Polnilec akumulatorjev - kateri

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Ta komentar se je nanašal zgolj in samo na profesionalno uporabo
wink-1.gif
.
Sem potem napisal, da ga imam tudi jaz in sem ekstremno zadovoljen, ker mi čas polnjenja ni težava.

To, kar si ti napisal je čisto nekaj drugega kot pa, ko je avto na parkirišču med 50 ostalimi, zraven pa še po možnosti štukaš podaljške in tako naprej. Kot želite, jaz vas ne bom prepričeval, vsak ve, kaj je najbolje zanj.
cool-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Skrata, 7ko vzamem, povprečen accu bo nafilan v 24 urah aliu prej ?
vzameš 5-ko in bo povprečen akku (na nuli) napolnjen z normaln zagon v par urah. Do konca bo pa tam okoli en dan ja.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Mogoce je napisano dvoumno glede podaljška, namreč podaljšek je vklopljen v prostor ki je pod streho in je le odprtina za podaljšek, potem pa je v kosu 50m kabla, brez štukanja, tako da pride pod havbo VSE ( vtičnica 220V, polnilec, kleme, skratka edino kar se od zunaj vidi je to da gre 220V kabel pod motor). Nobenga štukanja podaljškov, kolutov, itd....

V tem primeru res ne vidim kaj bi lahko šlo narobe predvsem glede vode, saj se havba normalno zapre.


Več glav več ve.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
ja nima kaj bit. Če ti bo pa dež zmočil vse skupaj pod havbo je pa prazen aku najmanjši problem tistega avta
smile-1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.370
302
83
več glav več zelja

dejansko je petka od cteka top polnilec, sem oživil že veliko izredno slabih akujev, je pa trajalo kar precej časa
ta funkcija za obnovo RECONDITION je bila tudi razlog, da je zmagal med 10imi polnilci na testu v tujini, in to ne enkrat
ima pa CTEK tudi dražje range, gre pa za izredno dobre izdelke

akku sem testiral na obremenitvenem testu, elektronsko krmiljenem, ki stane 1600 eur in ga uporabljajo tudi tehniki v TAB v Mežici (ogromna zadeva, ima poleg elektronike dva ventilatorja za "grelna telesa")
za vsako sekundo ti pokaže padec napetosti na dve decimalki, do 15 sekund

2008 sem uporabljal tudi Midtronicsovo beštijo, na dvojne kable
služil je tudi kot backup pri branju ecujev, kjer ne sme priti do padca napetosti, npr pri kamionih
cena je bila cca 900 eur po spominu
Prodaja in zastopa jih GE d.o.o.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ravno čekiram alter in voila.. Super tema, imam podobno vprašanje ampak se mi ne splača odpirat nove teme, rajši vprašam tukaj.

Kaj kupiti za sezonski avtomobil kateri večino časa stoji.. Polnilec imam, bolj bi potreboval pametni vzdrževalec.. Ker če se baterija sprazne niti ni tak problem, nafilam in mora delat (optima yellow top), ampak tud optime so že šle rakom žvižgat veliko prezgodaj, imam možnost met priklopljeno 24/7, včasih avta ne vžgem tudi cel mesec, zato razmišljam v tej smeri..
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če je aku zanič, potem noben, Če je pa ok, pa vsi.
Tako meni pravi kmečka pamet...
grin1.gif


Aja, pa seveda odvisno od avta in njegove porabe. Če imaš kakšno S klaso s par 10 antenami in ostalimi zadevami, verjetno ne bo preživel 10 dni. Vsaj stara okrog letnik 2000 ni. Se spomnim, ker je kolega imel in če je avto dlje časa stal, so ga šli na 3 dni vžigat, da je aku malo k sebi prišel.
grin1.gif

Pri Yugotu bi pa verjetno kakšen mesec zdržalo ali pa še več.
grin1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.370
302
83
Citat:
Uporabnik Narodnjak pravi:
in kok akujev preživi potem vsaj 1 teden, če ga nafilate s tem polnilcem?

če je elektrolit slab in da se je na celicah naredil trd sloj, potem nobenega akuja ne moreš več oživiti
zadeva pač ni reverzibilna, na celicah imaš potem "beton" trd material

problem klasični polnilcev je, da moraš TOČNO vedeti, kaj delaš - drugače akku poškoduješ, večina ljudi ga "skuha" s trafo polnilcem (nabijejo tok in napetost previsoko)
beri: ni za navadne smrtnike
trik CTEK recond funkcije pa je ravno to, da polnilec sam preveri akumulator in ustrezno polni (tok in napetost)

Vemo, da če ima akku manj od 10, 11V, da je praktično garancija nična
se pa velikokrat zgodi, da sem imel akumulator z 8V in sem se kasneje z njim vozil še 6 mesecev, ko je potem dokončno umrl
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
Vemo, da če ima akku manj od 10, 11V, da je praktično garancija nična
se pa velikokrat zgodi, da sem imel akumulator z 8V in sem se kasneje z njim vozil še 6 mesecev, ko je potem dokončno umrl

No ja, ta podatek sam posebi ne pove praktično ničesar. Lahko izprazniš akumulator da ima 5V in ga nato takoj ustrezno napolniš in ne bo problemov. Lahko pa pustiš 3 mesece stati akumulator, ki ima 12,0V, in bo pokojni. Čas je ključen.
 

landcruiser

Fizikalc
19. sep 2007
282
30
28
Citat:
Uporabnik RoMeX pravi:
Kaj kupiti za sezonski avtomobil kateri večino časa stoji.. Polnilec imam, bolj bi potreboval pametni vzdrževalec.. Ker če se baterija sprazne niti ni tak problem, nafilam in mora delat (optima yellow top), ampak tud optime so že šle rakom žvižgat veliko prezgodaj, imam možnost met priklopljeno 24/7, včasih avta ne vžgem tudi cel mesec, zato razmišljam v tej smeri..

Jaz imam podobno situacijo in zato uporabljam dva CTEK polnilca (MXS 5 in MXS 5 tes& charge - avto ima dva akumulatorja). S tem da imam narejeno instalacijo, kot jo uporabljajo gasilci in podobne službe, tako da so polnilci v garaži na steni, avto pa je povezan preko magnetnih priklopov. CTEK ima funkcijo vzrdževalnega polnjenja, tako da sta polnilca priklopljena cel čas ko avto stoji.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
za občasno uporabo avto akumulatorjev. Za motor ali moped je pa 10A preveč
Vzami raje neko lidl/hofer varjanto če še najdeš kje Tam lahko vsaj tok nastavljaš in pa možnost za agm AGM
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Jaz imam 10 A C-teka. Imam tudi enega 5A iz Hoferja a se mi zdi da je umrl. C-tek poštima vse.

Ter še enega 50 let+ starega 10A, hard varianta - za zbujat mrtvake (ima še gumb 6V/12 V
evil.gif
).
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Pred 50 leti je blo še kar precej avtomobilov s šestvoltno napeljavo. Takrat je bil tak polnilec nujno potreben.
confused-1.gif


Resno me zanima nekaj z 10 ali več A polnilnega toka, za čim manjši strošek. En traktor se uporablja parkrat na leto in seveda se nihče ne spomni, da bi en dan prej priključil polnilec.