Rezervnideli24.si

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
nič ti ne pomaga vin

VIN je vse, VIN je največ in iz VIN-a dobiš vse podatke in tudi najbolj točne podatke v kolikor seveda imajo dostop (kar verjamem da plačujejo) do originalnih baz podatkov. Kdo pa še dele ven jemlje, jih meri in primerja med sabo?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Meni se tudi tako zdi..vsak mi je še zmeraj rekel za vin -kodo ali prometno, noben pa za stari del..
grin1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Spet teoretiki na tpkovnici? Kaj pa ko na pooblaščenem naročiš po vin in sta možna dva dela različna. ALI pa po vin in vseeno ne paše.
Bo treba malo več kot za en avto 1x na leto kaj naročat pa vam bo jasno, da stvari niso vedno tak preproste kot se bere na forumu. Zato se pa naroči vse opcije in kasneje vrne kar ni blo pravo. Ali vzame narazn in šele takrat naroči del.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Spet teoretiki na tpkovnici? Kaj pa ko na pooblaščenem naročiš po vin in sta možna dva dela različna. ALI pa po vin in vseeno ne paše.
Bo treba malo več kot za en avto 1x na leto kaj naročat pa vam bo jasno, da stvari niso vedno tak preproste kot se bere na forumu. Zato se pa naroči vse opcije in kasneje vrne kar ni blo pravo. Ali vzame narazn in šele takrat naroči del.

Točno tako!
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Možno ja , da je pri kozolčarjih tako, da je meter in šubler še zmeraj bolj merodajen kot VIN koda, brez katere nimaš kaj iskat pri resnih serviserjih vozil..
cool-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
ti si že pokazal kolk maš pojma, ko te je tlačna cev zjebala. Tak da raje se malo nazaj drži.

Ti dam vin od jumperja HDi recimo in mi naroči dihtungo za pod šobo. Samo ne hodit pol jokat na forum al pa boknedaj šubler v roke vzet pa staro merit, ko te bo vprašal kera je not. Verjamem, da je za tvojo nadpamet težko dojet da mu po vinu pokaže kar dve različni dihtungi.

ali pa recimo audi a4 prve generacije 1.8 benciner, letnika nevem več. Komplet sklopka dve možni dimenziji (ki seveda ne pašeta križem kražem) na en vin.

Zadnja šipa grande punto naročena po vin prišla netemnejna na avtu pa original temnjena.

Kak [cenzura] če pa je vin vsemogočna nezmotljiva številka.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
No fajn da se najde takale tema. Sem ravno gledal žaromete za Citroen Xsaro (MK2). Za tako ceno se jih skoraj več ne splača polirat.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Spet teoretiki na tpkovnici? Kaj pa ko na pooblaščenem naročiš po vin in sta možna dva dela različna. ALI pa po vin in vseeno ne paše.
Bo treba malo več kot za en avto 1x na leto kaj naročat pa vam bo jasno, da stvari niso vedno tak preproste kot se bere na forumu. Zato se pa naroči vse opcije in kasneje vrne kar ni blo pravo. Ali vzame narazn in šele takrat naroči del.

Možno pri kakšnih levih znamkah da je tako, pri VAG koncernu, BMW in Mercedesu ti lahko zagotovim da teh težav ni ali po domače, so seznanjeni s tem kaj not vgrajujejo. Je pa npr. bila situacija ko sem šel naročat filtre za Opla Vivaro mi je dal 2 filtra za gorivo, naj prinesem tistega nazaj ki je napačen, ko pa sem klical direkt na pooblaščen servis kaj moram prinest zraven pa mi je na podlagi VIN izstrelil iz aplikacije kataloško. Skratka možno ampak ne verjamem da se to v praksi kaj dost dogaja v kolikor se išče po original aplikacijah in ne to nekih univerzalnih bazah podatkov.....
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Možno pri kakšnih levih znamkah da je tako, pri VAG koncernu, BMW in Mercedesu ti lahko zagotovim da teh težav ni ali po domače, so seznanjeni s tem kaj not vgrajujejo.

kaj ti ni jasno? Gori sem ti dal primer za AUDI.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Zgleda, da je vse možno tudi različni deli za isti avto ipd..in to za take znamke, ki so na tvojem koncu povzdignjene v nebo
tongue-1.gif


Tisto temo o tlačnih ceveh pa raje ne načenjaj več, ker sem jo nekje (sicer delno) predstavil kot primer slabe komunikacije in so se vsi strinjali, da nivo komunikacije, sploh pa funkcionalne pismenosti v svetu in tudi pri nas rapidno pada.
cool-1.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
Možno pri kakšnih levih znamkah da je tako, pri VAG koncernu, BMW in Mercedesu ti lahko zagotovim da teh težav ni ali po domače, so seznanjeni s tem kaj not vgrajujejo.


kaj ti ni jasno? Gori sem ti dal primer za AUDI.

Ne bodi agresiven, govorim pač iz lastnih izkušen in nikjer ne tridim da imaš narobe. Govorim pač da je šasija alfa in omega.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Nisem agresivn, dam primer iz VAG grupe ti pa zagotavljaš, da se to v VAG grupi nemore zgodit.
Drugače maš pa bolj malo izkušenj če še nisi naletel na primer ki te kljub vinu na pooblaščenem vprašajo dimenzijo starega dela ker je več možnih.
 

miha72

Pripravnik
29. jul 2008
848
1
18
Jaz sem naročil in dobil napačen del. Je bil napačno zapakiran, koda pa pravilna. Najprej so porabili en teden! samo za odposlati( kljub potrjenemu plačilu ), potem sem dobil napačen del. Zdaj pa sem vrnil nazaj in ta del že 9 dni stoji v distribucijskem centru( sem preveril sledenje ). . Če ne bi dela dobil drugje bi verjetno trajalo vsaj 3-4 tedne za novega. Ta komedija še zmeraj traja in bomo videli kdaj bodo rešili zadevo in vrnili denar za njihovo napako.

Pri pošiljanju in menjavi znajo biti zelo počasni in togi. kakor jim uspe. Zgleda, da je odvisno od sreče.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Spet teoretiki na tpkovnici? Kaj pa ko na pooblaščenem naročiš po vin in sta možna dva dela različna. ALI pa po vin in vseeno ne paše.
Bo treba malo več kot za en avto 1x na leto kaj naročat pa vam bo jasno, da stvari niso vedno tak preproste kot se bere na forumu. Zato se pa naroči vse opcije in kasneje vrne kar ni blo pravo. Ali vzame narazn in šele takrat naroči del.

Ja, ampak a ne veš, da te mehanik gotovo nategne, če naročiš del pri njemu in ne raznih rezervnideliXYZ.com? Dosti preprosteje in ugodneje je, da naročiš najprej en del, če ni pravi, ga pošlješ nazaj in naročiš drugega, če spet ni pravi pa ponoviš postopek. Tudi mehanik je tako bolj vesel, ker ima več časa za dokončanje dela, po vrh vsega imaš ta čas pa še brezplačno parkiran avto ... če gre za kakšen ključen del podvozja ostane morda celo na dvigalu, tako da imaš garažiranega.
cheer.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
mehanik te redko nategne, oziroma če vzame dele na firmo je cenejše kot če bi šel sam v trgovino iskat,problem so marže naših trgovcev, ki prodajajo avto dele, včasih imaš občutek da si v zlatarni predvsem ko vidiš cene v de in uk
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.370
302
83
jasno se izplača, ampak za končnega kupca - mehanik ne bo naročal, da bo 10 do 5 procentov cenejša roba
mehanik mora imeti 2x na dan dostavo, najmanj
rešeno večina reklamacij, tudi za tiste, za katere je sam kriv (pa se jih odobri iz komercialnih razlogov)

Postavlja pa se vprašanje, kdo na gorenjskem npr vgrajuje s seboj prinešeno robo in daje garancijo na vgradnjo - npr menjavo zobatega jermena in še bolje, zanima me, koliko računa, seveda z računom, za to.

dokler bo veljalo pravilo, da mehaniki živijo od rabatov in ne od znanja/ur/dela, potem bo ostalo tako, kot je
zadeva se bo vsekakor drastično spremenila v naslednjih petih letih oz. se že, saj tisti, ki sledijo trendom, popravljajo tudi avte v garanciji brez večjih težav, ali pa svoje vozne parke (poznam dva primera, kjer si kombije v garanciji redno servisirajo sami) in v primeru reklamacijskih zahtevkov zapeljejo na servis

zgoraj je lepo sarkastično napisano, kaj in kako: v primeru, da sklopka ni ustrezna, kdo potem plača čas, ko avto čaka na ustrezen del na dvigalu, stranka ali mehanik, ali nihče? Namreč na dvigalu ne moreš čakati na robo dva dni