Menjava ležaja (brez diska)

quagga

Pripravnik
4. jul 2015
111
1
18
Na notranjo stran ležaja (seveda sem valjčke stresel ven) sem navaril tri bunkice in ga potolkel ven s kladivom in dletom.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Ker rabim avto. Tuljenje sem zaznal prejšnji vikend v tujini, se vmes vrnil in je postalo samo še bolj izrazito, tako da nimam dobrega občutka.

Sem vprašal, pa ni bilo enostavnega odgovora da / ne. Bolj v smislu - je možno, ampak garantiram pa ne. Na renault forumu sem tudi dobil povratna vprašanja, kje je montiran ABS obroček (ležaj, ohišje ležaja...), kar da močno vpliva na enostavnost menjave. Tega pa ne vem. Niti ne vem kateri diski so montirani.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Razloži ti naročniku da lej ga šmenta, sedaj boš pa še malo brez avta pa še dražje bo prišlo ker moram menjati vse v kompletu sedaj na obeh straneh. Je veliko bolj fer da rečeš ne gre oz. dogovor kdo krije stroške ob moebitni škodi zaradi postopka, ki ni predviden s strani proizvajalca...
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
OT ima Megana prve generacije, link govori o drugi generaciji Megana, kjer je TOVARNIŠKO PREDVIDENO da se ležaj zamenja solo, disk pa je samo v kompletu z ležajem.
Samo majhen, nepomemben detajl, kajne? Nekaj kar ni niti predvideno da bi se dalo narediti in nekaj kar je predvideno da se naredi.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Kaj je napisal? da lahko zadevo tudi uničiš..ja itak, da lahko, kot vsako stvar. Če ne probaš. pol nikoli ne veš..
smile-1.gif
Ni se treba kot pijanec plota držat "tovarniških" navodil, posebej pri starih garah.
Kot pri štromu-bog ne daj uporabit zel-rum. drat za fazo, pa se to vseeno dela..
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Verjetno potem na forumu ne iščeš mojstra ki bi ti to naredil. Narediš sam in imaš 2 možnosti: uspeš in je poceni ali pa ne uspeš, je drago in šola za drugič.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Kako se vam sploh da s tem ukvarjat doma. Peljem na servis, majster naredi cimprej avto rabim
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik yamahafazer pravi:
Kako se vam sploh da s tem ukvarjat doma. Peljem na servis, majster naredi cimprej avto rabim
Pa to je to, kaj češ komplicirat. Ali pa eni trotli, ki čistilo za šipo sami doma dolivajo. Grem raje na servis, plačam čistilo 3eur/liter in 8eur za delo in si ne pocam rok.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa se ti delaš budalo ali si res budala? Kar si do sedaj objavil (in kar smo se strinjali) velja za Model Scenic II/Megane II, proizvodnjo leto 2002 (Megane) oz. 2003 (Scenic) pa do 2008.
OT ima Megane Break l. 1999, ki ima nima enako izvedbo zadnjih zavor. A je to težko razumet? A je gor v hribih kaj čudnega v zraku, da te mede?
Drugače pa hvala za tole, ima na voljo servisno dokumentacijo za vse te modele in delavniške sheme.
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Pa še mamica skuha kosilo in kasneje obriše rit, pa je življenje prijetno.
smile-1.gif
Mamico sem ti nabrisal.

Prav zaradi tega peljem na servis, ker mi mamica ne brise riti. Tebi, ki ti jo, pa mas viska casa, da sraufas cele dneve gare po garazi