Golf 18col

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Ne vem od kje imam podatek da imata golf in A3 že od nekdaj 5x100?

Ja..prva generacija
grin1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
Nix jasno. Že itak je mali motor v avtu, po možnosti ročni menjalnik, tako da vožnja že itak ni nekaj udobna (no mogoče je naloudan z opremo), pa še 18-ke gor. Jaz osebno bi dal max. 17 col.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik hja1 pravi:
Živjo,

Trenutno imam na Golfu 5 1.6 bencinar 16col feltne. V homologaciji imam 15, 16, 17. 18 bi moral dodatno homologirat, to sploh gre za ta tip avta? Skrbi me predvsem, ker je motor švoh, kako bo to vplivalo na vozne lastnosti in porabo? Predvidevam, da bi zaradi velikosti feltn moral avto tudi dodatno spustiti? Kako se to sploh počne, ter koliko me bo to stalo?
18-ke gredo brez težav gor (seveda z ustreznim ET-jem), glede na to, da videvam tudi 20-ke na petkah.
Vsekakor se ti bodo zmogljivosti občutno zmanjšale, sploh če boš kupil kakšna poceni (in težka) platišča, saj motor 1.6 ni ravno znan po zmogljivostih in navoru
grin1.gif
. Sam videvam eno Octavio 2 1.6 z 18-kami in je prav fajn za pogledat, je pa res nekaj razmaka med blatnikom in gumo. Ampak vseeno, je čisto ok. Bolje pa bi bilo seveda, da gre zadeva še nižje.
Cena platišč je pa odvisna od proizvajalca in posledično tudi kvalitete: verjetno lahko dobiš komplet (rabljenih seveda) že za 400 EUR, na drugi strani bo pa za kakšne tudi 2.000 EUR premalo
grin1.gif
. Potem računaj pa še nižanje, kjer si hitro spet ob tisočaka, če greš na kakšno kvalitetno zadevo.
Ali se splača: presodi sam, racionalno to verjetno ni, ampak vsak mora imeti nek hobi, ki žre denar.
hysterical-1.gif


@vsem ostalim, ki pametujete, kako je to nesmiselno, itd.: kakšna je razlika, če nekdo vrže 4 jurje v avto vreden 5 jurjev ali pa 20 jurjev v avto vreden 20 jurjev? In predvsem je tukaj na mestu vprašanja: zakaj se to sploh vas tiče? A mu boste denar dali ali bo svojega uporabil? Ja, jaz tudi ne bi stavil tega gor, ampak 20 let nazaj bi pa verjetno resno razmišljal o tem
grin1.gif
. Vsekakor pa mi niti na kraj pameti ne pride, da bi pametoval nekomu drugemu, kaj naj naredi s svojim denarjem. Pač, mu predstaviš opcije in pozitivne/negativne stvari in to je to. Verjetno je dovolj star, da sam sprejme ZANJ najboljšo odločitev.

PS: za vse kar boš stavil gor glej, da imaš potrebno dokumentacijo za homologacijo in seveda tudi homologiraj.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nekoč, ko sem še kot mulc tlačil na avte raznorazno kramo, od felten do spojlerjev, mi je nek direktor, ko sva bila na kavici rekel, da sem že zmetal na avto cel kup denarja, pa sem mu odvrnil, da je pa on samo za avto, brez krame vrgel 5-10X več denarja, kot jaz (mislim, da cca 45k€). Zamislil se je in po kratkem premoru rekel, prav imaš in moja zapravljivost se je kar nenkrat razblinila. S tem, da sem jaz užival na ful, ker sem imel avto po mojem okusu in kot mulcu, je bilo to nepredstavljivo, on pa je imel avto samo, da ga je imel.
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Hehe, s to razliko, da je bil njegov avto verjetno strošek njegovega podjetja, pri tebi pa verjetno prvi strošek v mesecu. Ampak važno, da si bil ti happy.
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, 99,9% je bil na firmo. To imaš pa prav.
grin1.gif

Tako, da svetujem odpiratelju teme, da dokler je mlad in si lahko privošči, naj rukne 19". Veselje ob pogledu bo prekrasno, saj v poznejših letih mu pamet ne bo dovolila tega
grin1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Tako, da svetujem odpiratelju teme, da dokler je mlad in si lahko privošči, naj rukne 19". Veselje ob pogledu bo prekrasno, saj v poznejših letih mu pamet ne bo dovolila tega
grin1.gif
aplauz.gif

Se pa v tej temi lepo vidi, kako se uporabniki Alterja staraj(m)o
evil.gif
.
Pred dvema desetletjema bi pa ob taki temi bilo 10 strani slinjenja in jaaaaaa, zakoooon, ka si ti noooor, veš kak bo to fajn zgledalo in kak se ti bo to držal ceste...
grin1.gif
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Ko sem videl tole, se nisem več sekiral, ker pri novem avtu (enak kot na posnetku) nisem naročil 18":
https://www.youtube.com/watch?v=rTCcO8ZCXv0

Celih 0,4s do 100 že pri 240KM avtu.

Sicer je pa 1.6 nepremičnina pa če daš gor 15" ali pa 18", tudi če je razlike 12 proti 13s do 100 (verjetno je manj, ampak več kot 0,5s sigurno), je oboje daleč prepočasno.

Nisem pa pozimi opazil razlike, ko sem šel iz 215/45/17 na 205/45/17 (nekaj takega kot 225/40/18), tako da glede udobnosti verjetno ni take krize, čeprav na naših cestah se pozna vsak dodaten milimeter gume.

Glede funkcionalnosti, se pravi vožnja po ovinkih, pa ne verjamem da se pozna iz 225/45/17 na 225/40/18, ni to tko kot če greš iz 195/65/15 na 205/55/16. Pa že 205/55/16, če vzameš tako s trdimi bočnicami, se ti ne zvijajo po ovinkih. Recimo sam sem imel Dunlop Sport Maxx RT in ne verjamem da grem sedaj s 17" v kakšen ovinek 1km/h hitreje, s tem da je tudi avto precej nižji in trši.

Tako da 18" je IMO bolj zaradi izgleda kot funkcionalnosti.
Seveda pa avto ne sme imet preveč lufta med blatnikom in gumo. Stock avti z 18" bi morali biti ok, recimo zadnjič sem videl Octavio RS z 18" in nisem opazil da kaj ne bi štimalo, pri Golfu 7 GTI pa še toliko bolje. Drugo je pa če daš ti 18" na en osnoven avto, sploh nekateri so tolk visoki kot džipi.

Nižanja se pa sam tudi ne grem več, primeri kaj vse se mi je zgodilo z nizkim avtom (moja zadnja dva avta sta imela oba najnižjo točko 8cm od tal, pa nista bila dodatno znižana):
-Zapeljal čez skalo, ki je bila sredi ceste za ovinkom, ravno kakšen cm ali dva sem bil prenizek. Škode sicer ni bilo, ker imajo taki avti itak plastično zaščito pod motorjem.
-Povozil vejo, ko je en ob cesti obrezoval grmovje in ni bil tolk da bi pospravil. In sem se moral potem ustavit, ker je drgnila ob asfalt, in sem se umazal, ko sem stegoval roko pod avto. Avto pred mano ni imel tega problema in ni odveč rečt da sem bil kar precej jezen.
-S sprednjim podaljškom sem imel pri obeh probleme, pa ima trenutni avto 15cm do podaljška, pač neraven teren (trava), to rabiš bit oddaljen od tal vsaj 20cm, da nimaš problemov, ali pa če voziš samo po asfaltu in makadamu.
 
Nazadnje urejeno:

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Koliko sem imel šele jaz problemov, ko sem imel znižan avto in najnižjo točko 4,5cm od tal in ta najnižja točka je bila karter
bonk.gif
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
Sem kar malo pozabil na to temo
smile-1.gif
V glavnem, ker nimam volje in denarja se ukvarjat z nižanjem avtomobila, sem na koncu kupil 17ke. Hvala vsem za nasvete.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik hja1 pravi:
Sem kar malo pozabil na to temo
smile-1.gif
V glavnem, ker nimam volje in denarja se ukvarjat z nižanjem avtomobila, sem na koncu kupil 17ke. Hvala vsem za nasvete.

Neeeeeeeeee!!!! Vse 17 feltne imajo serijsko napako. Crknejo po 3800km
grin1.gif
 

hja1

Pripravnik
30. mar 2016
185
2
18
smile-1.gif
, mi lahko kod še priporoča letne gume. Iščem 225 45 17. Zanima me še kako je z nosilnostjo ter hitrostnim razredom. V homologaciji mi piše 225 45 17 91T, more bit nosilnos ter hitrostni razred točno 91T ali je lahko višji? Nižji mi je nekako logično da ne sme bit.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Hitrostni in težnostni razred je lahko višji. Nižji ne sme biti.