dvigalka-krokodil

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Stara me počasi ampak vzrtrajno zapušča. Rabim nekaj za doma za gume menjavat in podobne bedarije.
Ima kdo od vas kaj od lincosa? Ene par modelov je zanimivih. Je uporabo ali je kitajsko sranje, ki ni vredno nakupa?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Najcenejši = neuporabn oziroma pogojno uporabn.
interdiskont ma pa isto ceno +- 20€ kot lincos. S tem, da imajo samo eno ki mi ni najbolj všeč.

gledal sem nekaj takega:
http://www.lincos.si/talne-dvigalke/low-profile-floor-jack-twin-pistons-2-5t-t830026
http://www.lincos.si/talne-dvigalke/allithato-magassagu-krokodil-emelo-2-3t-t830027

To da je kitajska roba vem, zato pa vprašam če ima kdo izkušnje. Nekak nebi rad da ne držvi in počasi spušča in podobno. Kot z zdajšnjim sranjem. Za wurth se mi pa tudi ne daje 460€.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
mmeni ena iz metroja služi že 15 let. ampak nebi rad mel še ene ki mi samo služi. Zdaj hočem nekaj malo dalšega, z dolgim ročajem in podobne finte.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Kaj pa osnovni model za uporabo 2x na leto? Po 2 sezonah se že povrne investicija? Ali ne bo zdržala niti dveh?
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
lahko ga maš tudi večkrat letno uporabo če se sprijazniš z določenimi omejitvami.
So bolj počasne za dvignit, malo majn stabilne. Faj je če je v nulo gladka podlaga. Nesmeš met prenizkega avta, nesmeš met SUV-ja. V bistvu nič resnega in če nimaš pojma zakaj sploh rabiš "boljšo" ti bo tudi navadna opravila delo zadovoljivo.

Jaz sem pa kr naročil T830027 in bomo vidli kako bo
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Za menjavo gum na treh vozilih ("SUV" + enoprostorec + mali jajček) 2x letno mi je osnovni iz interdiskonta več kot dovolj.

edit: podlaga ni niti približno, kaj šele v nulo ravna.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Bi moralo bit OK od Lincosa, sem dobil solidne ocene od mehanikov in sem naročil nekaj robe, ki je pa še nisem prejel.

Je kolega mehanik, ki hodi okoli videl že nekaj te robe kot glavno orodje (vožičke) v delavnicah. Glede na to da je unior vožiček kot ga uporablja 1800€ tukaj pa 600 skoraj identičen...

Vožička doma nikakor ne rabim, sem pa želel kupit malo bolj profi torxe ipd. najpogostejšo robo za avte šraufat pa sem se premislil in tukaj vzel vse skup.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Če si pametn orodje za uporablat se ne kupuje poceni. Drugo je če maš zbirko za gledat in ne uporablat. Ker prasico zlomiš ali pa začučeš imbus ali podobno ravno takrat ko je najmajn treba. Še kvalitetno orodje se lama, kaj šele to. To kaj so tote Maka Tools račne in nastavki je pol kurca vredno. Taka kitajska tamala račna zdrži max 14 dni v delavnici. Recimo Wurth zebra je že dve leti dnevne uporabe, seveda večkrat tudi zlorabljena, še vedno dela kot nova. In tisti mehanik ki si kupuje poceni orodje sam sebe jeb* v glavo.
Mam en tak Maka Tools voziček za doma (podobno temu, malo drugačna vsebina http://www.lincos.si/vozicki-z-orodjem/tool-cabinet-with-tools-270pcs-dk-1001) če ga nebi dobil za 250€ polnega ni šanse, da to kupim z svojim dnarom (sploh pa ne zdaj ko vem) Hodijo angleži z kombiji in prodajajo to. Pa ti začne z 1200 da je super cena itd pa ponavadi prideš na nekje 700€. In ko sem jih mel enkrat pun [cenzura] sn mu sprve reko 250€ ti dam al pa adijo. Je ded handlal kak je že 800 dobra cena itd. Jaz pa 250€ ali pa adijo. Pa ded kak je 250€ beer money pa tako. No na koncu se je "omehčal" pa ga dal za 250€. Te veš, da dobijo to za 50 max 100€. Če ne druga je vsaj voziček dokaj ok ampak še vseeno daleč od tega, da bi bil identičen uniorju. Je tole dosti majn stabilno. Recimo na ta voziček nevem če bi upal položit kak motor.
No nima veze. Pač če misliš met orodje za uporabo ne šparaj in kupi najboljše kar si lahko privoščiš. Če si trenutno nemoreš pa počakaj, da si boš lahko. Ti bo dosti živcev prišparalo na dolgi rok. Mene je že izučilo in sploh ne gledam več tega. Konec koncev te pa en komplet vlke in male račne z nastavki tudi ne vdari tolko po žepu v šrtartu za en komplet 100€ več kot za poceni komplet.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Se strinjam. Jaz postopoma kupujem, ko kaj rabim, pa takrat probam seči do čim boljšega.
In to, da te zje... ravno takrat ko rabiš najbolj je tudi čista resnica. Saj je jajc dat za domačo uporabo 20 eur za en ključ od Uniorja, ko so kitajci komplet za 10, ampak ko enkrat zlomiš ključ ali "požreš" matico s tistim sranjem, potem vidiš kje si.
Papagajke so me tudi "bolele" ob nakupu za 70 eur, samo ko to uporabljaš, vidiš zakaj so 70 eur in ne 5...

Po drugi strani pa sedaj malo bolj pazim na orodje, tisto kitajsko sem stalno nekaj izgubljal
smile-1.gif
.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja ma to bom mel doma, kadar kaj kokretnega delam je to drugje na hudih dvigalih in uniorjevih vožičkih. Se mi pa tudi ti ne zdijo baš nekaj, sploh vožiček sam ni nič boljši kot kitajc.

Uniorja se pa tudi polno polomi, mamo še beto en voziček pa še nekaj. Študira se za naslednji nakup kaj takega z doživljensko garancijo, da polomljeno samo menjaš in bi se razlika v ceni do Uniorja tako pokrila za še višji range orodja.

Če se mi bodo pa tukaj lomili bom pa pač po kosih kupoval profi notri ko bom menjal.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Danes je pripšla dvigalka. Malo me je rpesenetla velikost. Na meter nisem pričakoval tako velike.
23833374.jpg
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
3T na SUV poziciji in 2 toni na nizki poziciji.
Nekje 9cm je najnižje. Dvigne pa na polovici že višje kot tista poceni na max še varni višini. Do konca nisem nikli upal, ker ni delovalo več stabilno, Se je že malo na stran zvijalo.

je pa bolj ali majn enaka tej https://www.youtube.com/watch?v=1cCgLkOqZFo
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Če se bo še kdo odločal, kaj kupit. Tu je ena primerjava med dvigako za 25€ in pa to večjo.
Ta za 20€ je raztegnjena na max možno višino. Obremenjena je prišla na mogoče 80% tega in je bila že po mojem okusu nevarno nestabilna. Definitivno je pa bilo dovolj za menjat gume. Sicer na določenih avtih glih za 1cm lufta.
Tavelika je nekje na 60% možne višine na sliki. Kasneje sem jo še dvignil in je bilo vse stabilno.
Moje mnenje. Če imaš prostor ja, če ga nimaš vzami kaj malenkost manjšega. Tiste za 20€ niti ne glej. Upam, da bo služla vsaj tako dolgo kot stara.



 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
Če ti višina dviga ni ovira bo to to. Stara iz obija si predstavlam da je tista za 20€?
Glede na mere bo tale dosti bolj konkretna.