Opel Zafira 2017 - Facelift - klokotanje zadaj

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Trše fedre, še več kokoklokanja
smile-1.gif
. A ta verzija obstaja OPC? Mogoče kaj od tega paše gor.
Kar je blo klokotanja pri mojih avtih (Fordi) je bilo zaradi iztrošenih amortizerjev.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz ne bi kupil samo sportnih trsih fedrov...kupil bi komplet nove Eibach ali H&R amortizerje skupaj s fedri, torej komplet.
OPC mislim, da ne obstaja, seveda pa obstsja original nizje vzmetenje, katerega pa nisem vzel. Verjetno bi isto klokotalo, saj je glih tako od Opla
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Če v podvozju nekaj tolce in je to jasno sliisno Potem to reklamiras na servisu pa gotovo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ni gotovo, ker mi je serviser rekel, da ve, da klokota, vendar, ce so vsi kosi defektni, lahko v nedogled zamenjujemo, pa bo se vedno klokotalo in da on ne more popravit, ce tovarna dela zjebane kose.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Ni gotovo, ker mi je serviser rekel, da ve, da klokota, vendar, ce so vsi kosi defektni, lahko v nedogled zamenjujemo, pa bo se vedno klokotalo in da on ne more popravit, ce tovarna dela zjebane kose.

Naj ti da to pisno, potem pa hop proti tovarni
wink-1.gif
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Če ima zadeva plastično polico zadaj za zadnjimi sedeži, začasno podložit "spoje" oz.tam kjer se ta dotika ostale notranjosti avta s servieto/robčkom. Lahko, da je tak banalen problem !!!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Žal ni. Sem odstranil vse (v bistvu ima roleto na poteg), od te rolete, do prve pomoči in najmanjšega koščka, ki bi lahko bil zadaj. Sej pravim, da tudi spredaj občasno zaslišim isti ropot oz klokotanje, kot zadaj. Čisto identičen. Kot, da bi imeli amortizerji na vrhu luft, ker se sliši dokaj visoko tale zvok, v točki zgornjega prtrdišča amortizerjev.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.886
2.355
113
To pa naj Opel nabavi in vgradi ali mislis sam?
Kaj pa ce bi jim vrnil avto?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Kateri amortizerji so v prvovgradnji pri oplih?

Ker sam sem imel precej časa nazaj primer klokotanja na pasatu ko sem menjal amortizerje, prej z tovraniškimije bilo vse ok, potem je začelo pa ob zabijanju amortizerja klokotat. Baje je to normalno. Je pa bolj klokotalo pozimi kot poleti, očitno ko je bilo olje bolj trdo je malce bolj zabijalo ali kaj vem. Amortizerji so bili pa Monroe (predhodno pa VW original, kaj vem kdo jih je zalalagal takrat).

Fora je da en kup avtov tako klokota od novega in večina folka niti ne opazi oz. niti ne smatrajo da je kaj narobe, ker v bistvu ni. Je pa res da eni amortizerji pa NE klokotajo, sedaj pa razumi logiko če hočeš!
smirk-1.gif


Skratka če boš menjal v lastni režiji najprej menjaj samo amortizerje zadaj pa boš videl če je to to, preden zamenša pol podvozja in bo enako!
zmaga.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
mr: menjat mislim pač uradno pri kakem mehaniku, da bom lahko potem homologiral. Vrnil ga ne bi, ker sem z osnovo avta zadovoljen + izgubil bom denar, ko bom moral novega (drugo znamko) kupovati.

Utiševalec: kateri amortizerji so v prvovgradnji, ne bi vedel. Tudi samo zadaj ne morem menjati, ker če bom kupil te gewinde, bom seveda kupil komplet spredaj- zadaj in potem bom tudi vse 4 menjal. Da to klokota ob 100 let razvoja amortizerjev, se ne morem sprijazniti, saj ni to najnovejše čudo tehnike.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Saj ni nujno, da je kaj narobe pri amortizerjih. Lahko se je npr. avto "čudežno kam rahlo naslonil" zadaj, bodisi na odbijač ali auspuh in je lahko popustil kak kos plastike. Lahko je tudi se snela kakšna gumica/feder, ki drži linijo aspuha na mestu.
17758-icon_confused.gif


Treba dobro pregledat od spodaj, če se kaj premika. Jest mislim, da je kakšna banalnost posredi, kar ne bi bilo čudno pri toliko ležečih policajih, kot jih je zadnje čase povsod zadosti. Prej kot daš bogastvo za druge amortizerje, saj avto je praktično skoraj nov! Lahko pa je tudi "šlamparija" pri sestavljanju v fabriki celo! Res pa je, da je take stvari (malenkosti?) težje odkrit. Bo treba čas za ugotovit !
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
No, moram ponoviti, če si slučajno spregledal, da mi je mehanik povedal, da vse Zafire tako klokotajo in da ve za to napako in da tudi njega to moti, vendar, ker je to serijsko, on tega ne more popravit. Zadnjič, ko sem bil na servisu, so mi dali nadomestno Astro karavan in je ravno tako klokotala zadaj (malce manj, vendar je bilo isto slišati), torej, je verjetno na vseh modelih tako. Ker ima Opel najverjetneje samo 1 dobavitelja amortizerjev za vse modele, je verjetno skonstruirano tako šlampasto za vse avte in tu ni rešitve, razen, da se obrnem po nove amortizerje čisto drugega proizvajalca in upam, da bo boljše
Naj povem, da če spustim gume zadaj na 2,1 bara, čist na minimum, je malce boljše, vendar mi senzorji tlaka javljajo prenizek tlak zjutraj oz, ko se gume ohladijo, saj se posledično tlak zniža.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem iz servisa in mi je glavni rekel, da so dali ene druge amortizerje iz druge Zafire gor in da on nič ne sliši razlike in da nič ne klokota in da so mi dali nazaj moje. A 2 mehanika, ki sta se šla peljat z mano, sta rekla, daklokota in zadnjič mi je celo frend reku, ku smo šli nekam 4 komadi, da kaj mi tolče zadaj? Kaj sedaj naredit?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sm ga zdej klicu še enkrat in pravi, da to klokotajo gume na feltnah. Ma kaaaaj?!?!?!?
bonk.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Sm ga zdej klicu še enkrat in pravi, da to klokotajo gume na feltnah. Ma kaaaaj?!?!?!?
bonk.gif
hysterical-1.gif
Dobro, da sem fajn na stolu sedel, ker sicer bi dol padel od smeha.

Jah, te pa ja ni problema. Naj oni to fajn gume na felne fiksirajo in bo zadeva rešena.
grin1.gif
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
No ne vem če ravno vsi opli klokotajom. Naša pol leta stara astra nič ne klokota. Prav tako imata dva sodelavca Zafiro... en dve en pol leta in nobena ne klokota....