Avto spoliran, kaj pa zdaj?

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Mojstri eno vprašanje, avto sem dobil nazaj od ličarja, cel je spoliran kot sva se zmenila ampak zdaj bi rad da ostane še vsaj nekaj časa približni tako, s čim naj premažem oz. kaj nanesti na avto da naredi zaščito? Vosek? Kateri? Ali kakšne moderne žavbe v sprejih? Tega je ratalo več kot ženske kozmetike
tongue-1.gif


Predvidevam, da kaj iz te kategorije Spoliraj.si

Hvala za nasvete in lep vikend
cheer.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
lahko daješ gor kaj hočeš.
Če boš avto pral z navadno gobo in enim ajmrom ali pa aavtopralnico bo hitro spet enak kot prej. Pri pranju se vse začne.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Keramična prevleka. Mal se pozanimaj. Stane pa 200-300€, baje.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
To bi veljalo za voske, zdaj s keramičnimi premazi pa dejansko dobiš več mesecev obstojno plast.

Avto s takim premazom bo tudi po letu avtopralnic lepše ohranjen kot ročno pran avto brez keramike. Tudi avtopralnico bo redkeje rabil, ker je površina gladka dolgo časa.
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
Najprej naj preveri ce je dobro spolliran brez hologramov. Licarji najraje uporarabljajo grobo pasto in gobico ter naredijo v enem koraku. Ce je tako narejeno potem sigurno pasta pokriva nepravilnosti. Najprej avto operj z vroco vodo in mocnim samponom, da vidis ce spolirano v nulo
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Evo opran in ni spoliran v nulo, se vidi še malo hologramov... tko da glede na to da ni stalo nič ni toliko problema, je veliko bolje kot prej. Če bi imel mašino bi se šel sam špilati, na roke pa nevem če se mi da, pa ene 10 različnih past itd... bo že uredu tako kot je hvala za nasvete.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Ubistvu je stanje tako, ni hologramov ampak zelo rahle praskice, to je predvidevam zato ker manjka še 1 ali 2 nanosa manj grobe paste? Žavba za zaščito mi tukaj ne bo nič pomagala kajne? Če hočem da je narejeno tako kot je treba je treba spolirati pred nanosom česarkoli...
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

o katerem avtu je govora? ker se da narediti (baje) cuda, vendar je vse (zal) povezano z €€€.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.671
825
113
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Ubistvu je stanje tako, ni hologramov ampak zelo rahle praskice, to je predvidevam zato ker manjka še 1 ali 2 nanosa manj grobe paste? Žavba za zaščito mi tukaj ne bo nič pomagala kajne? Če hočem da je narejeno tako kot je treba je treba spolirati pred nanosom česarkoli...

Če hočeš imet kot je treba daj enmu , ki se s tem ukvarja , da ti zaščito nananese(keramika, nano,...)....temeljito poliranje je ponavadi v ceni , sicer je škoda nanosa, ker je obstojnost krajša....cena pa kot so že povedali 300-400€.
Obstojnost , ob pravilni aplikaciji in če potem pravilno pereš(nič avtomatskih pralnic, pravi šamponi, gobe, krpe...) pa več kot leto.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ja peesda... res ne daš nič podatkov. Verjetno se ti zdaj zdi super ko je spoliran?

Čisto odvisno kolk si picajzelj in kolk si pripravljen dat. Če bi želel dat keramiko gor, potem je najbolje da tisti, ki jo bo nanašal, prej še malo spolira avto pa bo. Večino dela je res že ličar opravil samo kot sem že napisal, 95% jih ne zna polirat oz. sploh nimajo interesa to delat oz. znat.

Tisti risi, ki jih vidiš so pa globji risi, ki so ostali, ker ličar ni šel v popolno korekcijo. Taka delna je bolj varna za izvajalca in povsem zadošča da je 90% strank zadovoljnih. Ni nič brusil, ampak samo poliral, tako da so se pri globokem risu robovi zaokrožili, tako je praska veliko manj očitna, je pa še.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Kakšne podatke?

Gre za avto ki bo star kmalu 4 leta, srebrna barva, narejeno pa je bilo tako kot si napisal sem 99%, glede na stanje zdaj bi verjetno rabil samo enoslojno in bi bilo u nulo, za "normalne" oči je že zdaj popolno ampak če se pogovarjamo o poliranju to pač ni. Zdaj iskreno glede na to da gre za avto, ki ga bom imel še cca. 2 leti ga pred prodajo dam na enako poliranje pred prodajo in se ne sekiram, v vsakem primeru bodo "kupci" srali če se bo preveč svetil oz. po drugi strani če bo lak mat od risov.

Se jutri zapeljem do enega v lj ki se ukvarja tudi s tem da vidim če to naredi za normalen denar
In namaže neko zaščito gor drugače naredim tako kot sem napisal zgoraj, 300-400€ sigurno ne mislim dajati, pa se razumemo profi oprema, znanje in čas nista zastonj ampak za ta avto meni to ne pride v upoštev.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
K sreči imaš tako bravo kjer se itak nič ne vidi, tako da..po vsej verjetnosti je zelo slabo spolirano
grims-1.gif
(Malo za šalo malo zares).

Nabavi si en filler ter čez daš vosek. Z vsakim nanosm 20 minut dela. Če češ imetis koz tipi topi pa vzemi še en detailer v spreju...in po vsakem pranju pokneš še to gor (!0 minus) skupaj z šipami vred (razen sprednje tud pod razno ne!).

http://www.operi-avto.si/glazi/1300-poorboy-s-white-diamond-473ml.html

http://www.operi-avto.si/zascitni-voski/1448-poorboy-s-natty-s-paste-wax-235ml.html

http://www.operi-avto.si/quick-detailerji/1426-angelwax-qed-detail-spray-500ml.html
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.441
93
48
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Kakšne podatke?

Gre za avto ki bo star kmalu 4 leta, srebrna barva, narejeno pa je bilo tako kot si napisal sem 99%, glede na stanje zdaj bi verjetno rabil samo enoslojno in bi bilo u nulo, za "normalne" oči je že zdaj popolno ampak če se pogovarjamo o poliranju to pač ni. Zdaj iskreno glede na to da gre za avto, ki ga bom imel še cca. 2 leti ga pred prodajo dam na enako poliranje pred prodajo in se ne sekiram, v vsakem primeru bodo "kupci" srali če se bo preveč svetil oz. po drugi strani če bo lak mat od risov.

Se jutri zapeljem do enega v lj ki se ukvarja tudi s tem da vidim če to naredi za normalen denar
In namaže neko zaščito gor drugače naredim tako kot sem napisal zgoraj, 300-400€ sigurno ne mislim dajati, pa se razumemo profi oprema, znanje in čas nista zastonj ampak za ta avto meni to ne pride v upoštev.

Ja in kaj potem, ko bo vse v nulo? Boš avto dal v vitrino?
evil.gif
 

picolo

Pripravnik
23. maj 2009
287
1
18
loče
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Škoda, ker 90% ličarjev ne zna polirat.
tongue-1.gif


Ma vse je dobro, odvisno od barve avta, kolikokrat letno imaš namen ponavljat zaščito in koliko je globoka denarnica.

https://www.spoliraj.si/si/voski/216-collinite-476s-super-double-coat-auto-wax-266-g.html

Ali pa: https://www.spoliraj.si/si/keramicni-in-nano-premazi/519-gyeon-o2-cancoat-200-ml-nova-verzija.html

ličarji, kateri poliramo smo predragi(zlatarji).Ko boš poznal 90% ličarjev , bok lahko take kvaso.
priden.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Tako lahko kritizirm kot se ti lahko skrivaš za tipkovnico sebe hvališ.
bonk.gif


So te zelo pohvalili? Mogoče so pa ravno te stranske spadale med 90% že omenjenih zgoraj.
evil.gif
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kaj točno je razlike med fillerjem in voskom? A ne zapolni vosek tudi "swirlsov" in ostalih mikro prask?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Fillerr nima zaščitne vloge..njegova naloga je, da ' zalije' razo, nato greš z voskom preko cele površine. Če daš zgolj vosek bo še vedno videti čez raze. Vosek tudi skrije a ne toliko. To pride do izraza pri temn8h lakih, ki so problematični z vidika vidljivossti poškodb laka.