Mercedes W213 - izkusnje

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Glede na video se mi pa ravno ne zdi takšna super huda razlika. Me pa zanima kako bo to čez nekaj let, vsi ti super senzorji in tipala, to bo veselica. In ja, ni treba poudarjat da to ni pomembno ker je avtomobil nov več kot 50k €. Seveda je pomembno, večina ljudi (pri nas v jugoslaviji) ne kupi novega temveč 5 let starega, no in takrat se ponavadi začne veselica
smile-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
Se strinjam pa se ne strinjam. Jbg, glede na to, da boš za novo E klaso dal v povprečju med 70 in 80 k, potem si želim izbire. Naj moja denarnica glasuje kaj ja in kaj ne. Pri E klasi je na voljo halgogeni žaromet serijsko, tukaj se strinjam s tabo, serijsko bi moral biti navadni LED ter za doplačilo multibeam. Tako imaš pa halogen serijsko, nadgradnja je navadni LED, potem še LED multibeam kot cherry on the top. Xenon je pa že passe, samo še redka nova vozila so na tej tehnologiji, Škoda iz glave pa verjetno še kdo, ampak, vseeno rajši vrhunski xenon kot pa low end LED.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Glede na video se mi pa ravno ne zdi takšna super huda razlika. Me pa zanima kako bo to čez nekaj let, vsi ti super senzorji in tipala, to bo veselica. In ja, ni treba poudarjat da to ni pomembno ker je avtomobil nov več kot 50k €. Seveda je pomembno, večina ljudi (pri nas v jugoslaviji) ne kupi novega temveč 5 let starega, no in takrat se ponavadi začne veselica
smile-1.gif

Je super huda razlika, verjetno je bolje v živo. Hja, verjetno moraš kot odrasla, opravilno sposobna oseba, prevzeti nekatera tveganja, ki pridejo z nakupom rabljenega vozila. Če verjameš
smile-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Tukaj se strinjam, boljše imeti top xenon, kot povprečen LED, xenon sistem je res zanesljiv in ugoden za vzdrževanje. Pa še nekaj, sem vozil nekaj vozil srednjega ranga z LED žarometi in sem bil razočaran... bi do določene mere rekel temu bolj modno-tehnološka muha. Drugače pa mislim da je zelo malo Eklass ki stanejo v povprečju blizu 80k€. Mislim da je vse bolj usmerjeno tam na okoli 60k€. Morda pa se motim. Da ima trenutna Eklasa še vedno halogen????? Zafrkavaš???
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
Se ne hecam, ca tri tedne nazaj sem dobil en predračun v vednost od prijatelja, ki se je pohvalil da je naročil novega e350d4m. Notri je bilo res ogromno opreme, Burmester, TV predvajalnik, podaljšan digitalni zaslon, boljši sedeži, usnje, panorama, led projekcija ob odpiranju vrat, platišča itd. Pa potem gledam kaj ima zaene žaromete, ker je to meni nekako dosti pomembno in vidim, da žarometi so pa halogeni z dnevnimi LED lučmi. No, sem ga poklical in se je sam za glavo držal, ker mu je prodajalec ponudil boga in pol, tega pa ni omenil. Šlo se mu je predvsem zaradi izgleda. Drugače ne bi vedel niti sam. Sva potem šla skupaj čez opremo in je potem še nekaj stvari dal stran, nekaj pa dodal. Zgleda je veliko ljudi takšnih, ko nima pojma kaj kupuje in niti ne razume kaj pomenijo oz nudijo tehnološke inovacije.

Pa naj se ta post bere kot izkušnja.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Fak, sram bodi prodajalca in sram bodi MB da v tem rangu sploh še nudi halogen. Nekaj let nazaj sem že bral da je xenon v A3 serijsko... no sedaj smo 2017...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
To se pa strinjam, halogen za e klaso je sramota. Ga pa dobiš praktično v vseh ostalih klasah A, B, C, E. Kakšen S, GLS in ostala eksotika verjetno že ima serijski LED ter multibeam za doplačilo.

Aja pa da ne bom delal komu kakšne krivice, prej omenjena e klasa je bila naročena v tujini.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.929
2.411
113
Mislim da se da videt A3 s halogenskimi zarometi. Mogoce je bil serijsko v drazjih razlicicah.
Da se pa E klasa dobi s halogenkami je pa res neverjetno. In da obstaja prodajalec, ki ne zna tega povedat je pa noro.
smile-1.gif
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
Sva gruntala potem in prišla do zaključka, da večino opreme, ki mu jo je ponudil je bila del kakšnega paketa. Multibeam pa ni v nobenem paketu, ampak je kot individualna opcija za ca 2500 evrov. Mu je pa brez problema prodal paket AMG zunanji in notranji plus AMG fletne za ca 8.000 evrov itd.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
Nekako bi rekel, da je "krivda" na obeh relacijah. Za moj okus avto ni samo velika feltna in napihnjena plastika okoli. Sem bolj pristaš asistenčnih sistemov in udobja.

Sam zgleda pa dobr u božje rovte, mu ne zamerim. Slike mi ne delajo.

 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Mislim da se da videt A3 s halogenskimi zarometi. Mogoce je bil serijsko v drazjih razlicicah.

Čist možno, sem član AMZS in dobim te njihove revije in se spomnim nekaj let nazaj da sem bral ko je bil v reviji predstavljena nova A3 da je bilo izrecno omenjeno da bo xenon serijsko v A3, LED za doplačilo. Je pa seveda možno, kako ne... No saj tudi kar se tiče halogena nič boljši ni Audi A6, tudi tam se tu in tam pojavijo halogenke, obupno izgleda. Kako pa je z FL modeli od 2015 naprej pa ne vem... čeprav gledam zdaj konfigurator in sem vzel najosnovejši A6 in je samo doplačilo 1.387,03 EUR za LED žaromete in 2.533,35 EUR doplačila za matrične LED žaromete... tako da očitno je serijsko xenon....
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.440
4.545
113
Kolikor je res bedno, da ima avto za toliko denarja halogenke, enako ne razumem ljudi, ki pljune 70k eur in se ne pozanima o vseh opcijah. Imaš online konfigurator, kjer lahko preveriš vse, primerjaš s svojo ponudbo, vprašaš na forumih, v salon, ni da ni.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
Ogromno ljudi nima časa za konfigurator ali pa se jim enostavno ne ljubi. Enostavno pride v salon in si zaželi Mercedesa, avtomatika, štirikolesni pogon, dosti konjev da potegne, ker zdaj jih imaš 250 in ne bi rad imel manj, aja pa da dobro zgleda. Pač mentaliteta, ki prevladuje. Rukneš AMG line, 20 col feltne, big screen tv pa si že na 3/4 poti mokrih sanj posameznikov.
grin1.gif


Midva sva verjetno takšna pa še marsikdo, da se seznam dodatne opreme nauči napamet.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
a je kdo pomislil da si kdo pač zaželi halogen namesto ksenon ali led??? en primer v katerem se mi zdi smiselno je zima, ko fejst sneži halogen enostavno stopi sneg in luči normalno svetijo dalje, pri ksenon vem da je to problem in je potrebno porabiti veliko količino vitreksa za vožnjo ob snežnem metežu....pri led bi rekel da ni nič kaj drugače glede na to da se naj nebi grele...al so že končno tudi to zrihtali?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
Verjetno ne, ker imam že kar nekaj izkušenj s takšnimi in drugačnimi žarometi in se ne bi nikoli odločil za halogenske žaromete, ker naj bi topile sneg v snežnem metežu. Pranje žarometov mi zadostuje. Pa vsak žaromet oddaja nekaj toplote, xenon in led.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.157
2.256
113
Citat:
Uporabnik boskosi pravi:
pri ksenon vem da je to problem in je potrebno porabiti veliko količino vitreksa za vožnjo ob snežnem metežu....

Res si me nasmejal s to izjavo
hysterical-1.gif
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.228
5.789
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Jasno, pri avtu za 50k in gor je res pomembno a ti na zimo požre za 5 ali 15€ vitreksa
bonk.gif

Izguba časa v tem cenovnem rangu je verjetno precej neprecenljiva. Mogoče pa ima 10l posodo za vitrex, da zdrži od rednega servisa do rednega servisa. Nimam pojma. A lastniki takšnih zadev sami dvignejo haubo pa točijo, ko ga zmanjka?
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.874
1.324
113
No, izjava je res malo bosa. Pa če jaz kaj vem, avto, ki ima pranje žarometov, ima povečano posodo za vitreks. Ca 5l se notri nalije.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
no pač, ljudje imajo različna stališča in različna mnenja, vsak ma pač svoj razlog in ne moremo bit tako ozkogledi kot fijakarski konj
wink-1.gif
....ne vem kaj je vam tu smešno...nekdo bo tudi vzel rajši avto z več KM da bo imel na avtocesti manj porabe, nekdo drug bo pa ravno zaradi manjše porabe vzel manjši motor.....pač 100 ludi, 100 čudi........pa btw 5L posoda za vitrex ni nič, že moj ma 6L pa nima ksenon, pa še 15 let je star.....tak da tistih 5L zdrži od ene do druge postaje na avtocesti če moreš nonstop uporabljat, kaj šele da bi si sam kdo ki ne zna niti haube odpret še dolil vitrex :D :D :D in ja, ne gre se za količino porabljenega vitreksa, gre se za to da ga je treba dolivat
 
Nazadnje urejeno: