Clio 2 spustil olje - smrt?

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Pri bajti imamo clio 2 1.2 2003 letnik. Večino časa stoji, uporablja se redko. No in je spustil lužo olja, šibka je suha. Pa me zanima, če ima kdo izkušnje s tem avtom, oz. mi ve povedat kaj me čaka. Ga sicer peljem v soboto na servis. Je to lahko kakšna malenkost, ali predraga okvara za popravilo? Edini razlog zakaj ga še sploh imamo je ravno ta, da ni nobenih stroškov z njim do zdaj. Ima 220k prevoženih.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Pa si se sklonil pod avto in pogledal kje je spustilo olje?

Če je šika suha pomeni da nima olja..kar pa ne pomeni da avto ne bo normalno delal, ko ga naliješ. Torej ugotovi kje je spustilo olje. Da ne boste na koncu brez vijaka na karterju, vi ga dali pa pod prešo
wink-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Spodaj nisem gledal, samo kaj se vidi na prvo oko ko odpreš haubo in odstraniš tisto plastiko. Po desni strani je vse mastno
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.215
5.776
113
dihtnga na glavi ali pa oljno stikalo?

oboje precej standard pri teh motorjih
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.833
3.854
113
Glede na napisano sem razumel da je luža nastala "čez noč" oz. ko je avto stal na mestu. Takrat je olje samo in edino v karterju (ok, nekaj še v filtru in drugje) in tam tudi šipka kaže nivo. Tako da če pušča med stanjem je možno samo da je luknja v karterju ali manjka vijak oz. je šlo tesnilo karterja (čeprav tudi to ni nujno, ena vozila imajo karter precej globok in je olje pod nivojem tesnila). Torej gre za eno banalno napako za par 10 EUR ali pa še to ne!

Če pa je olje čudežno izginilo že med vožnjo/vožnjami je pa možnih več napak, tudi hujših. Zagotovo pa ni olja pobralo na parkirišču, tam je samo manjši flek ki je slučajno scuril po koncu zadnje vožnje.

Za samodiagnostiko doliješ olje in gledaš kje pušča! Če ne pušča nikjer potem zaženeš motor in gledaš če ga kje meče ven, če ga ne se lepo pelješ do servisa oz. če ti je škoda denarja še to ne ampak pogledaš nivo olja vsaj 1x ne mesec in voziš dokler gre!
grims-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Danes sem ga peljal popravit. Natočim not 2.5l olja, po šibki nekje do sredine. Spodaj ni nič teklo. Gasa na servis. Po pol ure voznje, 2 km pred servisom začne kadit izpod haube. Verjetno od toplega motorja na katerem je blo polno olja. Ko sem prisel do servisa je spodaj lilo olje ven, šibka mokra še samo čisto na špicu. Čakam zdaj na diagnozo, ali bo popravilo, ali preša.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Danes sem ga peljal popravit. Natočim not 2.5l olja, po šibki nekje do sredine. Spodaj ni nič teklo. Gasa na servis. Po pol ure voznje, 2 km pred servisom začne kadit izpod haube. Verjetno od toplega motorja na katerem je blo polno olja. Ko sem prisel do servisa je spodaj lilo olje ven, šibka mokra še samo čisto na špicu. Čakam zdaj na diagnozo, ali bo popravilo, ali preša.

blok je poknu
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pred dvemi tedni je bilo tudi -15 in vec. Tako da ne se smesit prevec.
Jaz sem bil na -18.

Tema pa odprta tri dni nazaj... Se pravi na +15 stopinjah... Pa še to nima veze. Tudi po desetih letih bi morda zgubil stopinjo ali dve , nikakor pa se ne spremenil v vodo.

Pa če gremo s če še naprej...

Tudi če bi zaradi zmrzala počil blok ,bi kot prvo prišlo do izgube vode ,šele nato bi govorili o olju... Tako je pa govor samo o izgubi olja...

Tole s počenim blokom vsaj zame ne pije vode.

lp
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Saj ni povedal zakaj vse se je kadilo....

Pa če je avto stal večino časa je lahko počlo že 2 tedna nazaj ko je bil - cel teden...
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Saj ni povedal zakaj vse se je kadilo....

Pa če je avto stal večino časa je lahko počlo že 2 tedna nazaj ko je bil - cel teden...

Ampak še vedno avtor govori samo o izgubi olja ,o hladilni tekočini ni govora...

lp