LED nadomestne žarnice

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Glede na ceno izgledajo original
wink-1.gif
.
Sem pa precej prepričan, da so off-road only. Povprašaj prodajalca.
Znanec je dal original Philips za kratke in meglenke. Zadeva dobesedno noro sveti, naredi skoraj dan.


Misliš, da bi šle skoz tehničnega?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
A ne obstaja LED ali pa xenon, ki bi imel podoben odtenek halogenkam?
Pač, da imaš LED noter, ampak še vedno rumenkasto svetlobo in da bolje sveti v primerjavi s halogenkami?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Vse obstaja, ampak če bo tehnični preglednik opravil svojo nalogo, bo videl, da so zunaj nameščeni ''balasti'' nekaj dodatnega.
So pa sedaj nekateri balasti tako majhni, da jih spraviš v žaromet.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se mi zdi, da pri lečah in če bi bila podobna barva halogenkam, sploh nebi preverjali.
Spet pa vprašanje, ali se potem to splača montirat - če je sploh smiselno, kar se svetilnosti tiče.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Se mi zdi, da pri lečah in če bi bila podobna barva halogenkam, sploh nebi preverjali.
Spet pa vprašanje, ali se potem to splača montirat - če je sploh smiselno, kar se svetilnosti tiče.

zakaj pa ne? saj leca samo odreze snop ...

je pa res da pobere tudi nekaj svetilnosti ...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Kaj pa če halogenko nadomestiš z Ledico? Čeprav itak je vsem cilj čimbolj bela in ta je tam okoli 4500. Ampak nekaj novih avtov ima prav modre led / xenon luči, te so definitivno nad 5k.
 

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
jaz mam ene ko mi jih je Ovca zrihtu...pa so že skoraj eno leto not in delajo top....boljše vidim ponoči kot pa s klasičnimi H7!
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Nadomestne LED praviloma nobene nimajo homologacije in posledično avto s takšimi žarnicami de-jure ni tehnično izpraven.

Pravno gledano tudi zamenjava notranjih žarnic avto naredi tehnično neizpraven. Avto branža je pač regulirana v nulo. Še radio mora imet cel kup ekstra certifikacije, da se ga sme vgraditi v vozilo.

Zamenjava zunanjih v praksi, pa praviloma v večini primerov spremeni avto v božično jelko. Pri sprednjih žarometih je sploh katastrofa.
In posledično, če policaj ni preveč tumast, pač pokaže svojo liziko in lahko avto pošlje na izredni tehnični pregled.

Avti, ki imajo tovarniško LED, pa itak noter nimajo teh "nadomestnih" žarnic. Temveč po naročilu za specifičen model narejene zadeve, ki so homologirane.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Saj to ni govora o aftermarket kitih ampak led sijalkah, ki imajo obliko klasičnih halogenk in jih tudi namestiš v nosilec za halogenke. S tem pridobiš na svetilnosti in izgledu.