Avto do cca. 12k

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Prihaja cas, ko se bo stara krava morala posloviti.

Zdaj pa kaj nabaviti? Pojma nimam. Ce bi kupoval s srcem, bi kupil nekaj, kar bi mi vedno privabilo nasmeh na obraz
cheer.gif
tako znotraj kot zunaj se mi zelo dopade ds5, ampak me mine, ko zagledam vsa ta stikala in potencialno moznost okvar. Pa hdi motorji nevem kaki so.

Dela se cca. 35k letno, zato dizel. Prihaja tudi narascaj, zato bi raje karavana ali kaj podobno velikega. Pomembna je tudi poraba (pac veliko km). Vse bolj se nagibam, da bi sel po avto v Nemcijo. Stanje pri nas je namrec porazno.

Kake izkusnje s hyundai i40?

Torej dizel, dober motor, ne predragi rezervni deli in servisi. Po moznosti karavan. Naceloma ni vazno, al gre za francoza, nemca, japonca... nimam nekih preferenc glede tega.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Citroen C5 karavan, malo rabljen, dizel, rezervni deli niso predragi (ima jih vsak popoldanc), mehek avto za vožnjo, prostoren za vso družino, veliko opreme exclusive (xenon, senzorji spredaj, zakaj, avtomatsko zapiranje prtljažnika..).

Cena: slabih 8.000 EUR.

KLIK
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
na razpolago bo Citroen C5 karavan exclusive 2013, 140000km, 2,0 hdi, 164 konjev, avtomatik, slovenski avto, vsa oprema
12500euro
avto u nulo redni servisi
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.055
1.269
113
Tudi mehanik nima slabih besed o 2.0hdi recimo.

Kako pa so cene servisov za Hyundai i40? Pa rezervni deli?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Samo komentar: pišeš o crkuljah in potem daš povezavo do 1.6tdi z dsg-jem (7stopenjski s suho sklopko). Loool.

Za citroene ki so pri 80.000 razmajane crickaste, zamascene kripe, je tudi doticni avto 1.6tdi-dsg svetlobna leta spredaj, v kolikor je tudi normalno servisiran.

To pac so citroenarji, ki ti ob ponudbi za avto takoj kot "ugodnost" zraven ponudijo poceni nadomestne dele ki jih lahko vsak hanzek pod kozolcem poservisira. Eni pac avto 1x letno na servisu poservisiramo, tankamo in vozimo. Drugim je pac folklora poceni krpati ugodne citroene. Jbg, time is money.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Blackjack pravi:

Za citroene ki so pri 80.000 razmajane crickaste, zamascene kripe, je tudi doticni avto 1.6tdi-dsg svetlobna leta spredaj, v kolikor je tudi normalno servisiran.

Kolega je s Xsaro Picasso 2.0 hdi naredil 370.000 km brez nekih problemov,avto ni bil niti razmajan niti zamaščen...tako da res zanimivo kako travmatične izkušnje si ti nabiraš s svojo vožnjo
crazy1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Moj komentar se ni nanašal na Citroena ampak na točno eno stvar: 7 stopenjski DSG pri 1.6TDI Octaviji, ki si jo linkal.
In po tvojem razmajane gajbe pri 80.000 km od Citroena so očitno boljše kot pa ta menjalnik, saj vem za primer, ko je bil menjan že pri 9.000km, potem je pa še kar nekaj primerov pred 50.000 km. Samo v vednost. In NE niso bili ''uvoženci'' z magičnimi kilometri, vse slovenska vozila. Možno pa, da Slovenci ne znamo uporabljati avtomatikov.
aplauz.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Moj komentar se ni nanašal na Citroena ampak na točno eno stvar: 7 stopenjski DSG pri 1.6TDI Octaviji, ki si jo linkal.
In po tvojem razmajane gajbe pri 80.000 km od Citroena so očitno boljše kot pa ta menjalnik, saj vem za primer, ko je bil menjan že pri 9.000km, potem je pa še kar nekaj primerov pred 50.000 km. Samo v vednost. In NE niso bili ''uvoženci'' z magičnimi kilometri, vse slovenska vozila. Možno pa, da Slovenci ne znamo uporabljati avtomatikov.
aplauz.gif

Doloceni dsg niso bili posreceni, spet drugi laufajo kot se spodobi. Sicer ce je menjalnik redno servisiran (in updatean) tezav ni. Se vedno pa je bolje menjat celi menjalnik kot pa venomer krpat raspadajoce citroenarske kante. Saj cena rabljenih vse pove. Se kie ih solajo.

Tudi moj taksist je z Piccasojem naredil s picassojem skoraj 400, s tem da je pri manj kot 200 kar motor zamenjal, ker se za 1000 eur ni splacalo ropotulje popravljat oz obnavljat.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
i40 sicer nič ne manjka vendar pred leti ko se je kupovalo sedanjega c5 sem imel na probi oba pa še oktavijo... in spet je zmagal c5. Spet zato, ker je že prejšnjo rundo bil tudi c5.
Oba hdi oba avtomatika, prvi je še pri hiši in ima trenutno 230000 km in zaradi izgube vrednoti po vsej verjetnosti niti ne bo šel od bajte, ker ni podobnega avta za podobno ceno
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.730
2.097
113
vožnja s hidravliko je neprimerno bolj udobna, prva dva sedeža sta v c5 mnogo bolj primerna dolgim vožnjam, motor 2,0 hdi in pravi avtomatski menjalnik, potem pa še malenkosti kot so masaža, panorama audio sistem in na koncu koncev tudi občutek širine in varnosti

ta avto je delal relacije in zaradi tega se je na testu pokazal kot boljši. Ne spomnim se čisto dobro ampak se mi zdi, da je na klasično turo imel tudi nižjo porabo kot i40, no je pa res, da je tudi razmerje z citroen prodajalcem/serviserjem že dolgotrajno in utečeno tudi za privat zadeve pa je tudi to bil določen plus
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Moj komentar se ni nanašal na Citroena ampak na točno eno stvar: 7 stopenjski DSG pri 1.6TDI Octaviji, ki si jo linkal.
In po tvojem razmajane gajbe pri 80.000 km od Citroena so očitno boljše kot pa ta menjalnik, saj vem za primer, ko je bil menjan že pri 9.000km, potem je pa še kar nekaj primerov pred 50.000 km. Samo v vednost. In NE niso bili ''uvoženci'' z magičnimi kilometri, vse slovenska vozila. Možno pa, da Slovenci ne znamo uporabljati avtomatikov.
aplauz.gif

pol pa daj zraven še egr, ki spusti vodo. Šobe ki začenjo kapljat in pa pumpo ki zariba.
2.0hdi vsak dan brez razmisleka kot ta 1.6 tdi polizdelek.