Kje dobiti nov varnostni pas za Smax-a?

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Drugače so deli za Forde v GB pol cenejši kot pri nas. Rabiš kataloško številko (naj ti pooblaščenec naredi predračun) pol pa e-bay dela.

Takoje. Nateguski zlatar, kjer delajo vajenci, naj ti da katalosko stevilko. Ker ta nategun ne rabi placat osebe, ki predracun naredi, niti ne rabi placat software, da to najde.

Ce v 5 minutah ne prejmes predracuna ali pa ce na predracunu ne bo kataloske stevilke, takoj klici direktorja ali pa lasnika.

Pa se odvetnika najami, ce ti proklet nategunski zlatar oz. njegov vajenec po pomoti da napacno katalosko stevilko, da ga tozis
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Sicer še nisem nič raziskoval z google translateom... Kako pa allegro dostavlja sem? Hvala...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Ker je delovanje varnostnega pasu in AB povezano predlagam da MUC tudi AB menja.
Ne bi dal najlonke, ampak kamionarsko gurtno. Je zagotovo mocnejsa od pasu, stane pa 5% pasa.
evil.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Sicer pa take cene obicajno placuje zavarovalnica.
In dokler bomo mi pri kasku kimal, bodo tudi oni pri ceni popravila. Kar pa ne gre iz kaska in garancije pa...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Drugače so deli za Forde v GB pol cenejši kot pri nas. Rabiš kataloško številko (naj ti pooblaščenec naredi predračun) pol pa e-bay dela.

Takoje. Nateguski zlatar, kjer delajo vajenci, naj ti da katalosko stevilko. Ker ta nategun ne rabi placat osebe, ki predracun naredi, niti ne rabi placat software, da to najde.

Ce v 5 minutah ne prejmes predracuna ali pa ce na predracunu ne bo kataloske stevilke, takoj klici direktorja ali pa lasnika.

Pa se odvetnika najami, ce ti proklet nategunski zlatar oz. njegov vajenec po pomoti da napacno katalosko stevilko, da ga tozis

Tvoj šef ve, da dnevno zabušiš par ur na Alterju?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sicer pa take cene obicajno placuje zavarovalnica.
In dokler bomo mi pri kasku kimal, bodo tudi oni pri ceni popravila. Kar pa ne gre iz kaska in garancije pa...

A si si daj prebral splosne pogoje, kaj krije zavarovalnica? Tega primera gotovo ne. In tukaj ni zavarovalnica nic kriva. Tak smodni dogodek ni predmet zavarovanja in zanj tudi nisi placal premije.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.253
269
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Sicer še nisem nič raziskoval z google translateom... Kako pa allegro dostavlja sem? Hvala...

se dogovoriš z prodajalcem da boš sam organiziral dostavo, plačaš prodajalcu ter pošlješ DPD, DHL, ipd. gor da poberejo paket.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.789
4.298
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Ve. Sem zadnje case cele dneve po letaliscih. Mi je dolgcas, pa berem neumnosti.

Tudi pišeš neumnosti
rolleyes-1.gif


Hanzi je omenil, da je problem take cene v tem, ker zavarovalnica plačuje polne cene po ceniku, ko se vozilo popravlja na njen račun
in da bi, če bi bilo drugače, bili deli cenejši... ampak niso, ker jih nekateri tako drago plačajo (zavarovalnice).

In nima to nič z obrabo tega varnostnega pasu, ki kot si povedal ne bi bil krit iz zavarovanja, saj ni nesreča oz. nenaden nepričakovan dogodek, ampak obraba oz. neustrezna raba... Zanimivo zakaj se je toliko zdrsal?!?

Hanzi, drugače obstaja alternativa in sicer, da pri kasku izbereš popravilo z neoriginalnimi deli ( Je pa res da triglav tega nima),
kasko zavarovanje je cca 30% ceneje, za popravilo pa se uporabijo enakovredni deli... ampak to je že druga zgodba.

Kar se pa tiče tega varnostnega pasu, res ni fajn da se trga in bi bilo to fajn na nek način preprečiti da se trga naprej,
ampak menim da bo ta pas v primeru trka brez skrbi opravil svojo funkcijo, saj ima točko pretrganja verjetno kar nekajkrat
naddimenzionirano... Ampak vseeno, varnost je prva!
redface-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ:
Če si natančen in imaš mirno roko lahko z vžigalnikom požgeš potrgane nitke in vsaj vizuelno "popraviš". Ne razumem pa tistega pripisa, da se avto itak prodaja in boš pač kupcu znižal za znesek novega - a njega imaš bolj rad kot sebe, al je samo likvidnost problem?

Recimo mene je nekaj časa zafrkaval varnostni pas ker se je (baje zaradi mehčalcev v oblačilih) "odebelil" in se ni več do konca navil - svojo funkcijo je v celoti in dobro opravljal. Pomagalo je ko sem ga poleti opral s kerherjem in posušil, je bil "ko novi" za nekaj časa. No zadnjič mi je počil film in sem razdrl oblogo in ugotovil, da se je na zgornji kovinski "zanki" nabrala svinjarija, ki je bremzala pas. Pol ure dela vse skupaj in zdaj kar leti not - nobene potrebe po 300+€ (ja tudi moj je toliko) za novega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.304
5.832
113
pri taščici
Res zanimivo da je prislo do take poskodbe.
Sicer pa sem.preprican da 90% pasov pri novejsih avtih placa zavarovlanica. Pri starih jajcih pa lastniki iscejo alternative.

Se glede opevane varnosti....
Ce ti je usojeno ti varnost za 100 jurjev nic ne pomaga.Al pa 100 mio... Schumi ni sparal pri varnosti. Nekje pac postavis lestvico "varnosti"
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Odgovor na vprašanje, zakaj se je to zgodilo: Sponka je na notranji strani kovinska, prevlečena s plastiko. Čisto v kotu se je plastika zdrsala, ven je pogledala kovina in sčasoma začela rezati pas..
Ko sem pisal, da avto prodajam sem imel v mislih, da kupcu za kakšnih 100-200€ znižam ceno zaradi tega. Likvidnost nima nič s tem
smile-1.gif


Sicer pa verjamem, da je pas varnostno ok, po širini ga manjka za cca. 5%.

lp!