Mercedes W213 - izkusnje

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
zanima me ce ima kdo kaksne izkusnje z omenjenim mercedesom? Zanima me konkretno 220D - 194km masina.

So kake znane tezave - na kaj je potrebno piti pozoren? Kaj od opreme se svetuje kot "must"? Razen wide screen in multibeam?

Vsaka informacija je vec kot dobrodosla!
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Kupil sem sicer potem drug model Mercedesa, ampak sem pa E prevozil precej in to ravno z 220D motorjem.

"Must" pri Mercedesu je tak čuden in širok pojem, za vsakega pa je to kaj drugega. Zame osebno so bili must Alcantara sedeži namesto usnja, LED žarometi, Distronic Plus paket (varnostna in druga pomagala, radar,..) in še marsikaj drugega.

220D motor je čisto nov. Pravi problemi se bodo (žal) šele pokazali, če bodo. Ima ALU blok, kar je mogoče super, mogoče pa na dolgi rok ne. Glede vožnje je bil v E klasi suveren, dokaj uglajen in tih. Če ga primerjam z novim 250D, ki ga vozim sedaj (prejšnja generacija) je mogoče malo tišji ko je hladen, vleče pa slabše, samo je tu nekaj razlike tudi v konjih in konec koncev v avtu. Poraba bo verjetno še boljša kot moj 250D, pa že moj se meni osebno zdi zelo varčen za tip avta in težo, katero prevaža okoli.

Ko sem še razmišljal o Eju, bi bil 220D moja izbira motorja v njem. Motilo me je samo, da takrat še ni imel 4Matic opcije, ampak sedaj ima tudi to. Prijetna potovalna mašina, ni pa za podirat rekorde v pospeških.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Super, tudi mene zanima, sem pred nakupom in je tudi potencialni kandidat...

Napisi kej bi, pa ti najdem dobro ceno iz DE
wink-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Super, tudi mene zanima, sem pred nakupom in je tudi potencialni kandidat...

Napisi kej bi, pa ti najdem dobro ceno iz DE
wink-1.gif

Saj tukaj v SLO ne pride v poštev nakup, ko gledam te naše cene tega ranga avtomobilov in ko gledam mobile.de cene (ki tudi niso dobre) se sprašujem kdo je tukaj nor... ampak očitno je še vedno najbolj pomembno da je avto na "lagerju" in da zrihtaš leasing, cena očitno ni važna
smile-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Super, tudi mene zanima, sem pred nakupom in je tudi potencialni kandidat...

Napisi kej bi, pa ti najdem dobro ceno iz DE
wink-1.gif

Saj tukaj v SLO ne pride v poštev nakup, ko gledam te naše cene tega ranga avtomobilov in ko gledam mobile.de cene (ki tudi niso dobre) se sprašujem kdo je tukaj nor... ampak očitno je še vedno najbolj pomembno da je avto na "lagerju" in da zrihtaš leasing, cena očitno ni važna
smile-1.gif

Če kupuješ Mercedes moraš pač odpreti denarnico. In jo potem imeti odprto za vzdrževanje.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Daj ne nabijaj, bo šlo? Od nekdaj vozim ta rang vozil in od nekdaj jih uvažam iz tujine. Ne vem kaj si hotel povedati s to denarnico in vzrdževanjem, tukaj se trenutno pogovarjamo o čist drugih zadevah skratka o nabavni ceni vozila pri nas in v tujini, in če se tebi zdi kul da tukaj plačaš enak avtomobil 20% več kot gori pa ga daj. Ti nihče ne brani. Govorim nekaj čist drugega, če gori v Nemčiji trofiš to Eklaso za 30k moraš iti gor z dinarčki in odlistat (no če zaupaš tudi ne rabiš gor hodit, rabiš pa vseeno 30k), če pa ga prodaja tukaj prodajalec za 35 pa ti on lepo uredi leasing. Kot prvo ne rabiš nič sam gori urejat ter najpomembneje, ne rabiš "imeti" 30 komadov. Govorim o tem da očitno to odtehta to "lepo" razliko v ceni. Čeprav koliko sedaj malo primerjam znajo biti cene vsaj za E klaso pri nas še večje kot 20%...
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Vsekakor pa 30 flik v Nemčiji ni 30 flik tukaj. Pa če zanemariš stroke uvoza imaš tukaj še najmanj DMV in morebitni davek na luksuz, če gre pa preko firme pa še DDV. Lestvice so znane. In kolikor sem zastopil ti napeljuješ na goljufijo z DDV in DMV. Sam te bodi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
No EURO6 vozila v tem rangu do 2500ccm so večinoma obdavčena z 1% DMV, prav tako ni davka na luksuz tukaj. Skratka ena takšna E klasa te pride točno dodatno 300€ DMV-ja, 300€ prevoza in 100€ homologacije. Zato pa je pri nas že kar redkost videti ta novejša nekaj let stara vozila z 3.0 motorjem... jasno, 19% in gor DMV-ja vključno z davkom na luksuz...
 
Nazadnje urejeno:

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Daj ne nabijaj, bo šlo? Od nekdaj vozim ta rang vozil in od nekdaj jih uvažam iz tujine. Ne vem kaj si hotel povedati s to denarnico in vzrdževanjem, tukaj se trenutno pogovarjamo o čist drugih zadevah skratka o nabavni ceni vozila pri nas in v tujini, in če se tebi zdi kul da tukaj plačaš enak avtomobil 20% več kot gori pa ga daj. Ti nihče ne brani. Govorim nekaj čist drugega, če gori v Nemčiji trofiš to Eklaso za 30k moraš iti gor z dinarčki in odlistat (no če zaupaš tudi ne rabiš gor hodit, rabiš pa vseeno 30k), če pa ga prodaja tukaj prodajalec za 35 pa ti on lepo uredi leasing. Kot prvo ne rabiš nič sam gori urejat ter najpomembneje, ne rabiš "imeti" 30 komadov. Govorim o tem da očitno to odtehta to "lepo" razliko v ceni. Čeprav koliko sedaj malo primerjam znajo biti cene vsaj za E klaso pri nas še večje kot 20%...

Ja ampak ti nisi Mercedezova ciljna publika. Ciljna publika bo nov Mercedez kupila v salonu.
 

tratnjak

Fizikalc
10. maj 2009
1.020
32
48
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Ja ampak ti nisi Mercedezova ciljna publika. Ciljna publika bo nov Mercedez kupila v salonu.

ne bo cisto drzalo - zato tudi imajo program Junger Sterne, ki so zelo popularni, je pa res, da ni primarna publika.
Je pa to ze cisto off topic in je debata za posebno temo, ker bo miljon razlicnih mnenj :D
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Daj ne nabijaj, bo šlo? Od nekdaj vozim ta rang vozil in od nekdaj jih uvažam iz tujine. Ne vem kaj si hotel povedati s to denarnico in vzrdževanjem, tukaj se trenutno pogovarjamo o čist drugih zadevah skratka o nabavni ceni vozila pri nas in v tujini, in če se tebi zdi kul da tukaj plačaš enak avtomobil 20% več kot gori pa ga daj. Ti nihče ne brani. Govorim nekaj čist drugega, če gori v Nemčiji trofiš to Eklaso za 30k moraš iti gor z dinarčki in odlistat (no če zaupaš tudi ne rabiš gor hodit, rabiš pa vseeno 30k), če pa ga prodaja tukaj prodajalec za 35 pa ti on lepo uredi leasing. Kot prvo ne rabiš nič sam gori urejat ter najpomembneje, ne rabiš "imeti" 30 komadov. Govorim o tem da očitno to odtehta to "lepo" razliko v ceni. Čeprav koliko sedaj malo primerjam znajo biti cene vsaj za E klaso pri nas še večje kot 20%...

Ja ampak ti nisi Mercedezova ciljna publika. Ciljna publika bo nov Mercedez kupila v salonu.

A ti jemlješ kaj? A ga piješ za praznike? Zakaj se oglašaš če nimaš kaj pametnega povedat? Kaj ima veze Mercedes kot znamka z ceno rabljenih vozil v Sloveniji in Nemčiji?
confused-1.gif


In ja, vsekakor sem ciljna publika vsake znamke kajti največji biznis se začne komaj kasneje odvijati in to so rezervni deli... in ne mi zdaj zopet dalje pametovati o neoriginalnih rezervnih delih kajti tega je pri teh premium znamkah vedno manj ker bo slej kot prej potrebno vse kodirati...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ja pa jade. Kar je nad 130g/km je kar več. Recimo da realno pride tak voz vsaj s 3% DMVja, kar ti že pri 30k nanese skoraj jurja. Dvomim da uvažaš nova vozila z najnovejšimi motorji. Resno dvomim da je recimo en Volvo D3 drugače kot 220 CDI. Ker mu že teža ne dopušča nizkih emisiij.
Dvomim da pa t.i. Jahers wagen dobiš toliko ceneje... E klasa se začne spodobna pri 50k, 20 do 30% skonto na tak avto je pa še zmeraj med 35 in 40k. Je res da je praktično nov avto ugodno, ampak še zmeraj nad 30k (kot ti praviš). Starejši pa že niso emisijsko (DMV) ugodni, razno če je posredi goljufija z DMV.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Za cene ti bom jutri ko bom imel cas malo prilepil ker govoris malo na pamet (ti ne zamerim) jaz pa sem dejasko malo preiskal stvari in zal je tako... In malo se zopet motis s temi grami, E220 (195 PS) zapade v 1% rang enako A6 2.0 TDI 191 PS. Prav tako je verjetno pri BMWju v rangu 200 konjev EURO6, BMW zna imeti celo še kak gram manj...