Počeno vetrobransko steklo od kamnčka

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Glede na to koliko je reklame za menjavo stekel, koliko je postalo monterjev teh zadev sem preprican da se da lepo zasluziti.

če delaš z zavarovalnicami zaslužiš tolko kolk si rabata za steklo zmeniš. Če gledaš originalna ni nek bajn dnar. Ure so pa itak po eurotaksu plačane. Tak da če si na koncu preračunaš se v istem času nardi več profita z rednimi servisi. Kjer v eni uri dva mehanika zrihtata recimo vsak svoj avto. Pri šajbi pa dva en avto.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
822
495
63
Senzor se prestavi, šipa mora met polje zanj to je vse. Zavarovalnica bo krila vse, kalibracija pa... lahko da ti bo po menjavi celo bolje delalo kot prej, tako da tako nuuujna spet ni. :p

Zavarovanje ti vse krije ne vem kaj sploh želiš vprašat.

Sveža izkušnja s senzorji (dežni in tudi senzor za "lane assist") je taka, da je na kopiji stekla potrebna kalibracija teh senzorjev. Meni so menjali vetrobranskega z neoriginalnim steklom, potem je senzor za vozni pas sicer deloval ampak precej slabše - zato so ga še enkrat kalibrirali in zdaj deluje vse bp.
Če je kdo v dilemi glede teh senzorjev in neoriginalnih stekel, v mojem primeru se je dalo vse rešiti - kot rečeno s kalibracijo, kar pa itak naredijo na servisu kjer ti menjajo steklo in je to všteto v ceno.

Bi pa ob vsem tem dal eno veliko pohvalo za Novomat - v mojem primeru za PE Koper, ker so se abnormalno potrudili za menjavo stekla- v detajle sicer ne bi šel, sem pa imel neobičajno situacijo, ki so mi jo pomagali rešiti in sem imel na koncu skoraj nič dela z reševanjem. Kapo dol ekipi v Kopru, še posebej eni gospodični, ki tam dela in vse ureja.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Tudi na original steklu bi se naj nardila kalibracija za laneasist. Za dež ni treba
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
822
495
63
Morda res ja... ne vem, komentar sem dal zato, ker sem pred menjavo stekla prebral nekaj forumov (tudi tujih) kjer je bilo večkrat omenjeno, da so se po menjavi z neoriginalnim steklom pojavile težave z lane-assist kamero in sem bil zato zaskrbljen nad to menjavo... pa se je potem izkazalo, da je bil to prazen strah, ker se te stvari očitno umerijo in deluje vse tako, kot pri originalnem steklu.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Ja ponavadi neoriginal steklo dajo taki, ki pol škrtarijo tudi na strošku kalibracije pol so pa težave. In je se drugo krivo. Če pa menjaš prek zavarovalnice pa gre itak original not pa kalibracija normalno zraven.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
822
495
63
To pa ni res, da ti zavarovalnica plača original steklo. Morda samo če imaš sklenjeno neko hudo drago kasko zavarovanje. Jaz imam polni kasko in še delnega za posamezne primere, pa je zavarovalnica krila samo kopijo, ne originala.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Če maš nizkocevnika in lovis vse popuste ti ne. Normalne zavarovalnice plačajo original del brez posebnih hudo dragih paketov. Saj maš original avto zavarovan in ne avto sestavlen iz neoriginal delov.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.253
113
To pa ni res, da ti zavarovalnica plača original steklo. Morda samo če imaš sklenjeno neko hudo drago kasko zavarovanje. Jaz imam polni kasko in še delnega za posamezne primere, pa je zavarovalnica krila samo kopijo, ne originala.

Nevem kdo te je to "nasral"? Edina zavarovalnica ki je imela tak sistem je bila (koliko vem) Generalli pa še to pri avtomobilih nad X let starosti. Drugje te opcije nisem zasledil.... Triglav, Grawe, AS, Sava vedno od nekdaj popravljamo z originalnimi nadomestnimi deli saj kot ti je povedal luka, zavaruješ avtomobil na katerem so originalni deli torej nevem kaj bi to naj bile zdaj po novem za ene finte da bi ti pa mojstri naj plačali kopije???
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
al pa servis ki ima več rabata na neoriginalni del in potem stranko nategnejo, da bo za doplačat z original delom.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
To pa ni res, da ti zavarovalnica plača original steklo. Morda samo če imaš sklenjeno neko hudo drago kasko zavarovanje. Jaz imam polni kasko in še delnega za posamezne primere, pa je zavarovalnica krila samo kopijo, ne originala.

Jaz nimam nekega posebnega kaska... imam pa pri Triglavu... pa sem ravno pred kakim mesecem dal menjat prednje steklo... z originalnim na pooblascenem servisu... So oni vse uredili...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Pri kasku izrecno piše, da se uporabijo originalni nadomestni deli. Izbira izvajalca je pa odločitev zavarovalnice (Sava).
 

danielt

Fizikalc
3. jun 2008
1.062
18
38
Lahko tudi izrecno piše, da se popravlja z originalom enakovrednimi deli (po domače neoriginal). Odvisno od izbire ob sklepanju ...
Če se pa originalno enakovrednega dela ne dobi se lahko vgradi originalnega.
V4, je super za zavarovanje, ni pa primerno, za vsak avto, oz. stranka mora vedeti da ima zavarovano pod takimi pogoji, kar pa ni vedno tako, in izve šele ob skodnem dogodku da zavarovalnica krije le neoriginale.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Jap, se rado dogaja ob sklepanju na tehničnih pregledih. Ko hočejo stranki ugajat z mega ceno, pa potem naštepajo te klavzule, za katere še sami ne vedo točno kaj pomenijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
To pa ni res, da ti zavarovalnica plača original steklo. Morda samo če imaš sklenjeno neko hudo drago kasko zavarovanje. Jaz imam polni kasko in še delnega za posamezne primere, pa je zavarovalnica krila samo kopijo, ne originala.


Lansko leto menjal vetrobransko steklo zarad kamenčka. Cca 850 EUR z delom. Original. Povsem navadno full kasko. Brez ne vem kakih doplačil. LP
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Rogelj Romat v LJ ima ADAS opremo za nastavitve kamer in radarja in usposobljeno osebje
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
130
15
18
Kolega kupil bmw 5ko, cca 3 leta staro
Čez nekaj časa je šipa kar sama počila. Šel na zavarovalnico in so rekli da mu pripada kopija, ker je že sedaj kopija gor. Če bi bila počena original bi dobil original. Stvar je rešil tako da je na bmwju zahteval naj mu najdejo najdražjo kopijo. Ta je na koncu bila le 20eur cenejša od originala. Doplačal sam 20eur in dobil original.

Carglass rad računa original ampak montira kopije. Imajo zelo drage šipe sicer.

Najcenejše šipe imaš za mercatorjem v črnučah. Za passata 2014 z montažo 205eur (senzor za dež). Vse skupaj z računom. winkerston al kaj je že.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
130
15
18
Ne vem. Odvisno ali si imel senzor za dež in katero firmo so ti vgradili. Mogoče si dobil kitajca?
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Kaj mate to za en chip shit :p.

Galaxy, ogrevana, senzor itd, 1400.

Pojma nimam a je bil original ali ne, ne vem tudi, če obstaja cenejša varjanta, je zavarovalnica pokrila.