Opel Zafira 2017 - Facelift - klokotanje zadaj

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, res je....nekako si ne vzamem cajta, da uveljavljal garancijo, ker morda že pričakujem rezultat. In ta je, da ne bodo nič rešili, jaz pa bom imel samo stroške in izgubo časa. da pa ne bodo nič rešili pa sklepam po tem, ker morajo biti luknje specifične, da klokota. Recimo, čez razdrapano cesto, polno flik nič ne klokota, če pa avto kar naenkrat pade v luknjo, pa zaklokota, ampak čisto malo, vendar preveč, za nov avto. Če spustim zadnje gume na 2.0 bara, lahko rečem, da skoraj nič ne klokota, ker gume ublažijo malo, vendar mi potem zjutraj, ko pritisk pade, zapizdi, da je tlak v gumah premajhen. Sedaj imam zadnje na 2.3 Sem se sedaj vozil 2 tedna v Puntotu, ker na šihtu non stop nekam skačem, pa mi je škoda Zafire, pa sem morda malce že pozabil na tole in sem se po 2 tednih zopet peljal z Zafiro in sem takoj zaslišal klokotanje, pa sploh nisem bil pozoren na to, ker sem bil z mislimi čisto drugje.
By the way, v Puntotu je mir glede tega. Vas pa sigurno obvestim, ko bom šel.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Say Punto again. Say Punto again, I dare you, I double dare you motherfucker, say wPunto one more Goddamn time!
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kaj je s tabo? Vse v redu? Preveč kofeta? Umiri se člouk, nič ti nočem. In kaj, če sem še enkrat napisal Punto? Pa še bom? PUNTO!!!! Pri avtu za 9k€ nič ne ropota, pri Zafiri za 21k€ pa ropota. Kaj ni jasno? PUNTO
evil.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Torej veš kaj narediti, ko boš šel na servis: gume napumpaj
wink-1.gif
.
Do konca garancije boš ravno sam diagnosticiral napako, potem ti jo pa naj še samo odpravijo.
grin1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pozdravljeni. No, sem cisto pozabil na tole temo in sicer sem vam dolzan napisat rezultat obiska servisa glede klokotanja zadaj. Mehanik je pogledal in takoj ugotovil, da res klokota, vendar, da to klokota pri vseh Zafirah in ne samo to, to klokotanje sem opazil tudi pri novi Opel Astri karavan,ko so mi jo dali za nadomestni avto. Zamenjal je neke rolce al puše, vendar opazam poslabsanje. Sedaj ne vem, ali je to zaradi mraza ali zaradi drugih puš. V glavnem, resitve ni. Zdnjic sem sel malo hitreje ces nek lezeci policaj in sem zaslisal tale isti klokot tudi spredaj, sem pa ga obcasno do sedaj tudi spredaj slisal, tako, da ni bilo prvic. Kaj sploh bi lahko bilo to narobe. Sem ze iskal sportne amortizerje in vzmeti, vendar jih nikjer ni za ta model. Morda bi bilo z njimi kaj boljse, glede tega?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Je rekel serviser, da tudi njega to moti, samo, da je to serijsko pri vseh Oplih in da se ne da nič narediti.
Torej, katera firma dela športne amortizerje za Opel Zafiro Tourer 2017? Od Eibacha nisem našel nič, od H&R nisem našel nič, tudi od drugih nisem našel nič. Samo fedre. Še boljše bi bile Gewinde.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
aham z športnimi amortizerji boš pa zadevo rešo? ko bo vse skupaj še bolj trdo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pojma nimam zarad garancije, ampak, kaj mi bo garancija, če pa ne znajo rešiti? Sedaj imam garancijo in??? So mi rešili??? Ne. Trdo je že sedaj in z Eibachi po mojih izkušnjah s preteklimi avti ne bo bolj trdo, pa tudi če bo, sem navajen trdote, klokotanja pa ne in se ga ne morem navaditi, ker avto sem kupil nov in zadeva je taka, da mislim, da imam avto s 200.000 prevoženimi z zjebanim podvozjem.
Sem imel tudi Kio Sportage, ki je cukala, samo poleti, pozimi pa ne. Sem bil 3x na servisu zaradi tega in ta zadnjič so mi priznali, da je res problem in da tovarna ne zna rešiti problema. Torej, kaj mi bo 7 letna Kijina garancija, če pa tovarna ne zna rešiti problema. Potem sem avto prodal.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Kaj imaš zadaj Wattovo vodilo?

Meni Aastra tudi na velikih grbinah malo zaklokota, na manjših ne. Malo sumim to vodilo. Ni pa to neku velik hrup, ki bi bil moteč. Ni pa nujno da je to podvozje, glede na to da je zadaj v kuferamu več elektronke in škatlic kot spredaj pri motorju.
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ne izgubis garancije, ce menjas amortizerje. Pac ce je kaj z amotizerji narobe ne uveljavljas garancijo pri njih. Z menjavo le teh ne bos resil, ropota. Priporocam obisk se drugega serviserja ali pa pojdi h kakemu predelevalcu, pa naj pogleda kje ima podvozje luft.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Kaj imaš zadaj Wattovo vodilo?

Meni Aastra tudi na velikih grbinah malo zaklokota, na manjših ne. Malo sumim to vodilo. Ni pa to neku velik hrup, ki bi bil moteč. Ni pa nujno da je to podvozje, glede na to da je zadaj v kuferamu več elektronke in škatlic kot spredaj pri motorju.

A Wattovo vodilo je uno vodilo, ko ima neke štange postrani pod kotom oz. diagonalno. Če ja, potem imam to, ja. Problem je ta, da sem tudi spredaj že večkrat.zaslišal čisto isti klokot, kot zadaj. Torej, je neka stvar narobe, kjer je na vseh 4 amortizerjih.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Spredaj jaz ne slišim nič netipičnega.
smile-1.gif


Drugače pa ja, wattovo vodilo so tiste štange ja.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ma spredaj bi zdržal, ker sem do sedaj v roku 10 mesecev slišal samo ene 5X. Zadaj pa vsakodnevno po 50X.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.688
134
63
Moja Zafira je letnik 2015, tik pred faceliftom. Ne slišim nobenega klokota.
Če veš, da so neke puše, preveri ali jih lahko daš od starejšega modela.

lp
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
tudi moja ropotuljca ne klokota. dejmo se dobit, da slišmo to klokotanje...ker v dveh letih bi ziher zaslišal kakšen nenavaden zvok.

offtopic: mi je pa počila plastika pod sedežem (kjer se stika blago in školjka) in prav nadležno poka, ko se dvignem. jah, agr in dvometraši očitno ne grejo skupaj
frown-1.gif
tudi ne vem, kaj lahko naredim...tole garancija ne bo krila...smrk