Senzor za višino luči pri Smaxu..

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Morda kdo ve, kje se ta zadeva skriva?
Se mi je pokvairl in lučke šibajo gor in dol
smile-1.gif
Na netu sem našel (sicer za Hondo), da se ponavadi to zadevo odpre in spuca in je največkrat ni potrebno menjat. Samo da ga najdem..

Hvala!
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
nekje na roki spredaj je in pa na mostu zadaj. Vsaj pri večini avtov je tak
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
Na svojem sem imel kabel senzorja precvikan zadaj pri osi (na voznikovi strani) in so se mi luči obrnile v tla
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Torej sta 2 senzorja?
Ker zadeva naj bi zgledala takole..
2542773-Zajetaslika.JPG
 

Priponke

  • 2542773-Zajetaslika.JPG
    2542773-Zajetaslika.JPG
    19,1 KB · Ogledi: 369

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ni tudi nujno da je težava v senzorju, lahko te zafrkava tudi LWR modul... Si priklopil avtomobil na diagnostiko in kaj kaže?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
ponavadi povezave zaribajo. Zadeva je skos na udaru vode in soli. dvigneš avto, vzameš levo kolo dol, odšraufaš eno 8 al pa 10 matico ki drži zadevo na roki in vse skupaj premrdaš. pa vidiš kje si
 
Nazadnje urejeno:

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Hvala, bom preveril. To je sprednje levo kolo? Se ga takoj vidi ali je skrit za kakšno plastiko?
Kje pa je LWR modul? Avta nisem še nikamor priklapljal, zaenkrat je DIY varianta
smile-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Morda kdo ve, kje se ta zadeva skriva?
Se mi je pokvairl in lučke šibajo gor in dol
smile-1.gif
Na netu sem našel (sicer za Hondo), da se ponavadi to zadevo odpre in spuca in je največkrat ni potrebno menjat. Samo da ga najdem..

Hvala!

A levo in desno ti zavijajo ?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
večinoma se vidijo, tudi če volan do konca zavrtiš bi znal zraven prit.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Levo in desno ne zavijajo, ampak se takrat samo prižge dodatna luč, ki osvetli smer, kamor zavijaš. To deluje bp.
Sicer sem opazil, da je sedaj že 2 dni ok, verjetno je prišla vlaga / voda v enega od senzorjev.. na servisu pa so mi razložili, da sta dejansko 2 senzorja, eden spredaj, drugi zadaj na koloteku na voznikovi strani. Če bo še nagajalo grem na servis, ne bo šlo drugače..

luka51 piše o tem, da če do konca zaviješ volan, bi se morali videti ti senzorji višine..
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Če ti luči ne zavijajo smerno, imaš se en problem. Lahko, da se navezuje na senzor višine, vendar o tem močno dvomim.
Kaj pravi Forscan?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
A so Fordi (S-max, Galaxy) imeli poleg smerno sledljivi žarometov (halogen, ksenon); torej poleg dodatnega žarometa za ovinek se je premikal tudi glavni žaromet-leča ali so bili tudi samo take, kjer so imeli dodatno svetilo za ovinek?
Kolikor se spomnim so bili samo prvi ali pa navadne dvojne parabole...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Citat:
Uporabnik MUC pravi:
Hvala, bom preveril. To je sprednje levo kolo? Se ga takoj vidi ali je skrit za kakšno plastiko?
Kje pa je LWR modul? Avta nisem še nikamor priklapljal, zaenkrat je DIY varianta
smile-1.gif

LWR je po švabsko regulacija višine snopa žarometa.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
A so Fordi (S-max, Galaxy) imeli poleg smerno sledljivi žarometov (halogen, ksenon); torej poleg dodatnega žarometa za ovinek se je premikal tudi glavni žaromet-leča ali so bili tudi samo take, kjer so imeli dodatno svetilo za ovinek?
Kolikor se spomnim so bili samo prvi ali pa navadne dvojne parabole...

Da, če si imel luč z lečo si imel smerno prilagodljiva žarometa IN dodatno luč, ki je osvetljevala ovinek ( le ta se vklaplja do cca 60 kmh in do določenega zasuka volana).

To velja za halogen luč in/ali za xsenon.

Motorček za luč je eden ( logično ). Avtorju teme, ki ima težavo s tem, da mu luči svetijo v tla ima dejansko lahko težavo s tem motorčkom, ker je sam omenil, da mu luči tudi ne zavijajo.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Da malo obudim to temo.

Šel sem na servis, odklopili so mi senzor na zadnjem kolesu in lučke so nehale plesat gor in dol med vožnjo. Super
smile-1.gif

Istočasno mi niso več zavijale levo in desno na ovinkih, na ekranu pa se je spredaj pojavila rumena pika med lučmi in napis "front lights malfunction" Logično, ker senzorja ni bilo.
Po enem tednu so dobili nov senzor in ga zmontirali nazaj.
Z univerzalnim testerjem napake ni možno izbrisati, torej imam rumeno piko in malfunction.. Lučke mirujejo, ne zavijajo, pa tudi gor/dol ne plešejo.
Sedaj razmišljajo kaj narediti..

Kakšna ideja?
Hvala
smile-1.gif


p.s.
Za Simona - na ovinkih se mi je zdelo, da se samo prižge dodatna luč, možno pa, da so tudi zavile leče, na to nisem bil pozoren.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Spodoben servis, samo ni pooblaščen uradno za Forda
smile-1.gif

Kalibracijo so naredili, pa še vedno javlja napako..
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Na uradni servis, ti Boschevi testerji (ter ostali) nimajo dostopa do vseh nastavitev/kalibracij ter ostalega sranja. Vsaj vcasih je bilo tako...