Toyota rav4 prižgala lučki za motor in vsc

ambient

Pripravnik
9. mar 2011
159
0
16
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Kaj pa vem? Okol 10 l se vrti. Je pa opaženo neki cukanja in sumim, da je za lučke in cukanje kriv bencin (jebemubogapetrolu). Bomo videl kako bo naprej, ker naslednji bencin bo iz OMV.

Kaj vsi ostali, ki pa točimo na Petrolu imamo pa samo srečo, da nam ne cuka.....ali je mogoče samo s tvojim avtomobilom kaj narobe
smile-1.gif
))
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik ambient pravi:
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Kaj pa vem? Okol 10 l se vrti. Je pa opaženo neki cukanja in sumim, da je za lučke in cukanje kriv bencin (jebemubogapetrolu). Bomo videl kako bo naprej, ker naslednji bencin bo iz OMV.

Kaj vsi ostali, ki pa točimo na Petrolu imamo pa samo srečo, da nam ne cuka.....ali je mogoče samo s tvojim avtomobilom kaj narobe
smile-1.gif
))
Dec al tamkam že skoraj 20 let večinoma na Petroli. Čr hočem kje drugje, morem naredit 25+ kilometrov. Drugače pa ja, sem že pucal tank zaradi petrolove nafte in bencina. Poleg tega imam še enga brncinarja, ki pa nima težav. Še.
Zakaj sumim gorivo? Ker sem pred tem v LJ tankal polnega, dejansko je bil na hlapih in nobenih težav. Ta tank sem pa pri nas tankal in tudi praznega mel. Poleg tega se je prižgala lučka za VSC obenem. No in tudi en mehanik je od oka to rekel. Ker pa v gostilni ni imel testerja, nismo preverili.
Pa uoam tudi, da je gorivo, ker dela za za avto niso poceni.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Na diagnostiki mi je pokazalo desno spodaj: Heated Oxygen sensor (bank No1 sensor No2)
"Kavbojska" rešitev je za tak primer-postKat senzor (ko ne dobiš poceni enakovredne sonde ali dobiš pruh pri poskusu odšraufanja zapečene stvari na cevi) je taka kot sem prej navedel
evil.gif
(žarnico pol zaviješ v alu foil, da se ne vidi, da sveti, če odprejo haubo ali gledajo od spodaj)

Itak nima smisla v bistvu s tako sondo, da se segreje takoj (za razliko od taprve), ker katalizator dokler ne doseže sam nekje preko 200°C v bistvu sploh ne deluje (par km ziher!) ... Če ne gre drugače (ali predrago) probaj mojo rešitev
grims-1.gif
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Pozor, mogoče sem se zmotil : črne žice pri sondi so gretje ! (bele so signal) ... glih če bo kdo šel kdaj kavbojsko rešitev uporabljat
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Kot prvo - forum za motorna kolesa je malo nižje. Sam se na motorna kolesa ne spoznam veliko.

Kot drugo - vsi avtomobili v ZDA imajo O2 senzorje že več desetletij. Fakt.

Kot tretje - O2 senzor kot tak ni bil uveden za doseganje EURO norm. Fakt. Konec debate.

samo ostro
cheer.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Jo, sem takoj posumil katalizator. Na autodoc je ful đabe
cry12bpy.gif
Daj v drugo(tretjo )in malo se vozi z povišanimi vrtljaji (cca. 3/4 po obratomerju).
Katalizator ne crkne kar takoj razen, če si imel kakšno bližnje srečanje ali si kje nasedel.
Če imaš kodo avtoradia lahko tudi za kakšno urico izklopiš akumulator.
Predvidevam, da je ta OK saj zna povzročati "zanimive" težave
rolleyes-1.gif
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Dokler rožlja pomeni, da še ni odpadlo
aplauz.gif


Resno - malo steraj mašino, da pokuri saje. Morda bo bolje drugače pa si pokuril le kakšen liter goriva več in ne bo take škode kot če bi peljal "Janezu Kozolčarju" pogledat za "eno" pivo
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Po vsej verjetnosti rožlja termo zaščita podvozja (pleh nad katalizatorjem)....
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
kakšne saje? motor je bencin, lučka se je prižgala.
če mu rožlja v izpuhu pomeni, da se mu je sesul katalizator.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik Robert pravi:
Dokler rožlja pomeni, da še ni odpadlo
aplauz.gif


Resno - malo steraj mašino, da pokuri saje. Morda bo bolje drugače pa si pokuril le kakšen liter goriva več in ne bo take škode kot če bi peljal "Janezu Kozolčarju" pogledat za "eno" pivo
wink-1.gif

S prepucavanjem nisem nič naredil, le jest sem ji dal
grin1.gif
. Tiščal k bika na AC.

Pri dizelaših se je katalizator ven vzel in je bil mir. Tudi na tehničnem, preverjeno na večih avtih, kako je pri bencinarju to? Po sedajšnih izkušnjah ne gre čez.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:...Pa sem še P0420 dobil od auspuha
tongue-1.gif
http://www.p0420.com/
Se ti je snelo ali počilo satovje v katalizatorju zgleda najverjetneje in njegov senzor javlja napako ....
Če te toliko moti ropotanje pod določenimi obrati, pač zamenjaš katalizator s senzorjem vred, če se ga ne da odšraufat (zapečen).
Probaj najt na bolhi rabljeno zamenjavo, če je novo predrago, avto pa ne glih nov ...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Dej....pomer prej lambdo....da te ne bo pol nova lambda pršla za ceno katalizatorja
smile-1.gif