB.

Debitel (npr. ta dva paketa ki sta zdaj v akciji): Interval pri klicih je 60/60 kar pomeni da se prva min zaračuna v celoti (požre celo enoto) in nato ti pri vsaki začeti minuti požre nadaljno enoto. Obračunski interval pa je 10KB.

Torej če primerjam, nekdo ki ima sedaj paket Itak Džabest 2000 in hoče iti na Enotni D2000 se lahko zgodi da mu bo teh 2000 zakupljenih enot požrlo bistveno prej kot pri Ðabestu. Sicer pa ve kdo v praksi koliko se pozna če je interval 10KB namesti 1KB? Pri klicih pa kateri jih imajo dosti pa si itak lahko sami izračunamo....

In še to sem zasledil, mislim da to pri Mobitelu en velja? MMS je verjetno MMS? =>

POŠILJANJE MMS

Cene veljajo za pošiljanje v domačem omrežju. Kot obračunska enota se upošteva poslano sporočilo MMS. V primeru, da je poslano sporočilo večje od 100 kB, se zaračuna še vsakih nadaljnjih 50 kB po ceniku, razen pri naročniških paketih EnotniD 200 in EnotniD 2000, kjer se poslano sporočilo MMS obračuna kot ena enota ne glede na velikost.
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Evo, Debitel s 1.6 v bistvu preneha obstajati



Zame to pomeni, da bom prestopil k drugemu operaterju. Narocnik Debitela sem bil od januarja 2000.
 
Nazadnje urejeno: