Katere žarnice

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Tako ti bom rekel... HID kit za 20 EUR je res vprašljiv. Sam sem investiral v H7 kit za katerega sem plačal 200 EUR in noben živ bog ni razločil da ni original. Snop je bil ostro definiran, pravilne oblike. Imel sem še pranje žarometov... Tudi nov lastnik me je po enem letu klical kje sem nabavil kit da zamenja žarnico, ker ne paše ceneni čip-šit...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Pri lečah ponavadi ni tak problem in tudi čip-šit roba ne slepi okrog, ker leča lepo poreže snop
wink-1.gif
.
Bolj je problem pri avtomobilih, ki nimajo leče, recimo Octavia 2 pred FL. Sem se enkrat skoraj ustavil, ko se je to čudo pripeljalo nasproti, ker sem dobesedno sonce (oz. dve
uf-1.gif
) videl...
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.791
75
48
Citat:
Uporabnik Rajc pravi:
zame Osram night breaker unlimited... cca. 18kkm letno na cesti in zdrži let pa pol
smile-1.gif

zdj dal not tanove "laser" pa bomo vidl.

3x sem imel Nightbreaker, dalj kot pol leta niso zdržale.. SIcer je svetilnost res boljša kot pri navadnih, je pa življenska doba seveda odvisna od tega, ali imaš dnevne luči ter nightbreaker uporabljaš samo v temi.. Recimo dolge nightbreaker imam še prve.. medtem ko sem kratke zamenjal 3x (nimam dnevnih luči). .
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Citat:
Uporabnik spenstar pravi:
Citat:
Uporabnik Rajc pravi:
zame Osram night breaker unlimited... cca. 18kkm letno na cesti in zdrži let pa pol
smile-1.gif

zdj dal not tanove "laser" pa bomo vidl.
Si opazil kaksno razliko v barvi in svetilnosti Osram Laser proti Nightbreaker?

Ko pogledaš Unlimited imajo malo bolj modrikasto barvo kot Laser. Svetijo pa približno enako.
 

Nitroo

Fizikalc
27. jan 2009
507
67
28
Zamenjal nigtbraker za osram longlife. Ni neke blazne razlike v svetlobi, zadeva pa drži 3 do 5 let brez menjavanja. Pa še poceni je... 4 do 5 E za žarnico...