Dnevne led luči

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Nisem našel podobne teme, če obstaja...
Ne poznam in ne najdem mojstra za montažo(strokovno- rabiš za homologacijo) vgradnjo dnevnih led luči na ford focus mk3. Avto nima dnevnih luči, tako da če je na avtomatski prižig luči- senzor, podnevi ne sveti nič. Sem mislil da kaj takega ne obstaja več, pa...
Ali mi lahko koga svetujete, mb konec
Hvala
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Če jih ročno prižgeš , gorijo tudi ko avto zapustiš. Če imaš na auto pa ne gori nič, le ko senzor zazna zatemnitev.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
V nastavitvah luči si pogledal, če jih ima za vključit? Ker skoraj dvomim, da tega nima, saj so v EU povsod obvezne.
https://owner.ford.com/how-tos...ning-lamps.html
In kolikor imam v spominu sem tole že parkrat vključil, ampak se sedaj ne spomnim ali so bili Focusi ali Mondei.
confused-1.gif


Drugače pa ti je tole lahko enostavna rešitev:
http://www.module-auto.ro/en/daytime-running-lights-drl
https://www.ebay.com/itm/DRL-R...%3D261323288396

Enostavna montaža. Edino tukaj boš imel le prednje dnevne luči, zadnje ti ne bodo svetile. No, tovarniško je itak isto.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik tonek pravi:
Nisem našel podobne teme, če obstaja...
Ne poznam in ne najdem mojstra za montažo(strokovno- rabiš za homologacijo) vgradnjo dnevnih led luči na ford focus mk3. Avto nima dnevnih luči, tako da če je na avtomatski prižig luči- senzor, podnevi ne sveti nič. Sem mislil da kaj takega ne obstaja več, pa...
Ali mi lahko koga svetujete, mb konec
Hvala

ker letnik maš?

pa a ti hočeš met LED luči ali da ti navadne dnevne luči skoz gorijo?
 

tonek

Pripravnik
3. dec 2011
210
0
16
Letnik 2012, rad bi se izognil stalnemu prižiganju luči, to je možno samo, če je stikalo na auto. Samo takrat senzor pri dnevni svetlobi ugasne luči, tako da se podnevi voziš brez luči.
Ledice bi vgradil za neko normalno ceno, samo če bi delovalo kot je treba(avtomatski preklop dnevne- pozicijske luči). Zgleda da je pri fordu tu nekaj zmešnjave, ne vem kako to drugi rešujejo. Te module smo vgrajevali v času yugotov, tako da sem mislil da tega več ni(10 let star peugeot partner, 5008 vse dela).
Amzs naj bi vgrajeval, samo po 10x klich v mb še niso dvignili slušalke.
Lp
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Avto Zalaznik, Kozarje, Ljubljana. Ta ti lahko vgradi dnevne LED točno na način kot ga želiš. Torej ko senzor izklopi glavne luči gorijo LED dnevne.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
To pomoje tudi sam lahko narediš
smile-1.gif
Ko se vklopijo recimo parkirne ali pa dnevne, ti izklopi LED in obratno. Jaz imam tako narejeno.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Edina logična razlaga je predpriprava za dnevne/led luči, ki pa niso montirane.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik tonek pravi:
Avto nima dnevnih luči, tako da če je na avtomatski prižig luči- senzor, podnevi ne sveti nič. Sem mislil da kaj takega ne obstaja več, pa...
Ali mi lahko koga svetujete, mb konec
Hvala

Naš službeni kombi ima isti sistem in meni je to šlo na "organ".
Senzor svetlobe je na sprednji šipi za ogledalom - se lepo vidi z zunanje strani.
Če imaš luči na auto, imaš kontakt in prekriješ senzor se luči vklopijo.
shocked-1.gif

Torej ga je treba prekriti po liniji najmanjšega odpora.
17758-icon_confused.gif

Jaz sem čez nalepil tri nalepke od firme (eno na drugo,..) in sedaj se luči avtomatično prižigajo s kontakt ključem
zmaga.gif

Razen če kakšen [cenzura] ne prestavi na "0"
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hec je v vezavi teh luči. Zadeva je dokaj enostavna. Recimo Scenic II je imel za nekatera tržišča isi sistem, ki se lahko omogoča preko UCHja. Dnevne na tak način so delovale b.p. Ne vežejo,se neposredno na obstoječo vezavo.
Samo če se ti ne zdi vsaj poklicati in preveriti pa tudi prav.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik tonek pravi:
Hvala za info, hec je, da senzor podnevi izklopi vse luči.

Ko vezes led luci, vezes na stalno napajanje. Boljse drazje led luci imajo rele, ki zaznajo oziroma se napeljava veze na glavne luci in ko se le ti vklopijo, ti izklopi led . Tako da senzor pustis normalno funkcionalno. Lahko pa imas tudi nonstop led luci prizgane, tudi ko se ti glavne luci vklopijo.

Pa stalno napajanje ne vezes direkt s kleme, da ne bo nonstop gorelo
smile-1.gif
Najboljse da pri nakupu led, gres k elektricarju ker je treba led homologirati. No vecina jih tega ne pocne, ker imajo poceni kitajce in pridejo problemi na tehnicnem, ko jim povejo da ni tehnicno brezhiben ali pa ce prej policija opravi svoje delo. Zanimivo da je vedno manj vozil z naknadno vgrajenimi led lucmi, lani jih je ogromno bilo. So si ze premislili ker so stroski 3x-4x visji ce je treba legalizirati. Pa da vspesno homologiras rabis potrdilo o strokovni vgradnji. Tako da ce sam mislis vezati, odpade, edino ce najdes znanca avtoelektricarja, da ti napise potrdilo in preveri vgradnjo.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Lahko pa imas tudi nonstop led luci prizgane, tudi ko se ti glavne luci vklopijo.
Ne smeš. Dnevne luči se ti morajo ob vključitvi kratkih ali zatemniti ali izključiti.
Kar je tudi logično, ker drugače dobesedno žgejo v oči nasproti vozečih.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ne vem no..marsikateremu novemu avtu gorijo poleg zarometov tudi led luci najrazlicnejsih oblik, da od busov in tovornjakov ne govorim.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Ne vem no..marsikateremu novemu avtu gorijo poleg zarometov tudi led luci najrazlicnejsih oblik, da od busov in tovornjakov ne govorim.

wink-1.gif

Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ne smeš. Dnevne luči se ti morajo ob vključitvi kratkih ali zatemniti ali izključiti.
Tukaj je recimo jasno vidna zatemnitev ob vklopu zasenečnih luči:
https://youtu.be/-xtVo6D2Qqc?t=44s
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In kot sem v eni podobni temi že pisal je ta dvojna funkcionalnost LED dnevnih luči pri nekaterih vozilih problem, da ne moreš vklopiti pozicijskih luči skupaj z dnevnimi, saj se le-te avtomatično zatemnijo in tako izgubijo funkcijo dnevnih luči. Primer P3008, R-Scenic 2014.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ja zatemni-a ne piše v "zakonu", da se morajo ugasniti, ne zatemniti?
smile-1.gif
ne vem, če imajo razni klijoti ipd. funkcijo zatemnjevanja..kar veselo svetijo ponoči poleg žarometov.