R Scenic vžig pri nizkih temperaturah

ant

Pripravnik
Čao.

A bi mogoče kdo vedel kaj bi lahko bilo narobe?

R Scenic l. 2005 1,5 dci 106KM

Problem se pojavi pri hladnem vžigu pri nizkih temperaturah.
Štarter je menda za zamenjat, ampak vseeno zavergla, ampak s težavo vžge ali noče vžgat. Po ponovnem vžigu ponavadi v drugo uspe, takrat pa zelo pokadi. Če motor ugasnem in poskusim ponovno pa starta brez problema.

Zadnjič je serviser gledal računalnik in je bila napaka na grelnih svečkah, čeprav so bile menjane kake 3 leta nazaj. Že odkar sem ga kupil (2014) v bistvu bolj težko vžge v hladnem, lani pa je bilo že na meji.

Sedaj bom najprej zamenjal štarter, ampak me skrbi, da bo še vedno problem. Če zamenjam še vse grelne svečke pa še vedno ne bo v redu, kaj bi lahko še bil problem?

lp
 

ant

Pripravnik
Saj pravim, da sem pred leti menjal vse grelne svečke pa je bilo podobno stanje, mogoče malo bolje.

Iščem tudi ostale možne vzroke.

Ziher pa se bo zamenjal štarter in pregledalo svečke ponovno. Pa ne zdržijo dlje kot par let?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Lahko je problem na modulu grelnih svečk, ne na svečkah (pišem teoretično, ker ne vem točno za 1.5dci, kako ima zadeve urejene).
Ne menjuj brez veze, naj ti kvaliteten mehanik postavi pravilno diagnozo in tisto zamenjaj.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
12v direkt iz akumulatorja n kontakt od svečke. Če se zaiskri dela, če ne je hin. Če vse 4 iskrijo ampak vseeno javlja napako imaš nekje na kblih problem ali pa na modulu.

To da so bile svečke menjane 3 leta nazaj ne pomeni nič. Lahko sta že dve hin.
 

ant

Pripravnik
Starter je ziher fuč. Vžig je slabši že pod 10 stopinjami. Pod nulo pa groza
smile-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
In to ima vezo samo s štarterjem?
To kar si sedaj napisal me bolj na grelne svečke in ostalo navezuje, ne pa na štarter. Ali pa aku slab.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Na zafiri je bil slab štarter in po menjavi težav s slabim vžigom ni. Po zvoku sodeč se mi je zdelo, da stari vrti motor normalno hitro. Vendar se je obrabilo ohišje, kjer se vrti konec osi in motor ni dosegel dovolj hitro pravih obratov za vžig.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Ok, bom še zadnjič napisal: po moji logiki bi avto enako slabo vžigal pri različnih temperaturah, če bi bil štarter kriv.
To, kar si ti napisal (izredno slabo pod 0 in slabše pod 10 stopinj) meni napeljuje, da imaš težavo z grelnimi svečkami ali kablom ali modulom za grelne svečke. Namreč, ko sem imel sam 2 grelni svečki hin, so bili simptomi IDENTIČNI. Avto mi je celo pri -5 stopinjah BREZ grelnih svečk (pozabil prikopit kable ob menjavi, lool) z nekaj kurblanja vžgal z oblakom modrega dima zadaj.
Držim pesti, da boš zadevo čim ceneje rešil, javi, kaj je bilo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
daj zaj pa nekaj razloži. Napako maš na grelnih, to ti računalnik pokaže ti pa menjaš štarter???
WTF. Najprej zrihtaj, da ni nnapak potem pa vse ostalo.
 

ant

Pripravnik
Ma štarter je bil že v osnovi zanič, ker so mi različni serviserji že dve leti govorili: "Ej štarter bo pa treba menjat veš, se sliši, da je pri koncu."

Jaz sem jih pa itak čukasto gledal, kako to oni slišijo, pa čeprav je bilo poletje in je bil vžig v nulo npr.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.291
3.401
113
Probaj še kakšen aditiv. Antigripante ali kaj podobnega pomoje bo polj vžigal ko ruska mina.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kako je bil starter zanic, ce ti pa zdaj isto ne vziga? Logika pa taka..najprej bi preveril gr. svecke, pol pa naprej..
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.867
5.128
113
Citat:
Uporabnik ant pravi:
ker so mi različni serviserji že dve leti govorili:

ko je štarter slišno proti koncu je hitro konec, ne pa da še dve leti avto vžiga
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Tudi meni racunalnik na dci kaze napako sveck. Koliko lahko racunam da me pride menjava, glede na to da vidim da to "kar menjate"? Lahko to sam kako pomerim preden dam mehaniku in mi zraven se kaj za zraven proda? (Brez da podiram karkoli, se da z instrumentom karkoli pomerit?)