Dnevne led luči

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Ja zatemni-a ne piše v "zakonu", da se morajo ugasniti, ne zatemniti?
smile-1.gif
ne vem, če imajo razni klijoti ipd. funkcijo zatemnjevanja..kar veselo svetijo ponoči poleg žarometov.
Nimam pojma o kliotih in ne vem kaj še vse. Napisal sem ti kaj je v praksi in to tovarniško (gornji link prikazuje TOVARNIŠKO delovanje luči (nisem še nič potweekal pred tistim posnetkom)) in takšno delovanje ima ogromno avtomobilov. Dvomim pa, da proizvajalci tovarniško izdajajo vozila strankam v konfiguraciji, ki je v nasprotju s homologacijo in zakonom.
Lahko si pa ti vzameš čas in to temeljito raziščeš za nas.
cheer.gif

Zame je dovolj dokaza to kar sem napisal.

Če ti je pa ''zakon'' beseda Franceljna za šankom, mi je pa žal dveh minut, ki sem jih zabil za odgovor.
grin1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ne se razburjat- jaz bi rad samo na nek način razčistil videno na cestah, ti se mi pa zdiš še najbolj kompetenten za take stvari..
cool-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Ne se razburjat- jaz bi rad samo na nek način razčistil videno na cestah, ti se mi pa zdiš še najbolj kompetenten za take stvari..
cool-1.gif
Napisal sem ti tovarniško prakso in sem prepričan, da tako deluje tudi pri Cliu, če delajo DRL hkrati s kratkimi.
Probaj enkrat se postavit ponoči pred avto z LED DRL spredaj in naj bodo v načinu dnevnih luči, pa povej če boš lahko gledal noter
wink-1.gif
.
Čez dan gre, ker ni kontrasta, ponoči te pa nenormalno žge. Sem zadnjič imel eno prošnjo ravno za to, da bi DRL delale tudi zraven kratkih 100%, pa tega nisem skodiral. Oz. je stranka po obrazložitvi razumela, da zadeva ne bo v redu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za renoja lahko potrdim, da (odvisno od paketa) spredaj sploh nima pozicijskih luči, saj to delo prevzamejo LED DLR z zatemnitvijo.
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Tudi predlagane osram drl102, se ob prižigu kratkih luči 50% zatemnijo, ne ugasnejo.
Je to z našo zakonodajo?
 
Nazadnje urejeno: