Izbira zimske pnevmatike

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
dimenzija, kjer ne bo večjih odstopanj
moj glas gre za NOKIAN in CONTI
 

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Sem se že odločil za Nokian.

Ima kdo izkušnje s servisnimi delavnicami Vianor? Pišejo, da so konkurenčni. Kolikšna je pri njih konkurenčna cena premontaže+centriranja za 15-colsko pnevmatiko? :)
Akcija
 
Nazadnje urejeno:

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Naročil pri Bartogu. Ugodna cena, pa naj bi jih lahko prevzel že jutri. (Upam ...)
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.136
54
48
Osrednja Slovenija
No ja, kar je je. Verjetno boš zadovoljen, ampak po treh sezonah bi bil s Continentalkami bolj. Vsaj take izkušnje imam sam, da se conti precej manj "stara", nokian pa med naštetime verjetno še najbolj. Če jih znucaš v dveh sezonah je pa to brezpredmetno.
 

ant

Pripravnik
Pri mojih continentalkah ts850 dot 2013 se šele sedaj po 4 zimah in vožnji čez celo poletje opazi slabši oprijem. Zadnjo zimo so bile še v redu in zgleda da jih je vožnja čez poletje uničila. Letos še počakam na teste potem pa nekaj izberem.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Jaz sem danes nabavil Pirelli Winter Sotozero.

Kako se obnesejo...javim
wink-1.gif
(upam da se).
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
no fino, bomo naredili Alter meet na Ljubelju - seveda ob močnem sneženju :D
pijačo častim jaz
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citat:
Uporabnik Samojed pravi:
No ja, kar je je. Verjetno boš zadovoljen, ampak po treh sezonah bi bil s Continentalkami bolj. Vsaj take izkušnje imam sam, da se conti precej manj "stara", nokian pa med naštetime verjetno še najbolj. Če jih znucaš v dveh sezonah je pa to brezpredmetno.
Zanimiv, vidiš, sam sem na Nokiankah ravno zato, ker je čez celo življensko dobo spodobna. Res pa je, da je verjetno Conti boljša, kaj pa vem.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Jaz sem danes nabavil Pirelli Winter Sotozero.

Kako se obnesejo...javim
wink-1.gif
(upam da se).

sam imam Pirelli Cinturato Winter. preteklo zimo je bila vrhunska. mokra cesta, super, drži lepo, sneg pa tudi zelo lepo gazi, ko sem šel v Kitzbuehl sem šel v sneženju čez Pass Thurn, brez enega problema. dimenzija 195 65 15. (Toyota Prius).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.131
2.256
113
Ali po domače kot večina renomiranih pnevmatik, prvo sezono
smile-1.gif
Boš videl kako bo drugo in tretjo sezono. Sam se nekako načeloma držim pravila menjave zimskih pnevmatik na 3 sezone izredno morda da jo še guram 4. sezono ampak prej ne kot ja.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
je kdo tu lastnik eskimo HP? Do zdaj še nisem mel drugega kot Dunlop Wintersport. Trenutne so že 6 al 7 let stare in bo treba menjat pa malo razmišljam da bi pokno gor eskimote. Avto nevem če nardi 3000km čez zimo.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
no fino, bomo naredili Alter meet na Ljubelju - seveda ob močnem sneženju :D
pijačo častim jaz

Spodaj ali zgoraj?
evil.gif

se bo potrebno potrudit do platoja - za najbolj zagrete pa še peš do koče na starem Ljubelju
evil.gif

edini pogoj je, da od TGTja naprej smo prvi, pred plugom
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.265
117
63
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
no fino, bomo naredili Alter meet na Ljubelju - seveda ob močnem sneženju :D
pijačo častim jaz

Spodaj ali zgoraj?
evil.gif

se bo potrebno potrudit do platoja - za najbolj zagrete pa še peš do koče na starem Ljubelju
evil.gif

edini pogoj je, da od TGTja naprej smo prvi, pred plugom

A 4motion velja
smile-1.gif
?

Jernej
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
seveda velja, lahko prideš tudi z Unimogom
v "pravem" sneženju bodo na vrhu samo 4x4 in kak manjši avtek ala twingo, getz z novimi zimskimi "tabularji" :D