Disel ugasne med voznjo

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Mitja77 pravi:
Kje je tlacna cev?
To tudi mene zanima, kera je bila mišljena..
smile-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
tisti ki to sprašuje glede na zgornja navodila naj raje na miru pusti.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
tisti ki to sprašuje glede na zgornja navodila naj raje na miru pusti.
takole bom rekel- tisti, ki ne misli jasno pisati na forum o resni stvari, ce slucajno kaj vec ve, naj ne pise polstavkov, nekih "domislic", oz. naj se ne oglasa.
priden.gif
.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
glej ded ti napiše odklopi tlačno cev in da potem ni boosta.
Potem pa vprašaš katero tlačno cev.

Oprosti lahko si misliš kaj hočeš ampak tako vprašanje postavi samo tak, ki nima pojma. In kaj boš diagnosticiral napako če niti neveš kaj je tlačna cev. Če bi ga imel bi pa hitro povezal kaj je mislil glede na to da je bilo govora o odprtem EGR in zakaj je rekel odklopit tlačno cev.

Sem že parkrat napisal in bom še enkrat avta se ne popravi preko foruma.. Sploh pa ne pri takih napakah kot "diesel ugasne med vožnjo" Večkrat kot si misliš pride folk tvojega tipa v delavnico načitan iz vseh forumov kaj je in kaj ni. Na koncu je pa čisto nekaj tretjega.

In še vseeno sem v tej temi napisal več uporabnega kot boš ti uspel spesnit.


Tole vidiš ko havbo odpreš (bolj ali manj) v bistvu je tlačno cev odklopit glih 5 sekund dela. Obkroži mi kaj bi ti odklopil in zakaj bi jo odklopil in vzamem zgoraj napisano nazaj in se ti vnaprej opravičujem za napisano.
https://i.ebayimg.com/00/s/NzY4WDEwMjQ=/z/4L4AAOSwB-1Y44ES/$_86.JPG
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Pojma nimam o dizlih vendar se s tistim delom "avta se ne popravi prek foruma" ne strinjam. V spominu mi je ostal lanski (ali predlanski) dogodek, ko je alteraš uspešno usmerjal mehanika nekje v Dalmaciji in so rešili priblem dizla (mercedes vito).
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Dej ga srat. Pri Vitotu je bil neka standardna napaka.
Lahko rešiš kaj na daljavo, če priklopiš tester in enmu ki pozna zadeve, omogočiš npr. TeamViewer sejo.
Tukaj že OP šepa z opisom napake, jaz po prvem postu sploh nisem razumel kaj ga mede.
Tako na uč - lahko bi bila kakšna slabna masa ali kak prekinjen kabel. Vse stopalke imajo indikatorska stikala, kik bi lahko nekako vplivala na delovanje. Pri starih HDI-jih imaš celo delno skupno ožičenje za stopalko gasa in MAF senzor.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
Glede vitota že to, da je alteraš usmerjal MEHANIKA spremeni vse. Kak boš usmerljal nekoga ki niti neve kaj je tlačna cev in pričakoval, da se avto popravi?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
spet nisi nič povedal..katera TLAČNA cev? ker imaš pri dizlu vsakj dve sorte tlačnih cevi- za gorivo in zrak iz kompresorja..
razen, če ne mešaš za POD tlačne cevi..a je tako težko biti natančen?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Imaš visokotlačni sistem cevi za gorivo. Začne se pri cca. 300barih v prostem teku. Tega najbrž za test ne boš snel, oz. kar daj pa prosim posnemi in deli z nami, ker to bi pa res rad videl.
Potem imaš podtlačni sistem (vakuum) za recimo krmiljenje turbine in EGR (ni pa nujno, lahko je tudi direktni elektromotor, ki premika omenjena dva).
In imaš še famozni tlačni sistem. Le kaj bi to bilo? In kaj dobiš če ta sistem odpreš in ga spraviš na atmosferski tlak?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Imaš visokotlačni sistem cevi za gorivo. Začne se pri cca. 300barih v prostem teku. Tega najbrž za test ne boš snel, oz. kar daj pa prosim posnemi in deli z nami, ker to bi pa res rad videl.
Potem imaš podtlačni sistem (vakuum) za recimo krmiljenje turbine in EGR (ni pa nujno, lahko je tudi direktni elektromotor, ki premika omenjena dva).
In imaš še famozni tlačni sistem. Le kaj bi to bilo? In kaj dobiš če ta sistem odpreš in ga spraviš na atmosferski tlak?
Zdaj pa ne vem, a sem jaz blesav ali kdo drug? kaj si hotel povedati s svojim sestavkom drugega, kot sem pa jaz omenil zgoraj?
O famoznih tlačnih ceveh pa še nobeden ni izstisnil iz sebe nič pametnega-zakaj služijo,s katerega elementa jo stakneš in se pelješ ipd..mislim, dikcija na vrhuncu. To bi bi leteli koli, če bi vas gledal pred tablo..
rolleyes-1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Povedat sem hotel da je cev za gorivo VISOKOtlačna. Torej ni samo tlačna. In če visokotlačno snameš se ne boš peljal. Torej visokotlačne cevi za gorivo ne boš snel knede?
PODtlačna (vakuum) cev ni tlačna cev. Torej tudi ta ni.
Ostane samo še (tlačna) cev za zrak iz turbine proti motorju. Sesalna pač ni, ker je vmes turbo in tlači zrak v motor, zato je tlačna.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Knede, kako je bilo težko razložit..pa ne, da nisem namigoval na cev, ki pelje od kompresorja v radeliznik zraka..
rolleyes-1.gif


torej naprej-hondi je omenil, če to cev snameš ipd..kaj ima točno to vezo z egr ventilom, če je zataknjen oz. odprt?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
si pa kr zajeban ja. Kompresor pa razdelilnik zraka drugega izraza ti ni gugl dal ven?
Še odgovor če si ti blesav ali kdo drug. Ti si blesav. Če bi ne bil nebi pametoval o tlačnih ceveh in potem sprašval kaj imajo veze z EGR.
in ne vleči se zdaj ven. Pač si se v štartu zajebal z pametovanjem o tlačnih ceveh čeprav nisi mel pojma o čem je govora. Pa hondi je napisal odklopi tlačno cev in dodal, da ni boosta Torej je lahko samo ena taka cev.

Drugače pa zavorno olje je tudi pod pritiskom v ceveh ko bremzo pohodiš. Kaj če je to cev mislil?
Al pa med notranjim in glavnim cilindrom od sklopke je tudi pod tlakom. Je mogoče mislil to?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ja, za določene zadeve sem zajeban, ker se ukvarjam s takimi stvarmi, kjer ni prostora za dikcijo ala: lol, snemi tlačni ror, ne bo busta,ma da leti ko šus ipd..to je sleng mehanikov, ki mislijo, da vse obvladajo, v resnici pa bolj malo , ali pa so majstri za vsega po malo.
Drgač se pa v osnovi ni šlo toliko zame, ampak, da se še kdo drug kaj nauči okoli delovanja motorjev..jaz se že kar dolgo zanimam za te stvari, po vsej verjetnosti že od takrat, ko ste ti in še kdo po svoji tlačni cevki spuščali tekočino v plenice..
smile-1.gif

ampak, nikoli ne veš vsega, ker je veliko izpeljank strojev, zato pa rad prisluhnem pametnim pogovorom okoli tega.

imaš kakšen pameten odgovor na vprašanje, ki sem ga dal v prejšnjem postu?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
ja samo ga nebom delil s tabo. Mogoče pa samo blefiram in v bistvu nimam niti pojma kaj je EGR?
Če se pa ti zanimaš za te zadeve že od takrat, ko sem v plenice spuščal po tlačni cevi bi pa lahko tudi ti vedel odgovor.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ja no, užaljen pa tudi ni treba biti, kot ena princeska..saj sem rekel, da tudi jaz ne poznam v nulo vseh stvari, ravno tako kot ti, čeprav si nekaj časa šraufal zadeve.
Nič ne de,ker bi rad prišel stvari do dna, se bom pa pozanimal pri "pravih " mehanikih... vseeno hvala za trud.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.140
113
saj nisem užaljen. Samo razložo sn ti da če nekdo neve kaj je tlačna cev nima kaj po motorju praskat in si ti začel pametovat.
Dohter ti tudi lahko razloži točno kak vodo iz kolena spumpat, pa če nisi dohter neboš šel tega delat ne?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tale finta z odprtim EGR-jem je bila že 1x omenjena, se mi zdi da ravno tukaj gor. Sem se fino nablamiral, ker sem trdil da EGR ne more biti vzrok za ugašanje.
Bo treba poiskat, par let nazaj.