Kje dobiti nov varnostni pas za Smax-a?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Na S-maxu (2011) se mi je zaradi drgnjenja zaponke natrgal varnostni pas na voznikovi strani, zato bi ga rad zamenjal.
Ima morda kdo kakšno idejo, kje bi ga dobil najceneje? Zaradi specifike iskalnega pojma Google najde vse drugo, samo tega ne, kar iščem
smile-1.gif


Za avtoodpade je avto premlad, ali se motim?

Hvala!
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
No jaz svoje glave nebi na kocko postavljal zaradi tega.
Tako da bo pravi naslov Ford servis.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Saj ne želim slabega - iščem original, lahko iz avta, ki je bil karamboliran tako, da je varnostni pas ok
... ali pa novega in cenejšega, kot na original servisu,kjer so zlatarji.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
iz karamboliranega avta bi ti inel varnoatni pas pa ti si genij. Iz karamboliranega avta se nikoli ne jemlje pasov ker zatezniki so tisto kar rešuje življenje zateznik=varnostni mehanizem ki te zadrzi na mestu in to pri karambolu prvo strada.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Saj ne želim slabega - iščem original, lahko iz avta, ki je bil karamboliran tako, da je varnostni pas ok
... ali pa novega in cenejšega, kot na original servisu,kjer so zlatarji.

koliko stane na pooblaščencu?
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Na S-maxu (2011) se mi je zaradi drgnjenja zaponke natrgal varnostni pas na voznikovi strani, zato bi ga rad zamenjal.
Ima morda kdo kakšno idejo, kje bi ga dobil najceneje? Zaradi specifike iskalnega pojma Google najde vse drugo, samo tega ne, kar iščem
smile-1.gif


Za avtoodpade je avto premlad, ali se motim?

Hvala!

allegro.pl dobiš rabljen

drugače pa piši če želiš original z 30% popustom ali pa 20%
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
iz karamboliranega avta bi ti inel varnoatni pas pa ti si genij. Iz karamboliranega avta se nikoli ne jemlje pasov ker zatezniki so tisto kar rešuje življenje zateznik=varnostni mehanizem ki te zadrzi na mestu in to pri karambolu prvo strada.
On ne rabi zategovalca varnostnega pasu, ampak varnostni pas skupaj z mehanizmom izvleka, ki je pritrjen v B-stebriček.
bonk.gif

Sam varnostni pas in sistem izvleka je praktično nepokvarljivo, zato premontaža tudi iz razbitega avta ni problem.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
hysterical-1.gif

Pa si ti kdaj videl tak moderni varnostni pas sodobnega vozila (evropskega, pa čisto novega japonskega)? Namreč to kar ti blebetaš je smeh...
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Za info - cena na uradnem servisu je 370€.
Ker je malo nacufan (po širini recimo 3 mm) se mi zdi res škoda dat toliko denarja.. zato iščem alternativo.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Že včasih, ko še ni bilo zategovanikov, se je po nesreči priporočalo menjavo varnostnih pasov zaradi sil, ki delujejo na trak in mehanizem.

Danes pa imajo v mehanizmu integrirane tako zategovalnike, kot tudi omejevalnike sile. Slednji so lahko narejeni na principu "odpiranja konzerve", kjer se plehnat nosilec v notranjosti v odvisnosti od sile postopoma trga in s tem blaži silo, ki jo pas ustvarja na telo.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.551
685
113
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Za info - cena na uradnem servisu je 370€.
Ker je malo nacufan (po širini recimo 3 mm) se mi zdi res škoda dat toliko denarja.. zato iščem alternativo.
nauk: velik voz = dragi voz = drago vzdrževanje

kupi rabljenega in se za preostanek zavaruj, tako boš ob morebitni nesreči še zaslužil s polomljenimi rebri
bonk.gif
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Drago ali ne je relativno. Tudi zato, ker bi ga načeloma lahko tudi pustil takšnega, kot je.
Kaj je potem cena za pas v kakšnem BMWju serije 5 jurja?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.155
5.756
113
pri taščici
Drag je zato ker proizvajalec pasu najbrz za njega dobi nekaj 10 evrov.
Menjava pasu s pasom na desninstrani ali zadaj pa najbrz ne pride v postev. Najbrz ze oblika zaponke ali dolzina pasu ne ustrazata da bi ju zamenjal.

A lahko dobimo slikco kako se tak pas nacufa.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
370 za nekaj kar rešuje življenje, o tem sem razmišljal. Morda kak neoriginalni brez atesta stane 80- če si varen pa ne veš. Koliko pa je vreden tvoj lajf pa sam preceniš
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hanzi, ti ki si praktik in škrtula sem zihr, da bi rabljene ženine najlonke za to ponucal. Saj se menda pripasaš zaradi policaja, če te prov razumem... Pa jebelacesta, saj nismo sredi 80 let ko so bili varnostni pasovi še statični, če so bili pa avtomatski so imeli pa samo navijalec in blokado in so bili dejansko 4 v avtu enaki? Kaj vam je lajf in bližnji res tako malo vredno da je v igri menjati/ne menjati varnostni pas?
Pa točno ta zgodba potrjuje dejstvo da si nekateri kupijo avto ki ga ne morejo vzdrževati (avto=strošek)
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.710
99
48
Brezveze toliko prerekanja.. kot sem napisal ne želim šparati na varnosti, še najmanj da si nebi mogel tega privoščiti, napisal sem tudi da bi kupil novega za normalno ceno. Realna bi bila po mojem občutku 100-150€, ampak 370€ se mi zdi pač zelo napihnjena. Dejstvo, da gre avto v prodajo tu ne igra nobene vloge, če pasu do prodaje še ne bom zamenjal, bom kupcu to povedal in mu zato znižal ceno.

Slika, kako to izgleda pa v priponki..
2658851-123.jpg
 

Priponke

  • 2658851-123.jpg
    2658851-123.jpg
    98,7 KB · Ogledi: 772

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Drugače so deli za Forde v GB pol cenejši kot pri nas. Rabiš kataloško številko (naj ti pooblaščenec naredi predračun) pol pa e-bay dela.
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik baldrick pravi:
iz karamboliranega avta bi ti inel varnoatni pas pa ti si genij. Iz karamboliranega avta se nikoli ne jemlje pasov ker zatezniki so tisto kar rešuje življenje zateznik=varnostni mehanizem ki te zadrzi na mestu in to pri karambolu prvo strada.
On ne rabi zategovalca varnostnega pasu, ampak varnostni pas skupaj z mehanizmom izvleka, ki je pritrjen v B-stebriček.
bonk.gif

Sam varnostni pas in sistem izvleka je praktično nepokvarljivo, zato premontaža tudi iz razbitega avta ni problem.

Drugič rajši ne komentiraj.
bonk.gif