Disel ugasne med voznjo

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Če snameš tisto famozno cev, ni boosta, pa še marsičesa ne. Tudi realnega podatka o pretoku zraka v motor. Predvidevam da ECU iz razpoložljivih podatkov nekaj na uč nameša da stvar laufa. Pri tem ga odprt/zaprt EGR čisto nič ne briga, ker je že itak vse odprto.
V običajnih razmerah ga pa odprt EGR heca, ker je izmerjen pretok zraka drugačen kot je v resnici (ampak je meritev upoštevana), posledično je vbrizg kot kaže tako zelo faljen, da motor ugasne.
Ne vem če je točno tako - sklepam iz tistega kar vem.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
tlačna cev, boost cev, cev, ki gre s turbine preko kolobocij na sesalni kolektor
snameš na sesalnem kolektorju
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.674
6.232
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Imaš visokotlačni sistem cevi za gorivo. Začne se pri cca. 300barih v prostem teku. Tega najbrž za test ne boš snel, oz. kar daj pa prosim posnemi in deli z nami, ker to bi pa res rad videl.
Potem imaš podtlačni sistem (vakuum) za recimo krmiljenje turbine in EGR (ni pa nujno, lahko je tudi direktni elektromotor, ki premika omenjena dva).
In imaš še famozni tlačni sistem. Le kaj bi to bilo? In kaj dobiš če ta sistem odpreš in ga spraviš na atmosferski tlak?
Zdaj pa ne vem, a sem jaz blesav ali kdo drug? kaj si hotel povedati s svojim sestavkom drugega, kot sem pa jaz omenil zgoraj?
O famoznih tlačnih ceveh pa še nobeden ni izstisnil iz sebe nič pametnega-zakaj služijo,s katerega elementa jo stakneš in se pelješ ipd..mislim, dikcija na vrhuncu. To bi bi leteli koli, če bi vas gledal pred tablo..
rolleyes-1.gif
Ti bi delil kole in folk gledal pred tablo a cez celo temo ti ni jasno o cem govorijo in sama podvprasanja postavljas. Za kole delit in folk pred tablo klicat moras najprej vec vedet od ostalih v razredu.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Jokam kvečjemu nad takimi, ki tedaj, ko so kaj konkretno vprašani, ne zmorejo dati od sebe pravega, lahko rečemo tudi kvalitetnega odgovora, najsibodi pred tablo ali kje drugje. In v tej temi se večinoma oglašajo ravno taki.
Ampak, to je samo forum in ne strokovna šola, zato pa ne smem imeti previsokih pričakovanj..
wink-1.gif
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
mazda 6 ima podobno težavo. Zamenjati je treba IMV ventil na visokotlačni črpalki in potem teh težav ni več. Predvidevam, da je lahko kaj podobnega tudi v tem primeru.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
gre za PD pumpeduese ali črpalkašoba sistem, tukaj ni InletMeteringValve ventila kot na CR motorjih (beri: tudi na mazdi)
 

colos

Pripravnik
12. jan 2008
494
6
18
?? kateri 2.0 140KS pa so potem CR. Mislil sem da je bilo z 1,9 konec PD motorjev.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ni bilo, smo imeli pri bajti 170 konjskega 2.0 TDI PD v Passatu. Mislim, da je bil letnik 2007, medtem ko so CR motorji prišli šele kasneje.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Tu je bil izjemoma audi dejansko v prednosti, saj so že prej prešli na CR. Verjetno edinokrat, ko se je obnesel slogan Vorsprung durch Technik.
smile-1.gif
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Citat:
Uporabnik afroC pravi:
Tu je bil izjemoma audi dejansko v prednosti, saj so že prej prešli na CR. Verjetno edinokrat, ko se je obnesel slogan Vorsprung durch Technik.
smile-1.gif

haha, dobra, dobra
hysterical-1.gif