Sistem za zaznavanje utrujenosti voznika

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Nasplošno je radarski tempomat uporaben bolj kot ne v kombinaciji z avtomatskim menjalnikom...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Citat:
Uporabnik krimec pravi:
Ustavit in speljat zna z avtomatskim menjalnikom.

Seveda. Z ročnim bolj težko ne glede na znamko in model
smile-1.gif
Je pa že tako ali tako uporabnost aktivnega tempomata pri vožnji v koloni sploh pod 50km/h brez avtomatskega menjalnika vprašljiva. Pri višjih hitrostih ni tak problem, če ni prešvoh avto, pač kruzaš v 6ti.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Citat:
Uporabnik crnobog pravi:
Aktivni tempomat deluje od 0km/h navzgor, če je kdo pred tabo. Se tudi ustavi in spelje.

Je pa res da je najnižja hitrost ki jo je možno nastavit 30km/h.

Govorim za Golfa VII. Kako je pri ostalih proizvajalcih ne vem, bi me pa zanimalo.

Pri Oplu ga lahko vključiš šele na 50km/h in in ko je vključen deluje do hitrosti kolone 30km/h, potem se izklopi. Pod 30km/h moraš potem ti žlajfati. Tudi pri kolegovem BMW E91 je isto. Sem bil kar malo razočaran, da ga lahko vklopiš šele pri 50km/h. Deluje pa potem nad 50km/h (to je v redu) in pod 50km/h do 30km/h, kar je pa malo kontra logiki, saj moraš najprej doseči 50, da deluje potem navzdol.
bonk.gif

Kako pa pri VW deluje v ostrih ovinkih, ko pred tabo avto izgine in nasproti pripelje drug avto, kjer je v bistvu kratek čas v ravnini s tvojim avtom? Meni je zadnjič bremzalo, pa je avto šel proti meni, vendar zaradi ovinka je bil v bistvu v ravni liniji z mojim avtom?

Ni res
smile-1.gif
Ok, če govoriš za aktivni tempomat, mogoče (aktivni, ker tud pospešuje, čeprav tega pa nisem probu, če pride nazaj na svojo hitrost).

Lahko ti povem za 3 mesce staro Astro. Sistem za preprečitev naleta. Vzel astro, šel domov nekaj iskat. Iz ceste zavijem na dovozni klanček in hočem parkirat za fotrovim avtom, je sistem zaznal, da sem dal preveč gasa in da je pred mano ovira, je avto sam od sebe zabremzal, jst pa z glavo skor v sipo.. Tko da, ta sistem dela tud po 30
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Govorim za aktivni tempomat. Sistema za preprečitev naleta nimam. Aktivni tempomat pri meni pa dela samo od 50km/h gor, tudi v knjižici piše. Sistem za preprečitev naleta pa bi moral delovati do 0km/h???
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Govorim za aktivni tempomat. Sistema za preprečitev naleta nimam.

Tole mi pa ni najbolj jasno. A ni to eno in isto oz se uporablja isti HW?
Pri aktivnem tempomatu je nek senzor/radar, ki spremlja vozilo spredaj in zna prilagajat hitrost. Kako potem ne zna tudi sam zabremzat?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ni to eno in isto, ne. Ko sem naročeval gretje sedežev in volana, sem izbral nek zimski paket, ki je to vključevalo, kjer sem dobil potem še zraven aktivni tempomat. Sistem za preprečitev naleta pa bi bilo potrebno doplačati še v nekem paketu, kateri je bil 1500€.
Aktivni tempomat, katerega imam sedaj jaz, zavira samo do 30km/h, potem se izključi in moraš ti zavirati, drugače pripiz.iš v drug avto.
grin1.gif