Potekla registracija in tehnični

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
1 mesec po poteku ti velja še zavarovanje in načeloma te policist samo opozori če te dobi, tudi če bi ti dal kazen je ta dokaj nizka (okoli 50EUR če vem prav iz glave). Na tehničnih jih pa tudi nič ne briga kdaj pripelješ vozilo. Skratka ne se sekirat (sploh če se ne boš vozil) pa pojdi na tehnični ko boš imel denar če ti je sedaj to problem.

Več kot 1 mesec po poteku je pa problem. Zavarovanje ne velja več, pa tudi z upravne enote dobiš poziv da moraš vrnit tablice. Zakomplicira se potem tudi pri prijavi oz. ponovni registraciji ker se vozilo šteje za odjavljeno. Kazen je pa tudi ranga 500eur oz. ti tudi lahko zasežejo vozilo.

lahko se zaplete... ker zavarovanje velja za tehniæno bp vozilo, tak da tehničnega naj vsaj opravi

To ni pogoj zavarovanja oz. tehnični pregled in tehnična brezhibnost ni enako. Lahko avto ima TP pa se v škodnem primeru da recimo dokazat da avto ni bil tehnično brezhiben in nosiš sam posledice, pa velja tudi obratno (če za nesrečo ni kriva tehnična ne-brezhibnost potem je vseeno ali avto ima TP ali ne).

Sicer pa dlakocepimo okoli nekih mejnih primerov. Če OP 10 dni zamudi tehnični in se v tem času niti ne bo vozil potem lahko uredi vse z malo zamudo in ne bo nobenih posledic. Sam sem namenoma pa tudi ne že večkrat koristil par ekstra dni bonusa, majster na tehničnem mi je enkrat celo rekel da je to precej bolj pogosta praksa oz. da jih en kup pride šele ko dobijo poziv na vračilo tablic.

Ja, pač opozoril sem.
Citat:
Toženec kot sklenitelj zavarovalne pogodbe o zavarovanju avtomobilske odgovornosti izgubi kritno pravico po 6. točki prvega odstavka 3. člena Splošnih pogojev le, če vozilo v času nezgode ni imelo veljavnega tehničnega pregleda. Določba 6. točke prvega odstavka 3. člena Splošnih pogojev je jasna in izraža nedvoumno voljo pogodbenih strank, da za dogovorjeno izgubo kritnih pravic zavarovanca zaradi tehnično hibnega vozila štejeta le situacijo, če vozilo v času prometne nesreče ni imelo veljavnega tehničnega pregleda.

potrdilo o tehnični brezhibnosti vozila "ne škodi", a ne...
Jap, se zaplete. Tudi na to večina pri respiro roku 30dni pozabi, da mora predhodna polica trajati polnih 12 mesecev.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz 4 leta nisem mel problema
smile-1.gif
zdaj pa vsako drugo do 8 mislim vsaj
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Ja moj bo letos februarja 8 let star. Ko je bilo treba na tehnični sem tako naredil. pa še ena zadeva je. Motorja ne rabiš odjavljat po 30. dneh poteka ampak po enem letu, tako da lahko registriraš kadarkoli in obdržiš tablice.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz mam najprej 01.11. no 02.11
smile-1.gif
se še da prit km, dva...
Letos me čaka, upam da ne bo meritev plinov
smile-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik map pravi:
Ja moj bo letos februarja 8 let star. Ko je bilo treba na tehnični sem tako naredil. pa še ena zadeva je. Motorja ne rabiš odjavljat po 30. dneh poteka ampak po enem letu, tako da lahko registriraš kadarkoli in obdržiš tablice.
Sezonsko vozilo, enako je s kamp prikolico.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Seveda to pomeni samo, da ni potrebno razveljaviti prometnega dovoljenja in vračati tablic v uničenje. Si pa nelegalno na cesti ...
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.633
3.864
113
Citat:
največ kar se lahko zgodi je, da 16. naletiš na policista, ki ima slab dan. kazen ni majhna, ampak po drugi strani v teh primerih načeloma samo opozarjajo (po njihovih besedah)

kar se tiče zavarovanja in registracije ni težav, če zamudiš do 30 dni.

Ni ravno res, zavarovalnica ob nesreči gladko zavrne zahtevek, če narediš nesrečo oz če si udležen v njej. Imam primer ko je kolega naredil nesrečo, zavarovalnica je regresirala zahtevek v celoti.

Takoj so ga zajebali, da ni imel tehnično izpraven avto. Seveda ni delal tehničnega pregleda. Vendar baje tudi če ga maš in nimaš plačanega zavarovanje in cestnine. Zavarovalnice zavračajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mitja peric

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.573
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik optiplex pravi:
Citat:
največ kar se lahko zgodi je, da 16. naletiš na policista, ki ima slab dan. kazen ni majhna, ampak po drugi strani v teh primerih načeloma samo opozarjajo (po njihovih besedah)

kar se tiče zavarovanja in registracije ni težav, če zamudiš do 30 dni.
Ni ravno res, zavarovalnica ob nesreči gladko zavrne zahtevek, če narediš nesrečo oz če si udležen v njej. Imam primer ko je kolega naredil nesrečo, zavarovalnica je regresirala zahtevek v celoti.

Takoj so ga zajebali, da ni imel tehnično izpraven avto. Seveda ni delal tehničnega pregleda. Vendar baje tudi če ga maš in nimaš plačanega zavarovanje in cestnine. Zavarovalnice zavračajo.
Če imaš tehnični pregled veljaven, potem s strani zavarovalnice ni problema glede uveljavljanja 30 dnevnega respiro roka.
Cestnine pa itak ne moreš plačati brez sklenjenga zavarovanja, tako da cestnina tudi po logiki ne more biti pogoj, ker respiro rok potem v tem primeru itak ne bi imel smisla.

@avtorja teme: tehnični pregled opravi, pa potem ko bo več denarja uredi še ostalo. Če ni denarja niti za tehničnega, pa vozilo vsaj spravi čim bližje tehničnim pregledom, lahko tudi vprašaš če ga lahko tam pustiš do 15. Še najmanj riskantna rešitev.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.828
3.848
113
Zavarovalnica itak naredi to kar je najboljše zanjo, potem je pa na tebi da jim težiš!

Konkretno za triglav AO (iz splošnih pogojev):
Citat:

(1) Iz zavarovalnega kritja so izkljuèeni odškodninski zahtevki:
...
6) èe vozilo, ki ga je voznik vozil, ni bilo tehnièno brezhibno;
Šteje se, da vozilo ni bilo tehnièno brezhibno, èe ni imelo
veljavnega tehniènega pregleda.

....
(2) Zavarovanec in sozavarovane osebe ne izgubijo svojih pravic po
prejšnjih doloèbah tega èlena:
1) èe zavarovanec oziroma sozavarovana oseba dokaže:
a) da ni kriv za obstajanje okolišèin iz 2), 6) in 7) toèke (1) odstavka
tega èlena,


Skratka če se nekomu pribiješ v rit in nimaš opravljenega tehničnega bo zavarovalnica rekla da si imel gume zanič ali pa zavore slabe oz. enostavno bo napisala da vozilo ni bilo tehnično brezhibno. Potem ti predložiš policijski zapisnik in da nisi imel zadostne varnostne razdalje in nimajo gume/zavore nič s tem da si povzročil škodo.

Sedaj če zavor nimaš ok oz. so gume zanič nimaš pa kaj bit na cesti tudi če imaš opravljen tehnični.

Pa kot rečeno dlakocepite oz. komplicirate tam kje ni treba. Če se OP ne misli nič vozit potem je možnost da bo povzročil prometno nesrečo 0.0000001%. Da ga ustavi policist je pa 0.001% opcije. Pa četudi ga ustavi policist bo dobil za tisih par dni neveljavnost najbrž samo opozorilo, to je že naš alter policist mislim da 1x napisal.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A zberemo na alterju 33 evrov za tehnicnega al kolk je ze?

A nisi nek privatnik? Kaj se ponujaš v imenu vseh alterašev, bo pa ja že sam skeširal teh 33€
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.257
5.813
113
pri taščici
Jaz privatnik? Dobro spremljaš, sedaj sem odprl še mehankarsko dejavnost, ko imam dvigalo. Hvala za pomoč pri prevozu v petek.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
a ni tko, če ni poteče tehnični je avto nereg. kar pomen za policaje 500 evrov kazni....na zavarovalnici pa velja še 1 mesec.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.633
3.864
113
Ponavadi, nimaš tehničnega če pozabiš..... kar je logično...
Sem pa slišal tudi če ga imaš ti ne velja. Ker nimaš plačane cestnine in tak avto nebi smel biti na cesti. Cestnine pa ne morš plačati, če nimaš zavarovanje..

tko......

No kolega dejansko ni imel niti tehničnega. Verjamem, da zavarovalnica zlahkoto zvali nate vse... V prekršku si iz vseh strani in oni se obešajo nato.
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ojej koliko kompliciranja..... Mesec po poteku je 120 se mi zdi kazen.... Tko da, nobene sile. Pa v tem mescu po poteku lahko prides kadarkoli in podaljsas, ce si kasneje pac placas se odjavo in ponovno registracijo...no big deal.