Opel CORSA C 2006 - rjavina v motorju

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.430
113
Citat:
Uporabnik Nitroo pravi:
Avto nižjega cenovnega razreda (beri slabši materiali), 190 k km, iz območja kjer so zime dolge in ceste slane.... V bistvu je še dober... Tole pa po moje ne moreš popravit, razen z menjavo delov, kar se pa ne izplača... Vozi dokler gre..
Lahko greš pa vprašat na Krown... Baje požre rjo.. Imaš blizu..

Kje? Na internetu sem našel Godešič pri Škofji Loki. Si milsil to lokacijo?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
solna kislina +voda mešaj 1:1, našpricaj za nekaj minut in operi iz štrajfixom, bo vsa rja šla dol .... samo ne preveč po ECU spricat in podobno, da nebo potem tema "imam lepe vijake, motor cuka"
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.430
113
Sem danes malce očistil z žično krtačo in namazal s ferosanom. Mater, spodnje matice so prav požrte in ni šans, da jih kdo odšraufa. Jutri bom še našprical z WD40, potem pa pustim pri miru.
V preteklosti sem imel kar nekaj različnih avtomobilov in pri nobenem ni bilo take rjavine na vijakih. Avto sem kupil nov, ga redno servisiral, samo zadnja leta ga vozim zelo, zelo malo. Prepričan sem, da je za to rjo kriv slab material in šparanje Opla in ne moje zanemarjanje avtomobila. Nisem še videl ali slišal, da bi kdo mazal vijake v motorju, da ne bi rjaveli. Za koji kuratz, bi jih potem jaz.
Avto mi drugače dela vsa leta BP, saj sem bil z njim v Bolgariji, Turčiji, na Poljskem itd...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

čudno
žena imela corso c 9 let, avto garaže ni videl, 70 k km, ko si havbo odprl mašina ko nova...
škoda da nsem fotkal, ko je šla od bajte, letnik 2004, zlata

po moje ti ga je sol požrla
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Itaq
Tak je bil naš službeni transporter.
Tišanje po soljeni avtocesti in nikoli opran motor je terjal svoje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Material ni kriv, pač pa povsem tvoja nemarnost.

wp20150403009.jpg


smile-1.gif


res škoda da nimam mašine fotkane, ker še sam nisem verjel, ko je šla od hiše, sem mislil da bo posrednik vprašal, če je bila mašina oprana

ti pa prišepnem, dovolje je, da se samo enkrat pelješ po spomladanski slani cesti + deževje, da ti zadevo lepo zmeče po mašini...to je fantastično okolje + vlaga, da se razvije v kar se je pri tebi

letos me je prvič nekaj takega ujelo na motorju in po par dnevih so alu deli čudno "eloksirali", plus določeni vijaki, pred tem 4 leta nič...ne bi verjel, če ne bi sam videl
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.430
113
In kaj bi moral storiti? Vsako pomlad oprati motor?
Možno, da je to izključno zaradi tega, ker avto več ali manj stoji parkiran v odprti garaži Če bi se vozil, bi bil motor ogret in topel in bi se verjetno omenjena vlaga posušila, tako pa je kar je. Ne razumem pa, zakaj avto industrija ne uporablja nerjavne vijake. Saj ni tak strošek, mamu jim...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
malo napikaj smemringe in dihtung pokrova ventilov. Bo metalo okoli po motorju olje in si 100% brez rje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Fadil pravi:
In kaj bi moral storiti? Vsako pomlad oprati motor?
Možno, da je to izključno zaradi tega, ker avto več ali manj stoji parkiran v odprti garaži Če bi se vozil, bi bil motor ogret in topel in bi se verjetno omenjena vlaga posušila, tako pa je kar je. Ne razumem pa, zakaj avto industrija ne uporablja nerjavne vijake. Saj ni tak strošek, mamu jim...

če si vozil po taki soli, potem oprati v avtopralnici podvozje in še kaj, ti že sam veš po kakem si vozil
kaj takega nisem še videl niti na drugih starih avtomobilih, ki so nonstop parkirani zunaj
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.843
113
pri taščici
Vcasij je bolje imeti.malo.mastno kot pa rjavo
wink-1.gif

Kater motor je tole? Moj dti v Merivi 04 letnik z 220kkm ne zgleda takole.slabo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.926
4.981
113
Moja 12 let stara rjavica je bila večino časa pod milim nebom parkirana, pa na motorju ni pike rje. Kaj ste delali z tem avtom? Ok, da je zadnja prema pa peste rjave, je nekako logično skoraj pri vseh avtih, ampak motor?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Moja 12 let stara rjavica je bila večino časa pod milim nebom parkirana, pa na motorju ni pike rje. Kaj ste delali z tem avtom? Ok, da je zadnja prema pa peste rjave, je nekako logično skoraj pri vseh avtih, ampak motor?

IZI

na lepo posoljeni avtocesti pri sončku ko se vse lepo tali se enemu pripopaš na rit pa ti lepo slano vodo po celem motoru not nažge.
cheer.gif


Če avto po mestu uporabljaš ne prši tako daleč da bi ti motor nafilalo.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.430
113
Motor je 1.2 in avto je na zunaj še vedno lep. Nikjer nobene rje. Ko bo lepo vreme, ga operem in prilepim kakšno sliko.
Videl sem, da je Ferosan kar opravil svoje delo, saj se je rja precej topila, vendar so spodnji vijaki in matice po mojem uničeni.
Danes sem vijake še našprical s Fuchs-ovim sprayem proti koroziji in umazaniji itd...Sedaj bom pustil da se zadeva posuši. Naslednje poletje pa bom zadevo ponovil. Zaradi slabega vremena in vlage se nič ne suši.
Vseeno sem prepričan da je glavni krivec slab material vijakov. Možno da je bila samo kakšna slaba serija vijakov in zateznih objemk, in sem slučajno bil jaz tisti, ki je dobil kuratz od serije Opel Corse C.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

pri tebi ne gre za površinsko, nekatere vijake ti je požrlo
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.899
5.458
113
Ferosan sicer naredi neko prevleko....ki pa ni nekaj obstojna ravno.....treba jih bo še pobarvat....

Priporočam rdečo da bo bolj letelo
hysterical-1.gif
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.630
6.430
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ferosan sicer naredi neko prevleko....ki pa ni nekaj obstojna ravno.....treba jih bo še pobarvat....

Priporočam rdečo da bo bolj letelo
hysterical-1.gif

A ti je to ata povedal?
Drži se ti raje mopedov in kosilnic...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.899
5.458
113
Ne boš verjel z ferosanom sem se pa kar sam igral...oksid ki ga naredi je sicer bolje obstojen kot železov oksid (rja) ni pa to to...
wink-1.gif