Opozorilo za možnost "zabasanja" DPF filtra

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Sodelavec je nabavil Scenica iz Francije. Prvo kar je moral menjat je bil filter trdih delcev. Najprej lučka, potem mu je ta znalec, ki mu ga je uvozil, dal luknjat filter
grin1.gif
na koncu ni bilo drugega kot odkartat jurja in zamenjat zadevo. Zdaj ima mir.
Ne vem pa koliko mu je magija kazala (nekih 120 bi rekel).
wink-1.gif
.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Zgleda se večina francozov zamaši ja....
cool-1.gif


Mi je pa ta serviser pri katerem sem bil včeraj rekel da tudi če bo treba menjat FAP da pride nov 200€ in da ni več tok drago kot je bilo....
Upam da ma prav on in ne ti....
evil.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Za te "ljudske" avte ti filtri niso pretirano dragi,(če je samo filter) ,maš pa tudi izjeme, ki so presneto drage..v glavnem, nepotreben strošek na račun "ekologije"
rolleyes-1.gif
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Kaj bi jest napravil v takem primeru ...
redface-1.gif


Vlil bi v gorivo 1 promil čistega acetona (10ml na 10l goriva v rezervoarju - Mer*ur)...
rolleyes-1.gif

Naslednje - namesto zracnega filtra, bi montiral res fixno DVE plasti onega filtra za kuh.nape (tako, da ne bi slučajno potegnilo v sesalni kolektor! - na sprednjem in zadnjem delu namesto filtra). Bo mašina dobila več zraka v motor brez večjega upora, a bo preprečilo vstop "smetem" ..
rolleyes-1.gif


Malce bi se "provozil" naokoli (par deset km v višjih obratih).
smirk-1.gif

Pogledal bi nato v knjižici katere so varovalke za ECU in jih vrgel ven (jih je več!) in jih čez eno uro najmanj dal nazaj in se spet malce "provozao", ko bi se mašina pošteno shladila prej ...
wink-1.gif


Lučkica bi morala se ugasnit, če bi se potem sploh prižgala naslednjič ...
evil.gif


Poskusit ni greh, še vedno greš lahko kasneje na tester/k mehaniku; v zadnji sili celo menjat oni filter/senzor na izpušnem sistemu ...
Se utegne zgodit, da se bo tako zadeva sama uredila ...
grims-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Ok če še nekako razumem poanto z acetonom... Pa ostalih 2h ne
smile-1.gif


Kao da bi z več flowa dosegel več oksidacije v DPFju...dvomim...

Za reset ECUja pa tud ne rabiš varovalk vn metat je dost da odklopiš accu in stisneš štop da luči pokurijo štrom...

A aceton pa ne bo škodoval šobam ki so plastične pa napeljavi
sprasujem se.gif
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Kaki problemi ..... moj avto dizel 3.0 je treba samo sem pa tja natišati, samo to pomeni ogret totalno peljati v visokih obratih vsaj 15 minut od 4800 rpm do 5500 rpm, (maksimalni obrati pred blokado) in tako zanihaš in pohodiš gas ene 10 x in dobesedno razpihaš saje in skuriš garež po sistemu, sam rešujem tako, imam pa svoj BT računalnik Carly , s katerim lahko tudi nasilno sprožim regeneracijo in pred vsem vidim, saje DPF ja . Naj bi pa ti sistemi vsaj v premium vozilih zdržali če vse deluje krepko čez 300 t km realnih ......
 
Nazadnje urejeno:

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Citat:
Uporabnik matofill pravi:
imam pa svoj BT računalnik Carly , s katerim lahko tudi nasilno sprožim regeneracijo

Se kaj pozna na plehu, ko mu jih naložiš?
grin1.gif
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:...Kao da bi z več flowa dosegel več oksidacije v DPFju...dvomim...
Za reset ECUja pa tud ne rabiš varovalk vn metat je dost da odklopiš accu in stisneš štop da luči pokurijo štrom...A aceton pa ne bo škodoval šobam ki so plastične pa napeljavi
sprasujem se.gif
Ne bo nič škodlo, jest se furam že leta z dodatkom acetona (+malce dvotaktola+malce White Spirit-a za zacimbo = moj "OPA" aditiv) ... sicer na bencincu, ma je isto z dizelaši ...
evil.gif

Več zraka pomeni tudi vecji pritisk na izhodu iz auspuha-bolje porine ostanke svinjarije iz izp.sistema/katalizatorja/DPF-ja ven.... pa občasno gas do daske in max obrati ...
redface-1.gif

Kar se tiče odklapljanja aku-ja pa tako - to ti lahko "zaklene/onesposobi avtoradio" ali najmanj zbriše nastavitve zvoka/postaj
stupid-1.gif


Ps.: Sem pred dobrim mesecem imel brdo električnih težav odjednom z mojo "kanto" (parkrat na random skoraj ostal na cesti in se jedva privlekel domov), ki sem jih v nekaj dnevih uspešno rešil (WD-40 rješava sve vaše probleme = zalit celo SLO z njim in bomo raj na zemlji
hysterical-1.gif
...
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Lol, darlev ne upostevaj nasvetov zgornega mojstra, ker nimas Zastave 101
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Zaenkrat ne bom upošteval....
smile-1.gif


Evo danes so ga priklopili na računalnik.

Pokazal 3 napake (mal bom po domače napisal):

- premalo tekocine "adblue" oziroma te tekocine ki so za francoze...
- potem neka napaka za "pumpo" za to tekocino (serviser pravi da je lahko razlog za to napako premalo tekocine)
- pa še nek injektor na 3 cilindru (še vedno dela vendar je nekaj narobe - to mi krije "garancija")....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
torej je tekočino treba dolit oziroma mehur menjat.
Avto ima okoli 150 tisoč kilometrov če gledamo neko povprečje kdaj se to zgodi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Saj verjetno ti javi da je premalo AdBlu.ja in da ga dotankaj?

Prejsnji oastnik je zgleda ignoriral to..zdaj imas ti verjetno pumpo fuc pa po moznosti ze unicen katalizator. Je pa oni prisparal 20 eur. Jeeej, ekologija rulz.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Adblue ne moreš doliti pri Piccassu. Moraš kar lepo novo original vrečko kupit za 160 EUR. So nekateri probavali doliti in jim je porabilo na novo nalito tekočino v nekaj mesecih
frown-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Se da dolit. Celo original dobiš set a dolivanje. Maš pa različne verzije tega sranja.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
"Zj.bal" je financni plan meni ja ki nisem lovilec majhne porabe...
smirk-1.gif
Vozi se na relacije in vozil sem tako da je redko kdaj obratomer padel pod 1700rpm. Tudi porabo imam po BCju okoli 6l kar ni malo se mi zdi... Vozim ga recimo tako kot je normalna voznja nekega bencinca.
Glede dolitja tekocine ni bilo nobenega opozorila samo to da je moznost zabasanja filtra.