Scenic z 1.6D

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Še ojnične ležaje mu naj spotoma zamenjajo..
smirk-1.gif

Na vodo pa tudi reno zgleda, da noče it..
smile-1.gif
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja šobe so bile pred 10+ leti aktualne, potem ojnični, sedaj kondenz...

Drugič naj bo sodelavec zraven da se nauči in bo sam pošraufal ko bo izven garancije.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ne me držat za besedo. nedolgo nazaj sem srečal znanca, ki je bil včasih trgovec pri renoju. Ravno takrat si je kupil megana III 1.6 dci. jest mam tak avto z 1.5 dci, pa sma par besed razmenjala. Pravi sa so mu pred nakupom ta avto pregledali bivši sodelavci na servisu in je OK, bla bla, bla. Pa je še beseda padla na ojnične, da se v 1.5 komot zamenjajo, v 1.6 pa da je zadeva nekako z enga kosa, verjetno blok, pa pokrovi in da ga ni boga, ki bi zraven prišo. da je taka konstrukcija. Glej to so njegove besede, sam nisem preverjal in me tudi nekaj hudo ne zanima. Vglavnem, naj se ne bi dalo. A sada, ako su lagali mene i ja lažem vas, tista znana balaševičeva.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Ja šobe so bile pred 10+ leti aktualne, potem ojnični, sedaj kondenz...

Drugič naj bo sodelavec zraven da se nauči in bo sam pošraufal ko bo izven garancije.

Pojd tiste citroene prodajat, al kaj že delaš, pa se ne vtikuj v tehnične debate. Tam v sosednjem poforumu @Demz čaka na odgovor alterašic, če je smiselno pucat kanale, pa kak je boljš, od spredi al od odzadi, pa tam kej konstriktivnega napiš. Tehnične zadeve prepusti nam dečkom.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: motoristic

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ja če tako obvladaš bi vedel da so pri 1.5 že v fabriki predvideli da se ojnični menjajo.
Sedaj pa pedj k robertu da rešita ta kondenz lapsus..
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Kolker je meni zano tam do leta gospodovega 2007, potem menda ne več, tudi sedaj jih pri velikem servisu nočejo menjat, samo na izrecno zahtevo.imam oz. bolje rečeno, ga ima moja prtiskačica 2,5 leta in ima 50k. Če bo do velikega servisa še pr bajti jih bom zamenjal, koštajo 30 EUR, to je tolk kot en filter. Ampak ne verjamem da bo takrat še sploh pr bajt, ker že sedaj teži z nečim višjim, zaljubila se je v Vitaro od tete.

če bi kondenz vsaj malo dišal po šnopsu, verjemi, da bi ga z robertotom hitr rešla.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Pri velikem servisu na 160.000km obvezno zamenjati. Imam že dve stranki, ki jima pri velikem servisu niso zamenjali, pa je pri enem ribnilo na dobrih195.000km, pri drugem pa na 230.000km. Oba Megana letnik 2012, 66kW. Tudi sam imam ta motor in bom kmalu imel veliki servis, kjer mi bodo menjali ležaje. Tudi z enim nepooblaščenim mehanikom sem se pogovarjal, kateremu bom zaupal menjavo in pravi, da pri velikih servisih vsem tem zamenja in so pri določenih še kot novi, pri določenih pa zagotovo ne bi zdržali do 2. velikega servisa
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ja avto je star 2,5 leti, se pravi imam še 3,5 do servisa, ker se letno dela nekje 20k, v tem času ne bo tolk kilometrov. Bom zamenjal, če bo avto še pri hiši.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Pri velikem servisu na 160.000km obvezno zamenjati. Imam že dve stranki, ki jima pri velikem servisu niso zamenjali, pa je pri enem ribnilo na dobrih195.000km, pri drugem pa na 230.000km. Oba Megana letnik 2012, 66kW. Tudi sam imam ta motor in bom kmalu imel veliki servis, kjer mi bodo menjali ležaje. Tudi z enim nepooblaščenim mehanikom sem se pogovarjal, kateremu bom zaupal menjavo in pravi, da pri velikih servisih vsem tem zamenja in so pri določenih še kot novi, pri določenih pa zagotovo ne bi zdržali do 2. velikega servisa

Ti maš tamali motor, jest mam 82kw/110 KM. Tudi za to krožijo neke vraže, da naj bi močnejši motorji imeli manj problemov, da so boljši materiali noter. ne vem, v glavnem bomo menjali, za vsak slučaj, ko bo čas za to.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.408
113
eh ne vem no imel cliota 1.5 dci letnik 2003 od novega. Naklepal z njim 230000 km in nič menjaval ojničnih ležajev.
Tak da ne vem zakaj bi ležaje bolj pogosto kot olje menjaval.
Sem pa ležaje na zadnji koli menjaval.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne bodi pametna, ti je že bilo omenjeno. Tudi Citroeni so imeli lapsuse in ribanje zračno hlajenih boxerjev ker so narobe speljali hlajenje...
Ojnične ležaje, dvomasne vztrajnike in podobno so pa še pri katerm proizvajalcu menjali. Pa kakšna premium znamka se je tudi nategnila z vgradnjo PSA motorjev, če že govorimo o polizdelkih...
Point tega posta pa je verjetno kaj narediti oz. katera vozila to targetira. Tako da če nimaš kaj pametnega povedat ne zamudi priložnosti biti tiho.
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
jaz sem imel pa nemški četrt- izdelek, pri katerem sem ugotovil, da je imel moj 31 let star poni kolo boljšo verigo kot moj bmw, da o drugih "dragih" bučkah tega nemškega četrt-izdelka sploh ne govorim...

moj brat bi vam pa lahko napisal roman o še enem nemškem četrt-izdelku... kako se že po nemško reče laž? VW. laj je pa s passatom doživljal možakar, me je pa sram povedat, čeprav ga nikoli nisem imel...

pri teh "francoskih polizdelkih" mopedi vsaj delajo....
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Svak ima tistega problematičnega 1.5 74kw 2006. 250k km+, 1x narejen velik servis brez ojničnih, drugo še iz fabrke. Uvožen iz Italije 2007, tako da ima lahko še več km. Vredno nič, ko zariba gre na odpad.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Se dobro, da imam hondo bencinarja. Hec vceraj sem moral nekaj narociti na hondi zibert, v delavnici nikogar, zive duse. Dva serviserja zdolgocaseno kadita zunaj..sem mislil, da imajo zaprto. Pa niso. Pridem cez pol ure k citroenu na praprotno polico... avtomobile je imel parkirane ze ob cesti, ker na dvoriscu ni imel vec placa. Guzva kot v merkator centru primskovo v katerem sem bil opoldne.
smile-1.gif
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Saj lahko greš na samovo tudi ni neke gužve.

Kaj pa če bi dali na interkuler eno zavesico na sprednjo stran kot so imeli g2 in lade.